Şimdi Ara

iphone hücresel veriyi çok fazla harcıyor.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
1
Favori
2.410
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    size bir şey sormak istiyorum.
    geçen ay 1 gb lık internet paketimden yaklaşık 350mb sistem servislerinden genel bölmesi harcadı.
    ve şimdi yeniden paket yaptığımda da kısa bir süre içinde 40-50mb aynı şekilde harcadı.
    nerede harcıyor bilinmez, niye harcıyor oda bilinmez.
    telefon iphone 5 hattın türk telekom
    birde test ettim başka bir iphone da benim hattım normal bir şekilde çalışıyor.
    benim telefona başka bir hat taktığımda ise yine aynı şekilde hücresel veri>sistem servisleri>genel kısmı 4-5 dk civarlarında 20 mb bir şey
    internet paketi harcıyor. yani anlaşılacığı gibi sorun telefondan kaynaklanıyor.
    benim ayarlarımın çoğu manuel el ile denetlemek için ayarlanmış durumda
    otomatik hiçbir şey indirmiyor.
    yani bu durum neyden kaynaklanıyor.
    bilen bir arkadaş varsa lütfen yardımcı olabilir mi?
    boşu boşuna internetim bitmesini istemiyorum. zaten 1gb

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mtbrider741 -- 8 Şubat 2016; 21:36:55 >

• 1-Hücresel veriyi kullanan app'leri manuel olarak secebilirsin.
    2-Hücresel veri kısmının altında WiFi Assist kısmının kapalı olmasına dikkat edin.Bu eklenti wifi çekim zayıfladıgında otomatik 3G den kullanıyor habersizce.
    3-Arkaplandaki yenilenen uyg. biz gözden geçirin.İstersen kapatabilirsin.
  • sentiel kullanıcısına yanıt
    1-o uygulamaların neredeyse %70i kapalı sadece kullandıklarımı açtım
    2-kapalı
    3-o da kapalı

uzun süre iphone kullanan biri olarak kafam karıştı yani bütün harcamaları yapabilicek şeyleri kapattım hâlâ aynı şekilde
    birde benim 16 gb telefonumda 1 gb lık boş alan var bu etki edebilir mi? sizce
  • Onunla bir ilgisi olacagını düşünmüyorum açıkcası.
  • Ayarlar icloud icloud drive a girin hücresel veriyi kullan açık kapatın onu sorun kalmicaktır

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • selimeserrr S kullanıcısına yanıt
    ayarları sıfırladım biraz önce
    gerekli ayarları yaptım
    dediğiniz iclodu drive ın hücresel verisini kapattım
    maalesef olmadı
    şuana kadar 100mb boşa gitti ve 1 gün oldu daha paketi. birde ben adam akıllı internet kullanmadım
    max 10 mb civarı whatsapp ta harcamışımdır.
  • Belki şöyle oluyordur telefonu şarja takınca sistem kendisini güncelleme varmı diye kontrol ediyordur.
  • baranel B kullanıcısına yanıt
    şarja takmayınca da gidiyor
    kafayı yiyicem ya
  • Hocam konum servislerinden iphone bul,hava durumu gamacenter mail vs internet kullanır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi baranel -- 9 Şubat 2016; 21:46:40 >
  • Aynı dertten bendede var.Android de günde aynı sitelere girip aynı sosyal ağlara girip yaptıklarımı apple 5s de yapınca 50-55 mb netim iosta 170-250 mb oldu ne alaka anlamadım herşey kapalı.
    Hücresel veriyi açtığımda 10 sn sonra kapadığımda 100 kb gidiyor.Yani açık bıraksam 1 dakikada 1 mb kendi kendine gidiyor bunun çözümünü bilen allah rızası için yardım etsin araştırdım araştırdım yok bulamadım.Androidde böyle değildi bu kendi kendine yiyiyor onun haricinde telefonumla mutluyum ama bu olay çok canımı sıkıyor.Hocam sizde bir bakarmısınız sizdede mobil veriyi aç kapa yapınca /kb gidiyormu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

•  iphone hücresel veriyi çok fazla harcıyor.
  • asxcerqwe kullanıcısına yanıt
    hocam baktım
    lanet olası şey aç kapa da bile 131kb harcadı..
  • 1- Büyük ihtimalle icloud yiyordur foto yayını falan yapıyorsa icloud ayarlarını gözden geçirin.
    2- telefonunuz güncel değil ise yazılım güncellemesi indiriyor da olabilir. Test amaçlı hücresel açıkken biraz bekleyin net gitmeye başladığında ayarlardan yazılım güncellemeye gelin bakalım bişi mi indiriyor

3- app store uygulamaları otomatik güncelliyor olabilir

• İcloud yayın filan hepsi kapalı
    App store otomatik güncelleme kapalı
    Yazılım güncel

• 1- Hucresel Veri kullanimi
    2- Arkaplan Uygulama Yenileme
    3- E-posta,takvim,kisiler kisminda E-postalari otomatik olarak guncelleme menusu
    4- Imessage
    5- Adini hatirlamiyorum. Apple music sanirim. ekrani yukari kaydirinca orda kafasina gore calan sarki.
    6- APP Store ayarlarinda, otomatik guncelleme ve altinda, hucresel veri kullanma secenegi
    7- Icloud da bulunan yedekleme ayarlari
    8- uyarilar seceneginde, en altta destekliyorsa, hucre bilgi ekrani ayarlari. Acil durum mesaji vs..
    9- Fotograf ve kamera ayarlarindaki fotograf vs paylasma
    10- Whatsapp uygulamasinin ayarlar kisminda veri kullanimi secenekleri

aklima gelen ihtimaller simdilik bu kadar.
  • IPhone da arka planda veriyi kullanacak baya şey varmış.

• Bulabildiniz mi

• Aynı problem bende de var.6s plus turkcell hat.4 günde 1.6 gb yedi.Yaptığım da sadece instagrama girmek.O da 15 dakika filan.Otomatik güncelleme filan her şey kapalı.Kafayı yiyeceğim

• 36 kullanıcısına yanıt
    Maalesef hala devam ediyor.
    Söylenenleri kontrol ettim ama bir işe yaramadı.
  • Andoid den iphone a geçtim. iphone daha fazla veri tüketiyor.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.