Şimdi Ara

Site Yapımı ?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
202
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • İçinde videolar olan basit bi site kurucagım ama kodlama bilmiyorum sitede olacaklar
    İçinde olucaklar

3 Kategori
    Rate sistemi izlenen videolar uste cıkmalı ve uye olmadan ip den tek oy verme olmalı
    Videolar Anasayfada sıralama olmalı yani Tarihe göre izlenmeye oylanmaya gore olarak sıralama seçilebilmelş

Videoların Üzerine gelince videodan kesitler göstermeli

Bunları yaptıktan sonra ise üyelik sistemi ve üyelekr için video paylaşım duvarı yapmayı planlıyorum hosting ve domaini alıcam onlarda sıkıntı yok Hosting alırken Depolama ve Trafik olarak ne önerirsiniz HD video dolu bi site olucak yakşlaşık 6-7

Yani özet olarak böyle bi site nasıl yaparım
    Vede hosting nekadar depolama ve traik olmalı

• Hocam hosta video yüklemek için gerçekten paraya kıymak lazım VPS yada Dedicated almak gerek (Aylık 300-400 lirada başlar ama o da kısa süre sonra yetmez hele üyelik alınca tabi ne kadar yükleyeceğine bağlı) en güzel yol youtube yada ayrı bir video hosting kullanmak vimeo gibi zaten site prim yaparsa hem youtube kanalında prim yapar iyi olabilir. Geri kalan rate/tarih/izlenme sayısına göre sıralamak basit zaten. Üyelik alırsın üyeler senin kanalına yükler yada ayrıca alacağın video hostuna. Örnek bir site varsa yaz inceleyelim.
  • Soyle soyliyim buyuk ihtimalle videoları upload etmiycem videoların kaynak linklerinni ekliycem video oynadıtıcıya ozaman cok tutarmı ?
  • aftih ' e katılıyorum.
    Hosting ' e sunucuya video yüklemekle başa çıkılmaz.
    Ama kaynak linkleri yüklenecekse sorun yok.Büyük bir server 'a ihtiyaç kalmaz bu sayede.

Benim böyle projeler için önerim : öncelikle bir bütçe belirleyin kendinize. Yani benim ilk 6 ay için cebimden şukadar para çıksa etkilemez beni diye.
    Ona göre bir proje planı belirlenir ve site yapılır.

Eğer aklınızda böyle bir bütçe varsa bana pm den atın. ben ortalama bir yol haritası çizmeye çalışayım
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.