Şimdi Ara

Kulaklık + DAC Tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
358
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Bilgisayarda kullanmak için kulaklık + DAC arıyorum. Halihazırda kullandığım ürünler Creative Xfi Xtremegamer ses kartına bağlı Creative Chatmax HS-420 kulaklık. Kulaklığım bozulmak üzere olduğu için uzun zamandır merak ettiğim DAC ile beraber alayım dedim. Çok fazla bilgim yok açıkçası. Bilgisayarda film seyretmiyorum. Oyun ve müzik için alıyorum. İkisi için bütçem 200 TL. Eğer ki kullandığım ekipmanlardan fazla bir kalite farkı olmayacaksa 300'e çıkabilirim.

• Bilgisayarda dinliyorsan sadece sağlam bir ses kartı benim için daha mantıklı, oyun oynadığım için. Taşınabilir Amp zaten ilgin varsa alacaksın elinde sonunda .
  • Ses kartı olarak ne önerirsin? Daha doğrusu kulaklık kullanırken ses kartlarında neye dikkat etmek gerekir?
  • oyildiz86 O kullanıcısına yanıt
    Ekstra uzatmalar falan var kasanın önünde takmak için ona değilde direk ses kartına bağlarsan büyük ihtimal parazit sorununu aşarsın.
    Ses kartının çıkışının verebildiği ohm değeri de önemli. Ses kartı çok değişiyor fiyatlar bilgisayarda.
    Taşınabilir amp'ye ihtiyacın var mı onu düşün bence. Eğer sadece pc'de kullanmıyorsan amp mantıklı .

Oyuncu isen

Hyperx core - 150 tl civarıydı o fiyatına göre iyi
    g230 bu o kadar iyi değil diyorlar kullananlar mic'ini pek beğenmemişler.

Hifi bir kulaklık istiyorsan 500 lira üstü bir şey bakacaksın dac alıyorsan kulaklığa da para dökeceksin ki işe yarasın. Mesela elindekini dac'a bağlasan bir de orta seviye creative bir ses kartına
    o kadar fark olmaz. Thx studio gibi teknolojilerin de etkisi olabiliyor sese .
  • Anladım çok teşekkür ederim.
  • oyildiz86 O kullanıcısına yanıt
    Ben teşekkür ederim hem yardımcı olmaya çalışıyorum hem de konun yukarıda kalmış oluyor en iyi yardımı kullanıcılar yapacaktır, dac kullanmadığım için bir model önermiyorum
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.