Şimdi Ara

miele bulaşık ve çamaşır makinesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
881
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar, yaza düğün var, miele bulaşık makineleri arasından g4203(2000tl) ve g4910(2500tl), çamaşır makineleri arasından da wda 101(3190tl) ve wkb 120(3990 tl) arasında kaldım.

bilgisi olan, ilgili ürünleri kullana bana yol gösterirse çok sevinirim, çünkü bu ay bitmeden temin edeceğim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• cagl.ar.u C kullanıcısına yanıt
    Bulaşık makinesi terchinizi g4910 dan yana kullanmanızı öneririm çünkü bu modelde g4203 e göre en büyük fark profesyonel pompa kullanıyor olması.

• Anladım hocam teşekkür ederim. Çamaşır makinesi noktasında öneriniz var mıdır. Bir de eş dost o paraya bosch dan elektrolux den daha iyi makine alırsın diyor arada kaldım gerçekten.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cagl.ar.u -- 10 Şubat 2016; 22:24:58 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: cagl.ar.u

Anladım hocam teşekkür ederim. Çamaşır makinesi noktasında öneriniz var mıdır. Bir de eş dost o paraya bosch dan elektrolux den daha iyi makine alırsın diyor arada kaldım gerçekten.

Bosch ta ve electroluxte verdiğiniz para konfora gider. Mielede ise uzun ömüre para verirsiniz. Ayrıca çamaşır makinelerinde de çelik kazan kullanan tek markadır. Wkb120 modeli yeni serinin alt modellerinden, fırçasız sessiz motora sahip. Ancak bu yeni seri daha kendini kanıtlayamadı. wda101, standart fırçalı motora sahip, uzun yıllardır piyasada olan bir seri ve ben henüz bir sorununu görmedim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi K-E-N-A-N -- 10 Şubat 2016; 22:36:37 >
  • cagl.ar.u C kullanıcısına yanıt
    Çamaşır makinesi konusunda bir şey söyleyip kafanızı karıştırmak istemedim ama ben de o parayı miele ye vermek yerine bosch dan almayı yeğlerim. Miele nin fiyat politikası bana saçma geliyor çünkü Almanya'da sattığı fiyatı Türk Lirasına çevirip satıyor bu yüzden bizim ülkemizde miele çok pahalı oysa ki Almanya sitelerinden bakarsanız bosch ve miele nin fiyatları birbirine çok yakın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi batu25 -- 10 Şubat 2016; 22:40:59 >
  • Miele nin en üst model çamaşır makinesine baktım 8.490 TL kusura bakmayın tam bir Şahin parası.

• Miele nin Türkiyeyi ne yerine koyduğunu anlamak için küçük bir örnek.

Çamaşır makinesini Almanya'da sattığı fiyattan 539 lira daha fazlaya ülkemizde satıyor. 955 Euro=3151,0225 TL
     miele bulaşık ve çamaşır makinesi  miele bulaşık ve çamaşır makinesi

Bulaşık makinesini Almanya'da sattığı fiyattan 1113 lira daha fazlaya satıyor ülkemizde. 599 Euro=1977,5386 TL
     miele bulaşık ve çamaşır makinesi  miele bulaşık ve çamaşır makinesi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi batu25 -- 11 Şubat 2016; 0:00:16 >

• quote:

Orijinalden alıntı: batu25

Miele nin Türkiyeyi ne yerine koyduğunu anlamak için küçük bir örnek.

Almanya'da sattığından neredeyse 1000tl daha pahalıya Türkiye'de satıyor.

Bosch da tam tersi Almanya'da sattığından 800 lira civarı daha düşük fiyata satıyor Türkiye'de.

miele bulaşık ve çamaşır makinesi miele bulaşık ve çamaşır makinesi

Aradaki fiyat farkı az değilmiş hocam. Ama bence insanlar Miele yi gözlerinde çok büyütüyor diye düşünüyorum. Sağlamdır bir şey diyemem ama abartıldığı kadar değecek abartı fiyatlarına değecek bir durum göremiyorum. Hele ki en üst düzeyde çamaşır makinesi nerdeyse 8,500 TL. Neye göre bu fiyatı koymuşlar ki. Zaten Türkiye'de hep bir Kazıkçılık söz konusu. En pahalı iPhone satan ülkeyiz. Millet yurtdışından telefon getiriyor daha ucuz olsun diye buna benzer bir sürü durumlar var maalesef.

• canerrtass C kullanıcısına yanıt
    Bosch bu politikanın tam tersini uyguluyor Almanya'daki fiyatın 600-800 lira daha altına satıyor Türkiye'de.
    Bizde pahalı olan daha iyidir algısı var ve miele gibi firmalar bunu sonuna kadar sömürüyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: batu25

Bosch bu politikanın tam tersini uyguluyor Almanya'daki fiyatın 600-800 lira daha altına satıyor Türkiye'de.
    Bizde pahalı olan daha iyidir algısı var ve miele gibi firmalar bunu sonuna kadar sömürüyor.

Evet hocam siz söyleyince bu konuda bilgilenmiş oldum.

Bir de bizim ülkemizde en çok satan en iyisidir diye bir düşünce var.

Samsung bir telefon çıkarıyor insanlar ucuz aaa bu güzel en çok satan diye alıyor.

İyi araştırmak lazım.

Son 3-4 aydır araştırma yaparak alışveriş yapıyorum. Şuan çamaşır makinesi Miele alacak olsam sizin dediğiniz gibi fiyat politikasından dolayı vazgeçerdim.

Öğrenmenin yaşı yoktur .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi canerrtass -- 11 Şubat 2016; 0:09:52 >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.