Şimdi Ara

HTC One M10 için 11 Nisan tarihi işaret ediliyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
29
Cevap
0
Favori
391
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • HTC One M10 için 11 Nisan tarihi işaret ediliyor

MWC 2016 fuarında Samsung ve LG, yeni amiral gemi modelleri ile gövde gösterisi yapmaya hazırlanıyor. Pazarın diğer bir önemli oyuncusu HTC ise, rakiplerinden farklı bir günde boy göstermeyi tercih ediyor. Yeni amiral gemi modeli epey geç bir tarihte tanıtılacak. 

Gelen bilgilere göre HTC, lansmanını 11 Nisan 2016 tarihinde Londra'da gerçekleştirecek. Yani Samsung Galaxy S7 ve LG G5 amiral gemi modellerinden yaklaşık bir buçuk ay sonra, HTC One M10 sahneye çıkmış olacak. Firma, anlaşılan dikkat çekmek için ortalığın tamamen sakinleşmesini bekliyor. 

HTC, önceki eleştirileri dikkate alarak bu yıl amiral gemi modelinde önemli değişikliklere imza atacak. Yeni amiral gemi modeli, geçen yılın One A9 tasarımını miras alacak. One A9, tasarım anlamında oldukça beğenilmiş ve başarılı satışlara imza atmıştı. Ön kısımda HTC logosunun kaldırılması, parmak izi entegreli Home tuşunun eklenmesi gibi yenilikler, One M10 modelinin görünüşünü epey değiştirecek. Yeni ortaya çıkan konsept çalışmaları da, bu çizgileri temel alıyor. 

HTC One M10 modelinde 5.1 inçlik 2K AMOLED ekran, Snapdragon 820 yonga seti, 4GB LPDDR4 RAM, 32GB artırılabilir dahili kapasite, 12MP çözünürlüğünde UltraPixel arka kamera, lazer tabanlı otomatik odaklama desteği şeklinde özellikler olacağı ifade ediliyor. Ayrıca cihazın bu yıl yeni bir isimlendirme ile piyasaya çıkacağı da dile getiriliyor. 

• Home tuşu bir acayip gözüküyor, neden o kadar aşağıda ki?
  • Home tusu tam bir fiyasko :(

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bi home tuşu ne kadar farklı olabilir.estetik uzmanı mısınız arkadaş?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Harika görünüyor,umarım çok pahalı olmaz.

• sanki kasıtlı olarak firmaı batırmaya çalışıyorlar gibi hareket ediyorlar anlamak mümkün değil sadece m9 ve m9 plus ürünleri fiyat revizyonundan geçirseler satışları artar ben bu yaz düşerse fiyatı m99 satın almak istiyorum ama zor gibi

• Abi bu daha kesin değil böyle olabilir home tuşu belki tam ortalanır belki parmak izi arkada olabilir %100 bilgi gibi bazı arkadaşlar niye aşağıda niye yukarda moduna girmişler :)
    O değilde HTC M7 de ki kapasitif tuşlar geri gelsin yeterli...

• simetrik home tuşunu apple patentlemiş o yüzden öyle garip. kesin bilgi yayalım.

• Tasarımı beğendim ama umarım sanal tuşlar yoktur

• Şöyle bir şey düşündüm ama mümkün müdür bilmiyorum:

Parmak izi okuyucusu olması açısından bir "ana ekran" tuşu (home demeyin, Türkçe kullanılabilir) eklenmiş ya, bunun yerine "digitizer"in altına yerleştirilip kızılötesi tarama ile parmak izinin tespiti mümkün olmaz mı? Paint terk oldu kusura bakmayın ama elden bu geliyor. :)

• quote:

Orijinalden alıntı: akilsizvida

Şöyle bir şey düşündüm ama mümkün müdür bilmiyorum:

Parmak izi okuyucusu olması açısından bir "ana ekran" tuşu (home demeyin, Türkçe kullanılabilir) eklenmiş ya, bunun yerine "digitizer"in altına yerleştirilip kızılötesi tarama ile parmak izinin tespiti mümkün olmaz mı? Paint terk oldu kusura bakmayın ama elden bu geliyor. :)

hocam naptın hiç ekran olmasın isterseniz :D

• quote:

Orijinalden alıntı: matmuhendisi

quote:

Cânım, o kadarını da hTc düşünsün, benimki bir fikirdi. :)

Düşünsün ama artık. Yahu parmak izi olmasın, qHD olmasın ne gerek var ben aslında bunu düşünüyorum ya neyse... Ön tarafta logo olmayan bir M7 kopyasını azıcık kalınca bir batarya ile Full HD ekran ve bilmem kaç MP kamera ile aynı kasada çıkarsalar bile peynir-ekmek gibi satar yahu! Bıraksınlar yeni yetme sentetik testçi bebeleri! Kimin qHD panele ihtiyacı var kardeşim? Sırf pil derdi yüzünden güzelim M7'mi LG G4'e takasladım.

• quote:

Çok hoş olur böyle olsa ama htc yazsada olur o zaman parmak okuyucunun üstüne. Zaten apple de bu konuda çalışıyordu, erdi abi söylemişti bi kere.

• quote:

quote:

quote:

Düşünsün ama artık. Yahu parmak izi olmasın, qHD olmasın ne gerek var ben aslında bunu düşünüyorum ya neyse... Ön tarafta logo olmayan bir M7 kopyasını azıcık kalınca bir batarya ile Full HD ekran ve bilmem kaç MP kamera ile aynı kasada çıkarsalar bile peynir-ekmek gibi satar yahu! Bıraksınlar yeni yetme sentetik testçi bebeleri! Kimin qHD panele ihtiyacı var kardeşim? Sırf pil derdi yüzünden güzelim M7'mi LG G4'e takasladım.

Hocam senin dediğin şekilde yapınca sadece telefondan anlayan kişiler alır telefonu. Çok büyük bir telefon pazarı var görüntü kalitesi daha iyi olsa bile hiçbir satış danışmanı müşteriye Full HD'nin 4k'dan daha iyi olduğunu anlatamaz. Adam bakıcak bir tarafta Samsung gibi büyük bir marka 4k ekranlı parmak izi okuyuculu bilmem ney sensörü olan telefon bir tarafta ise bir kaç kere duyduğu Full HD ekranlı parmak izi okuyucu olmayan aynı fiyatlarda bir telefon. Yoldan 100 kişiyi çevir 95'i gider Samsungu alır LG'yi Sony'i alır. Yani çok sıkıntılı bir durum. He tabi bende isterim koysun fhd güzel bir panel parmak izi okuyuculu ince çerçeveli ve de mp'si çok önemli olmayan ama düşük ışıkta iyi çeken bir kamera. Olay bu telefonu milyonlarca kişiye satmaya gelince orda sıkıntı olur. Senin dediğini Samsung yapabilir mesela marka albenisi var çünkü ne çıkarsa satar adamlar

Düzeltme: 4k demişim 2k olacak onlar :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi S.Soylu -- 10 Şubat 2016; 23:57:58 >

• şu laftan kusacam artık htc one a9 tasarım olarak kim tarafından beğenilmiş o ucubeyi beğenen olmuş mu hiç çeviri haberciliği anca bu kadar tabi.

• home tuşu ve dengesi olmamış....

• umarım buna benzer bir şey gelir, alttaki çerçevenin kalınlığından artık gına gelmişti 3 nesildir, yeter be kaç yılında yaşıyoruz, umarım akılları başlarına gelmiştir de böyle bir alt çerçeve çıkartırlar. HTC 3 yıl batacam diye çırpındı adeta

• m7 çok güzeldi tasarım olarak hatta bana göre samsung galaxy s6 edge plustan sonraki en şık telefon hala, o çizgide devam etseydi keşke htc
  • Logo tamamda bu sefer özgünlüğü gitmiş.

• quote:

Orijinalden alıntı: S.Soylu

quote:

quote:

quote:

Hocam senin dediğin şekilde yapınca sadece telefondan anlayan kişiler alır telefonu. Çok büyük bir telefon pazarı var görüntü kalitesi daha iyi olsa bile hiçbir satış danışmanı müşteriye Full HD'nin 4k'dan daha iyi olduğunu anlatamaz. Adam bakıcak bir tarafta Samsung gibi büyük bir marka 4k ekranlı parmak izi okuyuculu bilmem ney sensörü olan telefon bir tarafta ise bir kaç kere duyduğu Full HD ekranlı parmak izi okuyucu olmayan aynı fiyatlarda bir telefon. Yoldan 100 kişiyi çevir 95'i gider Samsungu alır LG'yi Sony'i alır. Yani çok sıkıntılı bir durum. He tabi bende isterim koysun fhd güzel bir panel parmak izi okuyuculu ince çerçeveli ve de mp'si çok önemli olmayan ama düşük ışıkta iyi çeken bir kamera. Olay bu telefonu milyonlarca kişiye satmaya gelince orda sıkıntı olur. Senin dediğini Samsung yapabilir mesela marka albenisi var çünkü ne çıkarsa satar adamlar

Düzeltme: 4k demişim 2k olacak onlar :)

Ne yazık ki haklısınız. Hele ki ülkemizde "ayy Gizeem x'teki çocuk dedi bunun ekranı daha yüksek çözünürlüklü, kamerası daha yüksek MP'liymiş, hem bir sürü güzel kılıf seçeneği de var, Samsung alcam ben yaa" şeklinde düşünceler hayli fazla olunca ben olsam ben de çaresizce böyle yapmak zorunda kalırdım... :)

G4'te Sense arayüzünü kullandırabilecek bir ROM arıyorum, o derece seviyordum telefonumu halbuki... Pili de değişebilse n'olurdu sanki cânım M7'nin. :)

Beşyüzüncü mesajımdan dolayı evde boş boş duran Nillkin M7 kılıfımı karşı kargoyla ücretsiz gönderebilirim isteyen birine. (https://www.youtube.com/watch?v=1J3NSFIvLSM)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi siberyeniceri -- 11 Şubat 2016; 9:07:51 >

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.