Şimdi Ara

Download hızım düştü

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
488
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhabalar. İlk olarak uzun yıllardır Superonline kullanan birisiyim. 16 mbps sınırsız (75gb akk) tarifem var. Önceden 16 mbps hızımın tamamını alıyordum zaten hattım cok sağlam belkide yaşadığım şehirdeki en sağlam hat burdakidir :) Ama gel gelelim su son 1 haftaya hızım 6 mbps düştü değerlerim söylehttp://www.speedtest.net/result/5070897558.png müşteri hizmetleri ile konuştum 16 mbps aldığımı öyle gözüktüğünü söylediler santralle konustular ve arıza kaydı bıraktılar 48 saat icinde geri dönüş yapılacagını söyledir fakat bilirsiniz ki müşteri hizmetlerinden cok donanım habere güveniyorum :) Bu konuda fikir sahibi olanlar lütfen fikirlerini söylemekten çekinmeyin şimdiden teşekkürler İyi forumlar

• Yukarı yönde maksimum hızı (kbit/s) 1255
    Aşağı yönde maksimum hızı (kbit/s) 21496
    Yukarı yönde hat hızı (kbit/s) 799
    Aşağı yönde hat hızı (kbit/s) 16381
    Hat standardı ADSL2+
    Kanal türü
    Hızlı
    Ana sisteme doğru veri akışı SNR (dB) 17
    Alt sisteme doğru veri akışı SNR (dB) 15
    Yukarı yönde hat zayıflaması (dB) 1.1
    Aşağı yönde hat zayıflaması (dB) 8.6
    Yukarı yönde çıkış gücü (dBmV) 7.2
    Aşağı yönde çıkış gücü (dBmV) 13.4
    Yukarı yönde CRC 0
    Aşağı CRC 1
    Yukarı yönde FEC 0
    Aşağı FEC 2
    Bunlar da hat değerlerim gördüğünüz gibi acaba sorun modem de mi diye düsündüm fakat önceden de aynı modemi kullanıyordum ve 16mbps alıyordum.
  • Modeme tanimli hiz 16. Kotayi gecmis olmayasiniz. Modeme tam hiz geliyor cunku 16381 olarak.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bende öyle düsündüm verilerde 16 yazıyor kotayıda geçmedim suan 20 gb kullanmısım yeniden baktım
  • Peki hocam modemde aktarım sıkıntısı olabilir mi ? Yada bilgisayar ile ilgili herhangi bir sorun ?
  • Benthiohe kullanıcısına yanıt
    Bazen sistemde gorunen bilgilerde sikinti olabiliyor. Kota az görünüyor ama santralden bakinca fazla cikiyor.

Modemi yeniden kurmak resetleemk fayda saglayabilir. Bir deneyin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Denedim hocam fakat bir ise yaramadı :/
  • arkadasım bende 1.5 mb indirme yapabiliyodum torrentten ama şimdi 1.2 de kaldım . sen hat degerlerini nasıl goruyorsun?sorun baglantıdamı acaba. (akkden ben etkilenmiyorum)
  • mevdut kullanıcısına yanıt
    Modeminin markası Huawei ise 192.168.1.1 adresinden admin superonline olarak giriş yapıp ordan modem ayarlarını görebilirsin.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.