Şimdi Ara

Tarihte ilk kez: Meteor bir insanın ölümüne yol açmış olabilir mi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
335
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Tarihte ilk kez: Meteor bir insanın ölümüne yol açmış olabilir mi?

Geçtiğimiz Cumartesi günü Hindistan'a düşen meteor bir otobüs şoförünün hayatını kaybetmesine neden olmuş olabilir. Bilim adamlarının olay yerinde soruşturmuya devam ettiği kaza, kanıtlandığı takdirde tarihte bir olarak kayıtlara geçecek.

Tamil Nadu eyaletinin güney kısmında gerçekleşen kazaya, yalnızca 11 gramlık kısmı bulunabilen bir cisim neden oldu. 1.2 metre derinliğinde bir krater oluşturan mavimsi cisim, eyalet başkanı tarafından bir meteor olarak tanımlanıyor.

Büyük bir patlama sesi duyduklarını belirten Bharathidasan Mühendislik Okulu başkanı G. Baskar, Wall Street Journal'a verdiği röportajda sesin yaklaşık 3 kilometrelik uzaklıktan duyulabildiğini aktardı. Sesi duyduğu sıralarda ofisinde bulunan Baskar, Reuters'a verdiği bir diğer röportajda ise şunları söylüyor :"Daha önce duyduğum hiçbir şeye benzemiyordu. Ayrıca olay yerinde hiçbir kokuya ve ateşe de rastlamadım."

O sıralar olay yerinden geçen iki bahçıvan ve bir öğrencinin de yaralanmasına sebebiyet veren kaza, herhangi bir patlamaya dair delil bulunamaması nedeniyle şu an için meteor olarak tanımlanıyor. Örnekleri inceleyen Hindistanlı bilim adamlarına ek olarak NASA'nın Gezegen Koruma Ofisi (Planetary Defence Coordination Office) de olayı yakından takip ettiklerini açıkladı.

Tamil Nadu'da gerçekleşen bu ilginç kazanın olasılık hesaplamaları ise oldukça düşük. Bir meteor tarafından vurulma olasılığı 75.000'de 1 olarak gösterilirken; öldürülme olasılığı ise 700,000'de 1 olarak hesaplanıyor. Daha önce toplam üç kişi bir meteor kazasında yaralanmış ve bu üç kişi de hayatta kalmayı başarmışlardı. Benzer bir kaza son olarak 2013'de, Rusya'da gerçekleşen Chelyabinsk meteor düşüşünde yaşanmıştı.

• 5 günlük haberleri önümüze getirmeyin artık. Ya çıktığı vakit haber yapın ya da yapmayın

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: deoksiriboz1001

5 günlük haberleri önümüze getirmeyin artık. Ya çıktığı vakit haber yapın ya da yapmayın

Bu haber anlık bir haber değil. Trafik kazası, bomba patlaması, kavga değil ki sonradan bir değeri kalmasın. Bir ay sonrası için bile önemli bir haber çünkü benzeri yok.

• İlk olduğunu nerden biliyon diye sormazlar mi adama??

• bazı kavimler göktaşı ile helak olmadı mı ne diyor bu ?

• Yolda yürürken bir meteorun kafamıza düşme ihtimali 75.000 de 1 mi?

Geçiniz.

• Twitter'daki fotoğrafı hangi makine ile çektiler çok merak ediyorum.
  • bu haber nerdeyse 1 haftalık daha şimdi geliyor böyle geleceğine yapmayın daha iyi....

• O olasilik 75.000de 1 degildir. Belliki yanlis cevrilmis. 75bin de 1 demek sadece turkiyede en az bin kisinin meteordan yaralanmis olmasi demek. 700bin de birde turkiyede en az 100kisinin meteordan olmesi demek. O sayi 75milyarda bir dir.

• 75000de bir kısmı hatalı muhtemelen. Tarihte ilk kez olması da zor illâ ki önceden olmuştur böyle bir olay.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: aspirin_00

bazı kavimler göktaşı ile helak olmadı mı ne diyor bu ?

Evet bilimi ve tarihi nereden geldiği belirsiz bir kitaba göre devam ettirebiliriz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sirkadyen

quote:

Evet bilimi ve tarihi nereden geldiği belirsiz bir kitaba göre devam ettirebiliriz.

cehalet kaşrsında kitap kadar sessiz olmak gerekiyor. O yüzden sana cevap yazmıyorum.
  • quote:

quote:

quote:

cehalet kaşrsında kitap kadar sessiz olmak gerekiyor. O yüzden sana cevap yazmıyorum.

Meteor nedeniyle bir ölüm duydun mu sen hiç, ben duymadım. O helak olduğunu iddia ettiğin kavimler kimlermiş, nereden gelmiş nereye gitmişler nasıl ölmüşler, bir makale yada yazı koy da ben de okuyayım, cahilliğim gitsin.

• Şu abd kendini gezegenin sahibi sanıyor ya ayar oluyorum bunlara gerçekten. Gösteriş budalası salaklar. Kyoto sözleşmesinden köşe bucak kaçan bir kurabiye canavarı güya gezegeni koruyormuş. Ne'den koruyor? Ya uzaylılardan ya da meteorlardan. Uzaylı zırvasını yediremediler sıra meteorda. Dünyanın kapitalizmden ve onun sahibi ABD den korunması gerek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fthkn -- 3 Nisan 2016; 22:34:05 >
  • quote:

quote:

quote:

Dinsel masalları gerçek sanıp üstüne adama cahil diyebilene cahil bile denmez. Kütük denir.
  • daha büyük şöyle hindistanı komple içine alacak bir göktaşı düşse
  • quote:

Orijinalden alıntı: fthkn

quote:

quote:

quote:

Dinsel masalları gerçek sanıp üstüne adama cahil diyebilene cahil bile denmez. Kütük denir.

cehalet ile cahilliğin farkını göremeyecek kadar gözü kapalı insanlara ne anlatılabilir ki...

aynı cümlede senin içinde geçerli....

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.