Şimdi Ara

Yeni Windows 10 güncellemesi Edge tarayıcısındaki gizlilik problemini çözüyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
200
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Yeni Windows 10 güncellemesi Edge tarayıcısındaki gizlilik problemini çözüyor 

Kısa bir süre önce Microsoft Edge tarayıcısı kullananlara üzücü bir haber verilmişti. Açıklamaya göre Windows 10'da varsayılan tarayıcı olarak gelen Edge tarayıcısında kullanıcılar gizli sekme (inPrivate) özelliğini kullansalar dahi geçmiş kayıtları sabit diskte tutuluyordu.

Bu bilgilerin sabit diske kaydedilmesi, inPrivate özelliği ile internet sayfalarını anonim olarak ziyaret etseniz dahi bilgisayarınıza erişebilen bir kişinin tarayıcı geçmişinize ulaşabileceği anlamına geliyordu. Bu güvenlik sorununun ortaya çıkmasının ardından ise Microsoft bir açıklama yaparak bu konuyu çözmek için çok istekli olduklarını ve kısa süre içerisinde düzeleceğini açıklamıştı.

Aradan geçen 2 haftanın ardından bugün yayınlanan güncelleme ile dev yazılım şirketi sözünü tutmuş görünüyor. Yeni güncelleme bazı diğer düzeltmeler ile birlikte Edge'in gizli sekme sorununu da çözüyor.

• bunlar hep tırı-vırı , sırf biz windows 10 çıkardık bakın sürekli güncelliyoruz demek için ...

• Bu edge tam bir çöpwww.twitch.tv bile giremiyor daha

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EinsteininTorunu -- 10 Şubat 2016; 17:26:35 >

• quote:

Orijinalden alıntı: EinsteininTorunu

Bu edge tam bir çöpwww.twitch.tv bile giremiyor daha

Tırt olan senin bilgisayarın sanırım.

Ben giriyorum.

• edge cok sikintili bi tarayici

• EinsteininTorunu kullanıcısına yanıt
    Edge ile heryerden o siteye girdim sorunsuz acildi.

Cep telefonum Lumia 950 XL deki Edge de bile sorun yapmadan hizlica acildi akici ...

Sorun sende .

Senin sisteminde yazilimsal veya donanimsal sana ozel bir TIRTLIK durum var .
  • Takılma, kasma sorunları çok var, bu nedenle pek kullanmıyorum.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kullanılmasını istiyorsan önce kendini sevdireceksin. Ağustos da bi hevesle kullanayım dedim ayarlar menüsü, butonları, widget eksikliği, ortalama performansı vs derken bir daha kullanmadım. Benim için edge görev çubuğunda lazım olursa diye bekleyen mavi bir e harfi o kadar.

• Wın 7 en güzeli benim için

• kullanmıyorum chrome ile devam ediyorum....

• Haklısınız Edge ayarlar>gelişmiş ayarlar - Adobe Flash Kapat dedim. ve şimdi çalışmaya başladı çok ilginç
  • EinsteininTorunu kullanıcısına yanıt
    Aksine masaustu PC surum Edge de bahsettigin ayarlarina baktim az once Adobe Flash secili idi .

Sorun sende baska birsey olabilir .

Ilginc ama ...
  • Masaüstünde firefox, tablette edge kullanıyorum, bence 3. parti tarayıcılar kadar iyi, hatta daha hızlı. Tablet için zaten mecburi gibi, çünkü diğer tarayıcılar windows 10'un tablet moduna optimize değil henüz.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.