Şimdi Ara

Chevrolet-Dacia stepway Kararsızım...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
46
Cevap
0
Favori
911
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bütçem 30-32.000 arası almak istediğim araç Dacia stepway 1.5 dci yada chevrolet aveo 1.4 LT Lpg.
    dacia daha mantıklı Geliyor satarken piyasası iyi diyorlar ama chevroletin piyayası yok satarken zorlanırsın diyorlar Dacia için kazık gibi araba konfor yok ama ucuz kullanışlı diyorlar karar veremiyorum hangisi daha mantıklı satarken hangisini daha çabuk zarar etmeden elden çıkartırım
    Hangisi daha az yakar.
    Chevrolet iç ve dış olarak görüntü olarak çok hoş ama piyasasının olmaması türkiye'den desteğini çekmiş olması Beni çok düşündürüyor bu işlerden anlayan arkadaşlar akıl verirse sevinirim.
    Tavsiye edeceğiniz araç varsa tavsiyeyede açığım.
    Şimdiden tşk ederim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• En az 3 binecekseniz aveo. Ayrıca dacia da stepway diye bi model yok bildiğim kadarıyla mevcut olan modellerin bazı versiyonları stepway diye anılıyor. Yani hangi modelin stepway versiyonu.

• quote:

Orijinalden alıntı: ismail4444

En az 3 binecekseniz aveo. Ayrıca dacia da stepway diye bi model yok bildiğim kadarıyla mevcut olan modellerin bazı versiyonları stepway diye anılıyor. Yani hangi modelin stepway versiyonu.

Hocam sandero modeli stepway diye anılmaya başlandı

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • ismail4444 İ kullanıcısına yanıt
    Hocam sandero stepway den bahsetmiştir o fiyat aralığında o var. Konu sahibine gelicek olursak açıkçası tercihinize göre kalmış. Şu şekilde aveo, stepway a nazaran donanımı daha iyidir, konfor bakımından, iç mekan kalitesi olsun daciadan daha iyidir.

Sanderoya gelicek olursak düşük yürütme maliyeti, yaygın servis, ucuz yedek parça, yaygın ikinci eli ve canlı piyasasıyla satış sırasında aveoya göre çok daha rahat ediceksiniz.

O yüzden konformu ve donanım mı istiyorsunuz yoksa düşük yürütme maliyeti ve satış korkusu olmayan bir arabamı ?
  • 1000 TL ucuza koy 1 saat içinde satılır kardes. Uç kuruş için 30 bin tlye toros tadında daciayi alma derim.

• daçyanın kapısını açınca zaten kararsızlığın son bulurhemen koşarak uzaklaşırsın bence linea dizel düşün yada i20

• uzun vadeli binecekseniz , biniciyseniz aveo derim , yalnız binici degil konforu , kaliteyi ikinci planda tutuyor. İkinci el piyasasını önemsiyorsanız dacia alın o zaman.
  • Dacia al

• ne icin kullanacaginiz da onemli. ise gidis gelis, market alisverisi vb gibi sehir ici kullanacaksiniz dacia alin.
  • Gercekten bir arbaya binmek istiyorsanız Aveo,yok benim isimi görsün,çabuk satayım, konfor ve güvenlik önemli değil diyorsanız Dacia.

• Kullanım amacım günde maximum 10 km işe gidiş geliş birde yaz tatilinde en fazla 1500 km memleket vs. Yani yılda 7500 km ya yaparım ya yapmam.
    Dacia yı isteme sebebim iri araba olması az yakması dış görüntüsü hoşuma gitmesi. Chavrolet in iç dış her konuda üstünlüğü tartışılmaz ama bahsettiğiniz unsurlarda önemli. Yakıt konusundada baya aralarında uçurum var sanırım.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • msinansenturk M kullanıcısına yanıt
    Sandero stepway ın dışı geniş görünür ama içi de bir o kadar dardır. Ben her şekilde aveo derim hele ki yılda 7500 km kullanacaksanız kesinlikle aveo. Hem o kadar km için lpg dahi istemez, keyfini çıkarırsınız aracın. Sandero sadece motor olarak tercih sebebi olabilir gerisi zayi emek aveo ile kıyasla.

• Yakıt önemliyse dizel bakın.Bulabilirseniz linea gibi vergi avantajı olan motorlara bakın (1.3 90/95 hp olmak kaydıyla).Yada aveo dizel ünitesini düşünebilirsiniz 1.3 75hp ünite galiba.Dizel sanderoda olur.Sandero aldıgınızda 1.5 ünite bir üst vergi dilimine girer.Aveo güçsüz kalır.

İlla bunlara baglı kalmayın Hyundai i20 vs alternatif çogalır.Bu fiyat bandında illa sandero ile aveo yok.
  • Cruze aldım ben şahsen. Çok memnunum. Dacia alsaydim çocuklarımı esimi bindirmek istemezdim.

• quote:

Orijinalden alıntı: alembizim

Yakıt önemliyse dizel bakın.Bulabilirseniz linea gibi vergi avantajı olan motorlara bakın (1.3 90/95 hp olmak kaydıyla).Yada aveo dizel ünitesini düşünebilirsiniz 1.3 75hp ünite galiba.Dizel sanderoda olur.Sandero aldıgınızda 1.5 ünite bir üst vergi dilimine girer.Aveo güçsüz kalır.

İlla bunlara baglı kalmayın Hyundai i20 vs alternatif çogalır.Bu fiyat bandında illa sandero ile aveo yok.

Evet hocam 1.3 dizelde olabilir. i20 falan küçük diye istemiyorum aveo 1,3 dizel yokuşlarda üzermi acaba!!!
  • Aveo nun yanında Dacia daha kötüdür ancak, LPG li aveo üzebilir. Lpg siz olanı daha makbuldür
  • yeni sandero stepway olsa alın derdim ama eski kasa ile arasında yalıtım,konfor,teknoloji,tasarım olarak çok fark var hatta baktığınız aveodan bile konforlu bir araç ve 320 lt bagajı ile sınıfındaki en geniş bagaja sahip olan araç sanderodur..

not:2011 yılında 0 km stepway 1.5dci 28 bin tl idi.şuan temizini 30-32 ye bulamıyorsunuz bile dacianın 2. eli daha iyidir.
  • msinansenturk M kullanıcısına yanıt
    üç yıldır kullanıyorum ben bir sıkıntı yaşamadım. çekmeme durumu olmadı çok dikse yokuş bi vites düşürüp devam ettim. yani şunu söylemek istiyorum aveoya bindikten sonra full bir araba olmadıktan sonra başka bir arabaya binmek istemezsiniz. ben en azından öyle hissediyorum.

geçtiğimiz hafta mercedes A serisi kullandım iç mekan kalitesi dışında benim kullanım koşullarımda bir artısını görmedim. (evli ve bebekli baba profili)

• Çevremde kime söylesem aman chevrolet ten uzak dur TR de desteğini çekti parça sıkıntısı servis sıkıntısı çok olur doğru dürüst tamir edecek usta bile bulamazsın satarken elden çıkarman çok zor olur zarar edersin vs. biton laf ediyolar buda çok can sıkıcı oluyor.

kararsızlık en kötü karardan daha kötü...
  • Tabiki aveo hiç düşünme fark atar

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.