Şimdi Ara

Fiat bravo 1.6mjet 120hp vs civic hb 1.8 140 hp hangisi performans anlamında iyidir ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
563
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Bravo 1.6 mjet 120hp videolarda 220,ye kadar rahat rahat çıkıyorken 1.8 civic 209 km de takılıyor normalde civic daha süraatli olması gerekmiyormu bu mantıkla hem son hız hemde hızlanma açısından 300mn tork olan bravo her konuda daha iyi mi oluyor :) madem öyleyse 140hp 1.8 sadece adı mı var :) bu arada iki araç içinde manuel olarak bakıyorum, ki bu performansın yanı sıra bravoya chip attırıp 140hp de yapabiliyoruz ki alırsam kesin attıracağım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Bravonun fabrika verisi 10.5 saniye 195 maksimum hız.

Civicin fabrika verisi 9.2 saniye 210 maksimum hız.

Yokuş aşağı Bravo 250'de görür ibreyi de kırar.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Vereceği his ve keyif açısından torkundan dolayı belki bravo daha iyi olacaktır ama genel performans anlamında civic'in eğer motor sağlamsa daha iyidir muhtemelen.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Civic 3 yıla yakın kullandım. 209'da falan hiç takıldığını görmedim. 5.viteste rahat rahat 215 görüyor. Ben 230'u geçmedim. Sattığım arkadaş Konya yolunda 237 yapmış video göndermişti.
    Kullanımı keyiflidir.
  • bir dizel araç hem de kendinden daha hacimli bir benzinli araçtan sadece yakıt ekonomisi bakımından avantajlı olabilir, diğer kalan herşey için atmosferik de olsa benzinli araç üstündür
  • Civic konusunda karar kıldım bravo 2.seçenek fakat videolarda bunu görünce şaşırdım araçları test ettim fakat max hız deneyemedim tabiki fakat videoda bravo videosunda eğim olabilir ama yokuş aşağı değildi zaten max hız yılda 1-2 kez uzun yollarda yapılacak civicten yana konuşuyorum o kadranda 230 göremezsem arabadan soğurum :)

• İki aracın performans karşılaştırması
    Fikir verir.
     Fiat bravo 1.6mjet 120hp vs civic hb 1.8 140 hp hangisi performans anlamında iyidir ?

Civic performansı çok mu iyi? Hayır değil. Ancak kendi yaşı ve fiyat aralığındaki araçlar bazında bakarsak gayet tatminkar. Özellikle I-shift söz konusu olursa özellikle kalkışta 1.4Tsi Golf bile kafa kafa çıkarır hatta 80-100'e kadar önde gidebilir. Ancak 120 üstü hızlarda gayet iyidir Civic.
  • quote:

Orijinalden alıntı: supremum

İki aracın performans karşılaştırması
    Fikir verir.

Civic performansı çok mu iyi? Hayır değil. Ancak kendi yaşı ve fiyat aralığındaki araçlar bazında bakarsak gayet tatminkar. Özellikle I-shift söz konusu olursa özellikle kalkışta 1.4Tsi Golf bile kafa kafa çıkarır hatta 80-100'e kadar önde gidebilir. Ancak 120 üstü hızlarda gayet iyidir Civic.

İ-shift kesinlikle almam zaten test ettigim ishiftti kafama hic yatmadı ben zaten drag yarısına katılmam fakat 0-100 10saniye altında olması lazım performans diyorsak :) ve de otobanda yeri geldiği zaman tokatlamayı seviyorum :) son olarak kadranda 230-240 arası görmek istiyorum 1.3 astradan sonra performans konusunda açlık hissediyorum nedense :)

• quote:

Orijinalden alıntı: riskoflife27

İ-shift kesinlikle almam zaten test ettigim ishiftti kafama hic yatmadı ben zaten drag yarısına katılmam fakat 0-100 10saniye altında olması lazım performans diyorsak :) ve de otobanda yeri geldiği zaman tokatlamayı seviyorum :) son olarak kadranda 230-240 arası görmek istiyorum 1.3 astradan sonra performans konusunda açlık hissediyorum nedense :)

I-shift alışkanlık gerektiren bi şanzıman. Tek kavramalılar içinde yine iyidir. Ancak tam otomatikten veya çift kavramalıdan sonra rahatsız hissettirebilir.
    Astra 1.3'ten sonra performans yeterli gelecektir. Uzun yolda severdim Civic'i. 4000 devir üstü bayır falan dinlemez.
  • quote:

quote:

I-shift alışkanlık gerektiren bi şanzıman. Tek kavramalılar içinde yine iyidir. Ancak tam otomatikten veya çift kavramalıdan sonra rahatsız hissettirebilir.
    Astra 1.3'ten sonra performans yeterli gelecektir. Uzun yolda severdim Civic'i. 4000 devir üstü bayır falan dinlemez.

Satıcı arkadaş vites değiştirirken ayağını gazdan çekmen gerek dedi öyle yapınca yani tıpkı manuel gibi :) güzel geçişleri var öyle fakat otomatik denilince olay sürekli öyle yapmak can sıkar :) o yüzden en iyisi manuel, bu aracın tek tük 2010 ve sonrasında tam otomatiği var ona güzel diyorlar fakat bulmak bir dert 40.000 bandında bulmak ayrı dert çok zor ama eğerki düşerse bir şekilde kaçırmam :)

• quote:

quote:

quote:

Satıcı arkadaş vites değiştirirken ayağını gazdan çekmen gerek dedi öyle yapınca yani tıpkı manuel gibi :) güzel geçişleri var öyle fakat otomatik denilince olay sürekli öyle yapmak can sıkar :) o yüzden en iyisi manuel, bu aracın tek tük 2010 ve sonrasında tam otomatiği var ona güzel diyorlar fakat bulmak bir dert 40.000 bandında bulmak ayrı dert çok zor ama eğerki düşerse bir şekilde kaçırmam :)

O kadar zaman kullandim. O ayagi gazdan cekme olayina hiç alışamadım. Ne anladim otomatikten...
    Zaten 1-2 haricinde eger performansli kullanilmiyorda vites geçişleri o kadarda kotu degil. Gazlarken vites atinca ivmelenme kesintisi kotu geliyor.

• Bravo sahibi olarak bende ekleme yapayım o zaman, 1.6 multijet 120 hp 300 nm torka sahip 6 ileri bir motordan bahsediyoruz sonuçta dizel bir aracın üretim kullanım amacı bellidir. Ayrıca bravo forumlarında, yotubede örneğini bolca bulabiliriz eğimsiz düz yolda yokuş aşağı olmadan, yüksekten aşağı atmadan 250 olmasa bile 220 km hıza ulaşabiliyor asıl vurucu kısım belirli bir hıza kadar piyasada 2 katı fiyatına satılan çoğu popüler modele hızlanma ve torkta bravo çok çok rahat kafa tutar. Fiatı her yönden eleştirebiliriz ama motor ve torkun gücüyle ivmelenmede bravo çok başarılıdır.
  • quote:

Bravo 1.6 mjet 120hp videolarda 220,ye kadar rahat rahat çıkıyorken 1.8 civic 209 km de takılıyor normalde civic daha süraatli olması gerekmiyormu bu mantıkla hem son hız hemde hızlanma açısından 300mn tork olan bravo her konuda daha iyi mi oluyor :) madem öyleyse 140hp 1.8 sadece adı mı var :) bu arada iki araç içinde manuel olarak bakıyorum, ki bu performansın yanı sıra bravoya chip attırıp 140hp de yapabiliyoruz ki alırsam kesin attıracağım

ben 1.6 multijet dualogic ile tem de düz yolda 215 - 220 yi gördüm. sportstyle 17 jant yüksek hızlarda da belli etmiyor iyi yol tutuyor.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.