Şimdi Ara

SAMSUNG GALAXY S7 / S7 EDGE [ANA KONU] (967. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
96.374
Cevap
399
Favori
3.429.472
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
128 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 965966967968969
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ayrica bir sorunum daha var.arama yaltiktan sonra ekranda loggingservice fursuruldu diyor.her arama sinrasi boyle sorun ne olabilir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ultiMance

quote:

Orijinalden alıntı: Yandex

S7 tıpkı S2 gibi efsane olacak bir model olacak aha buraya yazıyorum.

Leğen plastiğiydi ama sağlam telefondu be Hala canavar gibi çalışıyor

Hocam s2 nin plastiği iyidi ya ilk akıllı telefonumda hâlâ duruyor çok severim kendisini

• arkadaslar vo)) lte yazisi sonunda geldi.devali kapatim acinca surekli.sonra duzeldi.ama bir sorunum kaldi oda arama yaptiktan sonra loggingswrvice durdurldu demesi.acaba bir sorun mu var

• Rica ederim hocam

• Bugratufab B kullanıcısına yanıt
    bende de var aynı sorun :(

• Nihayet pil testini gerçekleştirebildim:

Şarj %20 kalana dek 4.5G ve mobil veri aktifti.
    1 saatin üzerinde güçlü 3D grafiklere sahip Epic War TD 2 oyununu oynadım.
    Yarım saatin üzerinde Chrome'da sörf yapmışım.
    Ekran parlaklığı en az 40 dakikalık Epic War TD 2 oyunumda en yüksek seviyedeydi. Geri kalanlarda %50 civarında tuttum. Otomatik parlaklık kapalı.
    En az 30 dakikalık çağrı görüşmesi yaptım.
    Toplamı ortalama 40 dakika olan YouTube videoları izledim.

Telefonda herhangi bir pil verimi artırıcı işlem yapmadım. Güç tasarruf modunu hiç kullanmadım. Telefonda Wi-Fi açık sanıp Google Play'den toplamı 100 MB'ı biraz geçen indirme yaptım, meğer 4.5G açıkmış. Anlayacağınız mobil veriyle sağlam test gerçekleştirmiş oldum bu yanlış hareket sayesinde.

Daha %1 şarja kadar dayanamadım, %5'ten sonra yeter dedim, belki bi 20 dakika kadar ekran süresi ekleyebiliriz bu süreye.

6 saat ekran süresi almak müthiş bir şey. 4K HD Super Amoled ekran ve Samsung'un meşhur arkaplanda açık kalan özellikleri artık pile pek etki etmiyor. İlk defa bugün şarjı bu seviyeye getirebildim. Normalde 6 saat ekran açık tutabilecek kadar çok telefon kullanan biri değilim. Günlük ortlama 3 saat açık tutarım. Bu açıdan bakıldığında Galaxy S7'nin şarjı benim için iki gün dayanıyor. Ancak ne olur ne olmaz diye her gün telefonu tam şarj edip öyle evden çıkıyorum.

Samsung, bu sefer, S7 ile birlikte turnayı gözünden vurmuş. Uzun zamanlar kullanılacak telefon satın almayı istiyordum, bende hedefime ulaştım :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi furkangunes04 -- 2 Mayıs 2016; 22:19:18 >

• Arkadaşlar sizin arka kamera tam ortada mı yoksa sola veya sağa mı dayalı bir şekilde mi? Benimki biraz sola dayalı. Acaba bir sorun olur mu. Bu konu hakkında bilgisi olanlar varsa yorum yapabilirler mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: felmyaxe

Arkadaşlar sizin arka kamera tam ortada mı yoksa sola veya sağa mı dayalı bir şekilde mi? Benimki biraz sola dayalı. Acaba bir sorun olur mu. Bu konu hakkında bilgisi olanlar varsa yorum yapabilirler mi?

Hafif sağa ya da sola kayık olması sorun oluşturmuyor. Bende tam ortada gibi gözüküyor ama camdan da göz yanılgısı oluyor kaymış gibi gözüküyor bazen.

• quote:

Orijinalden alıntı: dr20mouse

Hocam Allah razı olsun. Ekran kilit uygulaması vardı o etkiliyormus kaldırdım düzeldi. Düzeldi ama ekranı kapatırken tuşa basmak zorunda kalıcam şimdi mecbur :( neyse olsun parmak izi daha faydalı.

Sizdende hocam :).. G2 denmi gectiniz, knock on off faydali birseydi..

• bunlarda az önce çektiklerim,floresan ışık altında pro mod iso 50
    http://i.hizliresim.com/BPYlOj.jpg
    http://i.hizliresim.com/A7aBGX.jpg
    http://i.hizliresim.com/BPYlb9.jpg

• Telefonun bekleme suresinde yanilmiyorsam 80 saatten bahsediliyordu, duz s7 ile 92 saat bekleme suresi 2.5 saat ekran suresi aldim ekran goruntusu var paylasmak zor, msji bile zorla atiyorum dh ye bune yavaslik forumda

• kesinlikle güncellemelerle bozulmaz ise uzun süreli bir cihaz olacak. Bıkmıştık akşama doğru biten şarjlardan. %50 ile evden çıkıp %2 ile döndüğüm gün oldu
  • hata yazisi bu.devamli cikmaya basladi
    Bu mesaja eklenen görseller:

• quote:

Orijinalden alıntı: 44 plaka

quote:

Orijinalden alıntı: Backstreet

S7 sensoru,diyafram araligi 16 Mp olsun o bile hayli hayli yeter hocam..Gece cekimi harika,gunduz cekimi harika iste zoom yapinca 16'da bozulmazdi..

Su haliyle 16 olsun rakipsiz olurdu..

Mp farkı nekadar önemsiz densede oda önemli. Benim eski z5 belki s7 gibi grensiz çekemezdi ama zoom yapınca z5 mp farkını koyuyordu hocam

Günümüzde standart artık en az 20 MP olmalı. Galaxy S7'yi alırken kamerayı çok önemsedim. 12 MP beni üzdü ama "Bi dakka ya, Samsung 16'dan ta 12'ye kadar geri gitmiş olamaz" dedim. Yani bir firma kaybedeceğini bile bile 12 MP niye yapsın ki? Araştırdım, meğer kamerada lensi büyütüp bir de çift çekirdekli yapmışlar. Üstelik bu öyle işlemcilerdeki çekirdek olayına benzemiyor. Resmen tek kamerayı yöneten iki birim var ve bunlar birbirini dengeleyip tamamlıyor. Bir de odak aralığını iyice daraltıp içeriye daha fazla ışığın girmesini sağlamışlar.

Bunları gördükten sonra 23 MP'lik Sony'ler falan aklımdan gitti. MP evet önemli ancak bu kadar iyi teknolojilere sahip olmak daha önemli. Bu bir kıyaslama örneği değil ama; renkleri birbirine yakın çeken, lense daha az ışık alan yüksek çözünürlüklü fotoğraf yerine renkleri ayıran, daha büyük olan ve daha çok ışık alan lense sahip olan kamera benim için daha önemlidir.

Zaten MP kısmını geçtik mi video modu yine 4K mevcut, 1080p@60fps mevcut, 720p@240fps mevcut.

Adamlar sadece donanıma odaklanmamış. Telefonun kamera yazılımı otomatik modda bile çok iyi fotoğraflar çekebiliyor. Öyle ki, bazılarını Pro modunda ayarlasanız ancak bu kadar güzel çıkar diyorsunuz. Bir incelemede okuduğuma göre Galaxy S7 kamerada, özellikle de diğer telefonların kameralarının otomatik modlarıyla kıyaslamalarında üstün çıkmış.

• felmyaxe F kullanıcısına yanıt
    telefonu ters tutup bakarsan bu seferde sağa dayalı gibi duruyor :) dene istersen.
  • Arkadaşlar Samsung Galaxy S 7 Edge ses şiddeti nasıl güzel mi bana biraz az gibi geldi yardımcı olursanız sevinirim.Birde bu barometre nasıl test ediliyor bilgisi olan var ise yardımcı olursanız çok sevinirim saygılarımla.
  • quote:

Orijinalden alıntı: gavran

Arkadaşlar Samsung Galaxy S 7 Edge ses şiddeti nasıl güzel mi bana biraz az gibi geldi yardımcı olursanız sevinirim.Birde bu barometre nasıl test ediliyor bilgisi olan var ise yardımcı olursanız çok sevinirim saygılarımla.

Benim eski Z3 compacta göre gümbür gümbür ses şiddeti Basınç testi ilk sayfada var hocam

• quote:

Orijinalden alıntı: ultiMance

quote:

Orijinalden alıntı: Backstreet

quote:

Orijinalden alıntı: Yandex

Videoyu Baştan sona izledim ve çok güzel bir video olmuş baştan söyleyeyim..

Ancak S7 EDGE önü ve arkası CAM, yan çerçeveler yok denecek kadar AZ kavisli ekrandan ötürü...Iphone'nun tabi ki daha dayanklı olması normal...

Buradan çıkan sonuç ise , S7 EDGE yine de iyi dayanmış :)

Hocam bu videoda sahtekarlık var. Eleman araya görüntü koyarak s7 edge nin arkasını çatlatıp devam ediyor. Ağır çekimde görürseniz arkası çatlamamış. Daha sonra görüntü (kare) atlıyor ve eleman telefonun arkasını çevirince çatlamış gözüküyor.

İstediği kadar sahtekarlık olsun bir gerçek var ki İphone 6s Plus daha sağlam telefon, mantıken normal yani..

S7 ince zarif, ön arka cam, kenarlar da çerçeve yok denecek kadar az ve 2 tarafda kavisli ekran...Her türlü diğer telefonlar mantıken daha sağlam olur..Haa S7 ile kıyaslanırsa o zaman tartışılır...

• Sizce bu sureler nasil ben pek anlamam ne anlama geldiginidw o saatler 1 g yazmasi aciklaya bilirmi biri
    Bu mesaja eklenen görseller:

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eren34_ -- 2 Mayıs 2016; 22:47:49 >

• volte yok. giga yok. basınç testinde olumlu sonuç yok.. ne almışım ben :((

• 
Sayfa: önceki 965966967968969
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.