Şimdi Ara

HONDA CIVIC ve OPEL INSIGNIA

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
54
Cevap
0
Favori
1.319
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Geçen hafta Honda Civic Elegance 2015 model test sürüşüne çıktım.

Artıları
    +İç hacmi geniş
    +Otomatik F1 Şanzuman' ı rahat ve iyi
    +Çift dijital göstergesinin oluşturduğu simülasyon ortamı çok güzel
    +Hızı ve yolu hissettirmiyor.
    +VTEC performansı yüksek hızda düşük yakıt tüketimi açısından olumlu
    +Kullanımı kolay
    +Koltukları rahat

Eksileri
    -İç malzeme açısından Opel Insignia' dan kötü
    -Saç sağlamlığı açısından Opel Insignia' dan kötü
    -Donanım teknolojisi açısından Opel Insignia' dan geride
    -İlk hızlanmalarda Opel Insignia' dan biraz geride
    -Yol tutuş olarak Opel Insignia' dan geride
    -Görüş mesafesi park etme açısından kolay değil

Bugün Opel Insignia Cosmo modeliyle test sürüşü yaptım

Artıları
    +İç malzemesi sert ve kaliteli
    +Direksiyonu iyi
    +Donanım olarak çok zengin
    +Hızlanmalarda iyi
    +Dış görünüşü sportif güzel ve prestijli
    +Yol tutuşu iyi
    +Park etmesi kolay

Eksileri
    -İç hacmi Honda Civic' e göre dar
    -Gösterge paneli Honda Civic' e göre daha sade ve Honda Civic kadar özel değil
    -Koltukları sert ve Honda Civic kadar rahat ettirmiyor.
    -Otomatik şanzımanda Honda Civic ekstra olarak S modu seçeneği sunuyor ve kullanım rahatlığı ve sağlamlık açısından Honda Civic bir adım önde
    -Honda Civic' in VTEC motoru, Opel Insignia' daki Turbo motordan daha sağlam ve dayanıklı
    -Yüksek hızları hissettiriyor
    -Teknolojik ayrıntıları kafa karşıtırabiliyor

Kısacası bana göre Honda Civic Elegance. Sizlerinde yorumunu almak isterim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• ne yani şimdi civic insignia'dan daha mı iyi
    bu mudur yani

ikilemde kalırsak civic mi tercih edelim
  • C vs D

C wins. Fatality.
  • Insignia dururken Civic pek anlamlı olmamış hocam..

• halıdamı test ettin abicim arabaları hayırdır?
  • Beninde böyle olmuştu bilgisayar alırken param yetmemişti hep bi kusur aramıştım iyi olanı kötülemiştim tasarımı şöyle bak laptop kapağı iyi değil zaten iş adamımıyım diye. Galiba aynı hastalık sizede bulaşmış hocam iyi olana para yetmeyince kendini vaz geçirmeye çalışmak zor iştir bilirim. Allah kolaylık versin ama gerçek değişmez tecrübe ile sabit.

Saygılar

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Herkesin görüşü farklı, bence Civic sedan Insignia ya göre bir alt sınıfa ait olmanın getireceği pratik özellikler dışında Insignia karşısında varlık gösteremeyen bir model ama dediğim gibi, görüş ve beğeni meselesi.
  • Herkesin beklentileri farklıdır. Kullanım kolaylılığı ve dayanıklılık açısından Honda Civic ' i tercih ediyorum.

Istanbul' da ikamet ediyorum. Honda' yı Cevizlibağ Topkapı Cem plazada, Opel'i de Cevizlibağ Topkapı Odak plazada test ettim. Boyum 194 cm, ne kadar koltuk ayarı da yapsam, Opel' de rahat edemedim.

• Civic insignianın rakibi değil. Hele hele o yol gürültüsü ve düşük performansla bence astra bile civic - rakibi değil

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tosun911 -- 10 Şubat 2016; 15:52:09 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Akşamki bütün randevularım iptal burdayız anlaşıldı.

• Komik olmayın lütfen 2001 astra g aracımız bile hızı hissettirmiyordu tutmuş insignia hissettiriyor demişsiniz. Onun dışında insignia tartışılmaz daha iyi ve kaliteli.

• Bana göre konfor çok donanım değil, koltuğa oturduğun zaman rahat etmek diye degerlendiriyorum.

Ayrıca Opel Insignia' nın rakibi Honda Accord' mu? O zaman size şunu söylüyeyim; Honda Accord tek seçenekli geliyormuş Türkiye' ye ve en paketsiz hali 135.000 TL den başlıyor. Ayrıca Honda Accord' u test sürüşü yaptırmadılar. Opel Insignia en paketsiz i 97.000 TL' den başlıyor ve test sürüşü için tabiri caizse elden ele dolaşıyor, biri inip diğeri biniyor.

• Civic yalıtımı zayıf.Malzeme kalitesi vasat.Şanzıman motor eski.Onun dışında hacim olarak fena değil.Bir de LPG ile tasarruf sağlanabilir.2.eli iyi.Onun dışında parasını hak etmiyor diye düşünüyorum.Insignia makyaj sonrası iç mekanda kendini çok topladı ama dış tasarım için aynı şeyleri söylemek mümkün değil.Arka far grubu bence vasatında altında.2.eli zayıf.Dışarıdan da bakınca Astra'nın uzun hali gibi işte.Totale bakarsak Insignia elbette Civic'den çok daha iyi bir model.Tartışmaya gerek bile yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bloodletting. -- 10 Şubat 2016; 16:32:15 >
  • Civic insignianin yaninda kullanaimda kola kutusu efekti veriyor.

• sinanandirman S kullanıcısına yanıt
    Tek seçenekse 135.000 TL den başlar 135.000 TL de biter hocam
  • quote:

Orijinalden alıntı: sinanandirman

Bana göre konfor çok donanım değil, koltuğa oturduğun zaman rahat etmek diye degerlendiriyorum.

Ayrıca Opel Insignia' nın rakibi Honda Accord' mu? O zaman size şunu söylüyeyim; Honda Accord tek seçenekli geliyormuş Türkiye' ye ve en paketsiz hali 135.000 TL den başlıyor. Ayrıca Honda Accord' u test sürüşü yaptırmadılar. Opel Insignia en paketsiz i 97.000 TL' den başlıyor ve test sürüşü için tabiri caizse elden ele dolaşıyor, biri inip diğeri biniyor.

neyin kafasıdır bu, hakikaten aldığın oksijen zarar, bu bilinçli tüketici değil ergen bakış açısı olmuş resmen

• sinanandirman S kullanıcısına yanıt
    Atılan mesaj sayısı yaş uyumu. 10-10.

• quote:

Orijinalden alıntı: KADANS

quote:

Orijinalden alıntı: sinanandirman

Bana göre konfor çok donanım değil, koltuğa oturduğun zaman rahat etmek diye degerlendiriyorum.

neyin kafasıdır bu, hakikaten aldığın oksijen zarar, bu bilinçli tüketici değil ergen bakış açısı olmuş resmen

Alt tarafi araçtan söz ediyoruz, bir iddam yok. Sadece yorumları degerlendiriyorum. Ayrıca yapıcı bir yorum değil bu.

• quote:

Orijinalden alıntı: baba0392

Atılan mesaj sayısı yaş uyumu. 10-10.

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.