Şimdi Ara

Google’dan flash reklamları tamamen ortadan kaldıracak yeni karar

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
0
Favori
982
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Google’dan flash reklamları tamamen ortadan kaldıracak yeni karar

Flash konusunda Steve Jobs’ın katı duruşu bugün tüm şirketleri aynı paydada buluşmaya zorladı. Flash içerikler yavaş yavaş tek hakim olduğu bir çok alandan çıkarken, kullanıcıların canını sıkan ve web tarayıcıların, sistem kaynaklarını ciddi anlamda tüketmesine neden olan reklamlardan da çıkacağa benziyor.

Google’ın AdWords sayfasında kullanıcıların web deneyimini daha iyileştirmek adına reklamlarda %100 HTML 5 kullanımına geçeceğini belirtti. Aşamalı olarak sağlanacak olan bu geçiş, hem AdWords hem de DoubleClick Digital Marketing tarafında geçerli olacak. Yani Google’ın reklam sunucuları üzerinden gösterilen tüm reklamlar tamamıyla HTML 5’e geçecek.

30 Haziran 2016 tarihinden itibaren reklam verenler kesinlikle yeni flash temelli reklam yüklemesi gerçekleştiremeyecek. 2 Ocak 2017’den itibarense mevcuttaki flash reklamların da gösterimi tamamen durdurulmuş olacak. Bilindiği gibi Google bir süredir reklam sunucularında, flash içeriklerin oynatılmadığı cihazlarda görülebilmesi için swf uzantılarını HTML 5’e dönüştürerek gösteren Swiffy hizmetinin kullanılmasını sağlıyordu. Google Swiffy sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.

Bu gelişmeden flash oynatıcılar ile izlenen videolu reklamların şimdilik etkilenmeyeceği bilgisini de verelim.

• Oh be sonunda kurtuluyoruz flashan.
    Sağolasın Google Emmi

• sonunda olması gereken bir şeydi zaten....

• Gına gelmisti iyi oldu. Flash reklamlarin boyutuda hic az olmuyor.

• Gelirinin neredeyse tamamını reklamlardan kazanan bir firma eğer flash reklamlar kalkacak diyorsa ben o işte bir bit yeniği ararım. Ad.lock ve flash engelleyici ile gayet rahatız da şimdi bunları saf dışı bırakan bir reklam çeşidi bulur o zaman sevinen arkadaşları görmek isterim.

• Ya gencler bir de arada bir admatic denen bir zimbirti cikiyor. Nedir bunun asli? Var mi goren duyan? Uckagitci hep beni takip ediyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • sonra neden chrome
  • quote:

Orijinalden alıntı: gcb1903

Gelirinin neredeyse tamamını reklamlardan kazanan bir firma eğer flash reklamlar kalkacak diyorsa ben o işte bir bit yeniği ararım. Ad.lock ve flash engelleyici ile gayet rahatız da şimdi bunları saf dışı bırakan bir reklam çeşidi bulur o zaman sevinen arkadaşları görmek isterim.

ad block kullananlarin google'a zararindan cok yarari var. reklam engelliyici kullanan kesim genelde zaten reklamlara tiklamayanlardan olusuyor. yanlisikla tik da ne google'in ne de reklam verenin sevdigi bir olay. reklam engelleyiciler sayesinde reklam dogrudan hedef kitleye ulasiyor boylece hem reklamin birim kazanci artiyor hem de reklam veren kisi bosuna gereksiz hedef kitleye reklam yapmiyor.

"reklamlari engelliyorlar para kazanamiyoruz" diye aglayan siteler zaten tik avcisi ve isin cakalliginda olan adamlar. cunku sahtecilikten para kazaniyorlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-E41040413 -- 11 Şubat 2016; 10:49:44 >

• Steve Jobs yuzunden mi Flash bu duruma geldi?

Steve Jobs urettigi cihazlarin flashi kaldirmadigini bildigi icin turlu bahanelerle yillarca muritlerini ayakta uyuttu.. Rahmetli yuzunden PUFFIN BROWSER in sahibi zengin oldu O da IPhone da pek bi halta yaramiyor o ayri mesele..

Her teknolojinin sonu vardir mutlaka yenilenir..USB 3.0 dan THUNDERBOLT a gecis gibi mesela.. Yok ben 3.0 kullanmam 10 sene bekler Usb 2.0 dan direk Thunderbolt a gecerim demek zekilik gostergesi degildir...Bunun altinda bit yenigi aramak lazim ki bu konularda APPLE zaten bit yuvasina donmus durumda...

Bu cok bilmisler 4" ekran icinde yillarca ayni dalavereleri yapip ,Samsung dan D*T korkusuna tukurduklerini yalamislardi...

• quote:

Orijinalden alıntı: engurlu

Steve Jobs yuzunden mi Flash bu duruma geldi? Steve Jobs urettigi cihazlarin flashi kaldirmadigini bildigi icin turlu bahanelerle yillarca muritlerini ayakta uyuttu.. Rahmetli yuzunden PUFFIN BROWSER in sahibi zengin oldu O da IPhone da pek bi halta yaramiyor o ayri mesele.. Her teknolojinin sonu vardir mutlaka yenilenir..USB 3.0 dan THUNDERBOLT a gecis gibi mesela.. Yok ben 3.0 kullanmam 10 sene bekler Usb 2.0 dan direk Thunderbolt a gecerim demek zekilik gostergesi degildir...Bunun altinda bit yenigi aramak lazim ki bu konularda APPLE zaten bit yuvasina donmus durumda... Bu cok bilmisler 4 ekran icinde yillarca ayni dalavereleri yapip ,Samsung dan D*T korkusuna tukurduklerini yalamislardi...

Gören sanacak arkadaş çok zeki ve Samsung'un CEO su Steve Jobs ile aynı kulvardalar ve adama aptal muamelesi yapıyor. Üstelik adamın kazandığını tüm dünya kabul ediyorken.

• millet bir taraflarını yırttı flash öğrenmek için bumudur yani

• İos adblock kullanın sıfır reklamla, yeni hayata başlayın.

• quote:

Steve Jobs yuzunden mi Flash bu duruma geldi?

Steve Jobs urettigi cihazlarin flashi kaldirmadigini bildigi icin turlu bahanelerle yillarca muritlerini ayakta uyuttu.. Rahmetli yuzunden PUFFIN BROWSER in sahibi zengin oldu O da IPhone da pek bi halta yaramiyor o ayri mesele..

Her teknolojinin sonu vardir mutlaka yenilenir..USB 3.0 dan THUNDERBOLT a gecis gibi mesela.. Yok ben 3.0 kullanmam 10 sene bekler Usb 2.0 dan direk Thunderbolt a gecerim demek zekilik gostergesi degildir...Bunun altinda bit yenigi aramak lazim ki bu konularda APPLE zaten bit yuvasina donmus durumda...

Bu cok bilmisler 4" ekran icinde yillarca ayni dalavereleri yapip ,Samsung dan D*T korkusuna tukurduklerini yalamislardi...

ac flash i laptopunda da 6 saat giden sarjin 1.5 saate yok olsun.

mobil icin uygun bir tekonloji degildi flash. ister android ister ios isterse 100 cekirdekli snapdragon olsun.

• quote:

Orijinalden alıntı: DH Misafiri

millet bir taraflarını yırttı flash öğrenmek için bumudur yani

Ben flash as2 konusunda ilerliyordum, hatta as3 öğrenecektim ama 3-4 sene önce gerilemeyi gördüğüm anda öğrenme isteğini kaybettim. Bu saatten sonra uğraşılmaz, piyasa tamamen html5'e dönecektir.
    Geliştiricilerin html5 konusunda önündeki en büyük engel xp'deki eski internet explorer sürümleriydi, xp tarih olunca eski sürümler de birlikte tarih oluyor çok şükür. Hemen hemen tüm mobil cihazlar, browserlar html5
    destekliyor günümüzde. Flash ise desktop sistemlere sıkıştı kaldı.
  • Darisi donanimhaberin basina.

• quote:

Steve Jobs yuzunden mi Flash bu duruma geldi?

steve jobs ve Jong-Kyun Shin hiç bir halttan anlamıyor sen burada harcanıyorsun...
    Apple ürettiği cihazlar flash kaldırmıyor... :D :D :D

• Sıkıyorsa play store'daki Flash oyunları kaldırsın ya

• Şu flash olayını destekliyorum ancak html5 animasyonlar da bazen tarayıcıyı iyi kasıyor. Bu konuda da önlem alınmalı.
  • Aynen krdş

• Adbl0ck kullanıyorum benim için farketmez

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.