Şimdi Ara

27' monitör için hangi çözünürlük tercih edilmeli

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
1.219
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Profesyonel amaçlı 27" monitör 1920x1080 monitör almayı düşünüyordum. Lakin daha önce böyle bir monitör alan arkadaşım uyardı. Monitörü görüntü kalitesizliğinden dolayı 24" ile değiştirdiğini söyledi.

Sizce profesyonel amaçlı kullanım için 27" 1080p modeli yeterli midir yoksa daha yüksek çözünürlük gerekir mi? (arada ciddi fiyat farkı var çünkü, öğrenmem lazım)

• 1440p daha iyi olacaktır.
  • Ekran kartınız nedir?
  • Quadro K4200
  • Bütçeniz uygunsa en azından 2K alın. 27 ye yakından bakıyorsanız full hd çizim vb işlerde fark edilir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 860x640 mönitör
  • 27" icin yarim metreden rahat kullanim cozunurlugu 2560x1440 veya 2560x1600. native cozunurlugu bu olmali ama, 4k monitor alip da bu cozunurlukte kullanmamak gerek. yalniz bu olay kullanan kisiye gore degisecegi icin oncesinde denemeden karar vermemek gerek. belki fhd de bile rahat edecek eleman, hic belli olmaz.
  • Ben 27" 2k kullanıyorum. Daha önce 24" 1980x1080 kullanıyordum. Herşeyi bi tarafabırakalım. 2k gerçekten harika bir görüntü. Ha teknik birkaç artısı da vardı (8bit renk dernliği gibi) ama yine de 2k çok harika bir oran 27" için. Full hd de pikseller görünmeye başlayacak ve bu da seni rahatsız edecektir. 27" 2k için biraz küçük bile kalıyor. Ama bu renk yoğunluğunu artırdığından daha zevkli bir kullanım hissi sunuyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba

Aşağıdaki ürüne bir bak derim. görüntü kalitesi ile sıkıntı yaşamazsınız kullanan 2 arkadaşım var ve gayet memnun

http://www.vatanbilgisayar.com/benq-32-bl3200pt-4ms60hz-2k-wqhd-amva-led-monitor.html
  • butterfly0803 kullanıcısına yanıt
    Güzel ürün lakin bütçemi aşıyor.
  • Teşekkürler arkadaşlar anlaşılan 27" için en az 2k gerekli. Bunların da fiyatı biraz tuzlu olduğundan 24" almaya karar verdim.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.