Şimdi Ara

Samsung'un Galaxy S7 serisi için kablosuz mini şarj istasyonu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
238
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Samsung'un Galaxy S7 serisi için kablosuz mini şarj istasyonu

Samsung'un yeni amiral gemi Galaxy S7 serisi henüz lanse edilmedi ancak başta kılıf olmak üzere pek çok aksesuar internete sızdırıldı. Hatta bunların arasında sızıntı olmaktan öteye giderek, resmi olarak satışa çıkmaya hazırlanan bile mevcut. Samsung'un yeni kablosuz şarj istasyonu bunlardan birisi. 

Kablosuz şarj özelliği pek çok üst seviye akıllı telefonda yer almasına rağmen halen tüketici tarafında ilgi görmüş değil. Tüketiciler daha çok, kutu içerisinden çıkan veya düşük bir bir fiyata satın alabilecekleri şarj kablolarını tercih ediyor. Haliyle biraz pahalı olan kablosuz şarj istasyonlarına uzak duruyor. 

Galaxy S7 amiral gemi serisinin özelliklerinden birisi olması beklenen kablosuz şarj özelliği için firma, yeni bir kablosuz şarj istasyonu geliştirdiği. SAM-MWCP model numarasına sahip bu istasyon halen resmiyet kazanmış değil ancak İngiliz Clove perakendecisi, özel sayfasını faaliyete geçirmiş. 

Samsung'un yeni kablosuz şarj istasyonu Galaxy S7 ve Galaxy S7 Edge için optimize edilmiş olsa da, Qi standardı ile uyumlu tüm eski Galaxy akıllı telefonlarını da destekliyor. İstasyon oldukça ince bir yapıda ve boyutları da küçük. Bu bakımdan kolaylıkla yanınızda taşıyabiliyorsunuz. Şarj istasyonu için bir fiyat belirlenmemiş ancak muhtemelen 21 Şubat'taki lansmanın ardından açıklığa kavuşacaktır. 

• kablosuz, kablosuz sarj istasyonu isteriz.

• Bence şimdilik kablosuz şarjın pek bir avantajı yok. Telefonu pedin üzerine bıraktın yada USB ile şarj ettin aynı duruma geliyor. Hadi 2-3 metre öteden de şarj olsaydı neyse..

• gelmesse asıl eksik olurdu...

• kablosuz şarj adaptive charging desteklemiyor, hatta muhtemelen standart kablodan da daha yavaş şarj ediyordur. Telefonu şarja takıp uyumadan önce son kez bi facebook'a bakayım falan gibi hamleler yapmak imkansız; ve bütün bunlara ek olarak daha pahalı. Neden tercih edelim ki kablosuz şarj olayını. sadece ofiste masanın üstüne ışıklı güzel görünen bir model alıp hava atılabilir bu teknoloji le henüz.

• Verimli ve kullanisli degil kablosuz sarjlar ...

• otolarda filan bir kullanımı olur belki evde kullanmak cokda mantikli gelmiyor bana ,kabloya taksan ne olur takmasan ne olur.zaten aletin kendisini takiyorsun.
  • Varolan sistem geliştirildi mi bilmiyorum ama şu anki nesilde kablo şarjı çok daha hızlı şarj ediyor. Benim için şarj hızı daha önemlidir, kabloyu usb portuna takmak da çok zor birşey olmasa gerek.
  • Arabada kablo kullanıyorum. Çok uzun değil, yaklaşık 20 cm. Böylece büyük akımlar sağlanıp hızlı şarj edilebiliyor. 12V çakmak çıkışına çift çıkışlı BElkin cihaz taktım. Diğer çıkışta çift uçlu (Lighting+USB) kablo taktım. Aynı anda 3 cihaz şarj edebiliyorum. Zaman önemli olunca hızlı şarj işimi görüyor.

Ofiste ise EP-PG920I şarj cihazım var. Hızlı şarj ihtiyacım olmasa da neredeyse eski şarj cihazları kadar hızlı dolduruyor. Orijinal Samsung kablo aldım ve kasanın arkasından klavyeye kadar uzanıyor. Şarj esnasında, Pad üzerinden almama gerek kalmadan yazılarımı yazabiliyor/okuyabiliyorum. Çok hızlı şarj olmadığı için batarya ömrüne de katkısı olabileceğini düşünüyorum.

• Mesudum kullanıcısına yanıt
    Kim ne derse desin, güzel bir teknoloji. Açıkçası ben yatağımın başına koyup, işimi hallettikten sonra üzerine koyup sabaha kadar şarjın dolmasından yanayım.

s7 ile ön siparişte verirlerse, benim için güzel ekstra olur. Fakat 300 Tl verip almaya karşıyım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: EmreFB1907

Kim ne derse desin, güzel bir teknoloji. Açıkçası ben yatağımın başına koyup, işimi hallettikten sonra üzerine koyup sabaha kadar şarjın dolmasından yanayım.

s7 ile ön siparişte verirlerse, benim için güzel ekstra olur. Fakat 300 Tl verip almaya karşıyım.

90 TL.

USB girişinin yıpranmaması da olayın "+" sı
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mesudum

quote:

Orijinalden alıntı: EmreFB1907

90 TL.

USB girişinin yıpranmaması da olayın "+" sı

90 Tl ' ye satılan ürünler orjinal değil.

50 Tl'ye de bulunuyor. Orjinal cihazlar 199 Tl seviyesinde.

http://www.hepsiburada.com/samsung-wireless-charger-kablosuz-sarj-cihazi-siyah-ep-pg920ibegww-pm-telsarjsms6wires

Sadece orjinal kabloyu 30-40 Tl ' lere satıyorlar. Hatta s6 ' nın orjinal kablosuna 60-70 TL çekiyorlar. Aynı zamanda orjinal şarj adaptör kafaları bile 100 liralara yaklaşıyor.

Yurtdışı sitelerde de araştırma yaparsanız, bu cihaz 40 euro civarlarında.

Bir de ekstra olarak belirtmeliyim ki, 2 arkadaşımda var. Birisine s6 ile birlikte geldi cihaz. Diğeri 100 Tl' ye aldı. İkisinde de spigen kılıf var, orjinal olmayan ürün maalesef kılıf üzerindeyken şarj yapmadı, tam noktasını bulmak gerekiyor. Diğerinde ne şekilde koyarsanız koyun şarj yapıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Golden Gate -- 10 Şubat 2016; 15:40:08 >

• Piyasada 150 civarına satılırken ben 96TL vermiştim. Oldukça düşmüş.

Spigen Slimarmor ile şarj ediyorum. Nadiren görmese de kısa bir müdahale ile sorun kalmıyor.

Tabi şimdi satılan ürünleri bilemem. Kefil de olmam.

Acaba fotodan bakarak "authenticity/genuine/original verification" mümkün mü?

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.