Şimdi Ara

Obama, Beyaz Saray'ın zayıf kablosuz internetinden şikayetçi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
199
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Obama, Beyaz Saray'ın zayıf kablosuz internetinden şikayetçi

Günümüzde modern binalar inşa edilirken, teknoloji tarafı da işin içine katılır ve ağ ekipmanlarının her odada kullanılabilmesi için gerekli altyapı desteği sağlanır. Bununla birlikte eski binalarda bazen tek bir odada telefon hattı bulunuyor ve oda evin en uzak köşesindeyse, kablosuz internet işkence haline dönüşebiliyor. 

Aynı durum ABD başkanı Barack Obama için de geçerli. Bu yıl makam koltuğunu yeni devlet başkanına devretmeye hazırlanan Obama, ayrıca Beyaz Saray'ı da yeni başkanın ailesine bırakacak. CBS kanalında Gayle King'in programına konuk olan Obama ailesi, en çok kablosuz internetin zayıf olmasından şikayetçi. 

>>Türkiye’de bedava internet dönemi resmen başlıyor

Barack Obama, sorulan bir soru üzerine kendisinden sonra Beyaz Saray'a yerleşecek olan aileye teknolojik altyapıyı yeniden ele almalarını tavsiye ediyor. Eski ve büyük bir yapı olduğu için, 216 yaşındaki Beyaz Saray'da kablosuz internet açısından çok sayıda ölü nokta mevcut. Obama bunu eksiklik olarak görüyor ve kızlarının bu durumdan zaman zaman rahatsız olduklarını dile getiriyor. 

Beyaz Saray, dünyanın süper gücünün kalbi olsa da, altyapı eksik olduğu zaman teknolojik açıdan can sıkıcı hale gelebiliyor zira artık internet bağlantısı bir ihtiyaç haline geldi ve nerede olursa olsun insanlar bu ihtiyacını karşılayabilmek istiyor. Bakalım yeni ABD başkanı, Beyaz Saray'ın kablosuz interneti için nasıl bir çözüm bulacak. 

• o henüz akk ye takılmadığı için zayıf bağlantıyı problem sanıyor

• Biz size ttneti gönderelim Türkiyenin her yerini fiberleştirmiş.. Ama bir şartla orada tutun bırakmayın. :)):))

• Tek sorun buysa Allah başka dert vermesin

Edit: Sayın Obamanın 4G sınırsız paketli telefonu yok mu yani? Bende başkan olunca Ronaldo'yu 120 yapmış gibi oluyor bu başkanlar diyordum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dr20mouse -- 9 Şubat 2016; 1:53:32 >
  • ttnet'i transfer edelim Obama Bey....

• şimdi bunlar tarihi eserlere saygılı oldukları için binanın her tarafını delip kablo çekmiyorlar o yüzden zayıf,ama bizde olsa kimse tarihi binaymış değilmiş bakılmaz duvarlar delinir kablosuz internet modemleri her kata kakılır.

• Obama Turk Telekom gelsin seni fiberlesin.

• Hadise reklamını izlesin TTnet'i çağırır saraya.

• quote:

Orijinalden alıntı: SgtLittleNoob

Biz kiiiiii 1100 odali sarayi fiberlemis bir milletiz eeeeeeeey Barack Obama!1!1! İhale acin, gelip fiberleyelim ve bu is huzur icinde cozulsun.

Ama komisyonumuzu "indregandi" yaparız. Bahahaha

• Tüyap fuarında bir boya görmüştüm wifi radyo ve telefon sinyallerini geçirmiyordu. :çocuk odası için düşünmüştüm bunu hatta. Beyaz saraydada dinlenme korkusundan odalarda illaki vardır .Obamada veryansın ediyor . Yoksa altyapı yada internet sorunu olmaz .

• Beyaz Saray da olsa ölü nokta bulunması çok da anormal bir durum değil. Obama o kadar şikayetçiyse bir talimatıyla bu işi çözebilir. Kızları o kadar mağdur durumdaysa mobil internet kullanabilirler (paraları mı yok?). Bu haber de zaten magazinsel bir haber, bana göre haber değeri de yok. Aynı haber Cumhurbaşkanlığı Sarayı için yayınlansa edilmedik hakaret, yapılmadık aşağılama kalmazdı.
  • Amerika gibi bir ülkede wifi teknolojisi kullanılamıyor mu yani? zor mu odaya 2 tane Ap koyup wlc ile yönetmek. Cisco gibi bir firma bunu yapamayacak mı? bence farklı şeyler vardır
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tendürek

Beyaz Saray da olsa ölü nokta bulunması çok da anormal bir durum değil. Obama o kadar şikayetçiyse bir talimatıyla bu işi çözebilir. Kızları o kadar mağdur durumdaysa mobil internet kullanabilirler (paraları mı yok?). Bu haber de zaten magazinsel bir haber, bana göre haber değeri de yok. Aynı haber Cumhurbaşkanlığı Sarayı için yayınlansa edilmedik hakaret, yapılmadık aşağılama kalmazdı.

Söz konusu beyaz saraysa aşırı derecede anormal bir durum. Ben odtü inşaattan daha geçen sene mezun oldum. İnşaat müh 5-6 tane binası var. Alan olarak çok çok geniş. Ama ölü noktası falan yok, her yerden çekiyor. Bazı yerlerde bağlantı zayıflıyor elbette ancak beyaz sarayda böyle bişeyin olması çok garip.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • belki de güvenlik sebebiyle wifi yi güçlendirmek istemiyorlardır

• Biri fiberlesin la şunu..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Fenomenon

quote:

Orijinalden alıntı: Tendürek

Beyaz Saray da olsa ölü nokta bulunması çok da anormal bir durum değil. Obama o kadar şikayetçiyse bir talimatıyla bu işi çözebilir. Kızları o kadar mağdur durumdaysa mobil internet kullanabilirler (paraları mı yok?). Bu haber de zaten magazinsel bir haber, bana göre haber değeri de yok. Aynı haber Cumhurbaşkanlığı Sarayı için yayınlansa edilmedik hakaret, yapılmadık aşağılama kalmazdı.

Söz konusu beyaz saraysa aşırı derecede anormal bir durum. Ben odtü inşaattan daha geçen sene mezun oldum. İnşaat müh 5-6 tane binası var. Alan olarak çok çok geniş. Ama ölü noktası falan yok, her yerden çekiyor. Bazı yerlerde bağlantı zayıflıyor elbette ancak beyaz sarayda böyle bişeyin olması çok garip.

Beyaz Saray'ın havasında doğal olarak internet bağlantısı bulunmuyor. Beyaz Saray'ın her yerine interneti dağıtmak isterlerse bunun için bir talimat yeterli. Gerekli teknik düzenleme çok da zor değil. İsterlerse bütün ülkeye internet dağıtabliecek teknolojiye sahipler. Dediğim gibi magazinsel bir haber. Üzerinde fazla durmaya gerek yok.

• vay canına koca obama internetten şikayetçi süper güç Abd'ye yakıştıramadım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.