Şimdi Ara

Bilgili arkadaşlar şu kardeşinize bir akıl verirmisiniz?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
1
Favori
239
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Evet saygıdeğer arkadaşlarım. Ben meslek lisesi Elektronik bölümü mezunu 1987 doğumlu bir adamım. Yıllardır Hukuk fakültesine gitme avukat olma hayallerim var. Bu yaşa kadar hayat mücadelesi yüzünden bu hayalimi gerçekleştiremedim. Kocaelinde yaşıyorum Kocaeli üniversitesi bana yakın orada Hukuk fakültesi var. Bu saatten sonra bu hayalimi nasıl gerçekleştirebilirim? Okula gidemem çünki evliyim ve çalışıyorum. (Sanırım devam zorunluluğu yok) Önceden dersaneler vardı şimdi sanırım onlarda yok. Ben nereye gideceğim nerede çalışacağım.? Kaç puan almam lazım? Hem çalışıp hem nasıl okuyabilirim? Akşam oluyormu? Nolur bana bir akıl verin. Liseyi bitireli kaç sene oldu kafamda hiçbişey kalmadı. Benim yerimde olsanız ne yapardınız?

• Öncelikle abi dusuncen cok iyi, umarim gerceklestirirsin
    Eger bu sene ygs'ye basvurduysan bit şansını dene derim.yok eger basvutmadiysan matematik falan calisip 2017 icin hazirlan derim.dersane falan yok demissin de abicim dersaneler o kadar da iyi degildi.internette bir suru video var.oradan calisabilirsin.piyasadaki cogu kitabin cozumu var.ben de teknik lise bilisim mezunuydum.su anda 4 yillik bir universitedeyim ama bolumumu degistirmek icin tekrar sinava girecegim.kolay gelsin

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: cowboys_from_hell

Öncelikle abi dusuncen cok iyi, umarim gerceklestirirsin
    Eger bu sene ygs'ye basvurduysan bit şansını dene derim.yok eger basvutmadiysan matematik falan calisip 2017 icin hazirlan derim.dersane falan yok demissin de abicim dersaneler o kadar da iyi degildi.internette bir suru video var.oradan calisabilirsin.piyasadaki cogu kitabin cozumu var.ben de teknik lise bilisim mezunuydum.su anda 4 yillik bir universitedeyim ama bolumumu degistirmek icin tekrar sinava girecegim.kolay gelsin

Cevabın için çok teşekkür ederim kardeşim. Bana biraz sınav sistemi hakkında bilgi verebilirmisin? Örneğin 410 pu an almak zormu (Kocaeli üniversitesi geçen seneki alım puanı) Birde okula devam zorunluluğu varmı?
  • 410 puan olmayacak bir puan degil, bu mevzular biraz karisik hocam, standart sapma ,digerlerinin kaç puan yaptığına falan gore yerleşmen,Puanin değişiyor..
    Devam mevzusuna ben tam vakıf değilim ama, üniversiteden üniversiteye değişiyor.

Ama yolunuz herturlu YGS/lys sınavından geçiyor, siz Bismillah diyip ygs ye başlayın, zamanla sistemi falan ogrenirsiniz.
    Öncelik sınav.
    Kitaplardan yeterli derece çalışabilirsiniz kanısındayım, bir de internetten konu desteğiyle, gerekirse özel ders desteğiyle hallolur herturlu.

Allah muvaffak etsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi atackh -- 8 Şubat 2016; 15:49:26 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • şimdi hukuk eşit ağırlık bölümü,ben de eşit ağırlıktan hazırlanıp yerleştiğim için o konuda bilgim var abi

ygs'de türkçe matematik ve sosyal bölümleri senin için önemli... (Türkçeden Ve Sosyalden 30 üstü Matematikten 15-20 üstü net çıkarırsan işin %40'ı tamamdır.Kalan %60'ı lys'de bitiyor)
    Türkçede daha çok paragraf soruları ağırlıklı çıkıyor,dolayısıyla soru çözmek önemli,dil bilgisinden 4-5 soru falan çıkıyor sosyalde tarih,coğrafya ve felsefe var.tarih yorumla falan çözülebilirde(konuyu bildikten sonra) coğrafya'ya çalışılması lazım,felsefe'de çok da korkulacak bir ders değil bence.

Gelelim Matematiğe.Abi matematiğin hiç değilse Antrenmanlarla Matematik falan al.(Toplama-Çıkarmadan falan başlıyor...) Ondan sonra Basit soru bankaları falan oluyor yayın evlerinin(Fem İlkadım gibi) ondan alıp çozersin,Konu anlatımı olarak FEm simetri ygs matematik iyidir.Sonrasında da Fem Konu Özetli Soru Bankası Alırsın Ygs Matematik için.Soruların çözümleri Teknofem'de var...

LYS'de ise Matematik,Geometri,Edebiyat ve Coğrafya 1 eşit ağırlık için girilen sınav türleri... Hukuk istiyorsan TM-3 puan türü senin için önemli.TM-3'te en çok katkı yapan dersler Matematik ve Edebiyat ama Coğrafya ve Geometri de iyi olmalı.Geçen sene hukuk tm-2 'den tm-3'e alınınca sıralamalar yükseldi...

LYS matematik ve geometri'si zor,evet ama yapılmayacak gibi de değil Tamam trigonometri,türev,integral gibi matematiğin baba konuları yer alabilir.Ama onda da videolar ve çözümlü sorular sayesinde bir şeylerde yapılabilir... ve gerekiyorsa özel ders ile falan halledilebilir...

ÖSYM'nin sitesinden baktım.Kocaeli Hukuk geçen sene 407 puanla kapatmış ve 308 kontenjanı var.Güzel bir YGS ve ondan sonrasında İyi edebiyat ve matematik netleri ile girilebilir diye düşünüyorum.sadece uğraşmanız gerekiyor.bir de lise diploma notun kaç,abi ona göre ham puanın üzerine puan ekleniyor ve sıralamayı etkiliyor. http://www.sorubak.com/obp.php buradan hesaplayabilirsin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-5CBAC2479 -- 8 Şubat 2016; 16:10:49 >

• Kardeşim Saol Allah razı olsun. Yazdıklarının hepsini araştırıp tek tek inceleyeceğim. Eskiden okul puan veriyodu kalktımı o iş?
  • quote:

Orijinalden alıntı: atackh

410 puan olmayacak bir puan degil, bu mevzular biraz karisik hocam, standart sapma ,digerlerinin kaç puan yaptığına falan gore yerleşmen,Puanin değişiyor..
    Devam mevzusuna ben tam vakıf değilim ama, üniversiteden üniversiteye değişiyor.

Ama yolunuz herturlu YGS/lys sınavından geçiyor, siz Bismillah diyip ygs ye başlayın, zamanla sistemi falan ogrenirsiniz.
    Öncelik sınav.
    Kitaplardan yeterli derece çalışabilirsiniz kanısındayım, bir de internetten konu desteğiyle, gerekirse özel ders desteğiyle hallolur herturlu.

Allah muvaffak etsin.

Çok teşekkür ederim. Allah razı olsun.
  • kendi alanın ile ilgili olan bölümlere kalktı onun haricinde diploma notun ham puana ekleniyor mesela diploma notun 66 olsun 39 puan geliyor okuldan ham 380 aldığın zaman 419 yerleştirme puanın oluyor.sistemin mantığı bu....
  • Adalet meslek yüksekokuluna girip 2 yıl sonra dikey geçiş sınavıyla 4 yıllık hukuk Fakültesine geçiş de yapabilirsin... hatta bu daha pratik bile olabilir çünkü adalet meslek yüksekokulları uzaktan eğitim şeklinde de eğitim verebiliyor bazı üniversitelerde. Araştır derim...

• quote:

Orijinalden alıntı: trustem.111

Adalet meslek yüksekokuluna girip 2 yıl sonra dikey geçiş sınavıyla 4 yıllık hukuk Fakültesine geçiş de yapabilirsin... hatta bu daha pratik bile olabilir çünkü adalet meslek yüksekokulları uzaktan eğitim şeklinde de eğitim verebiliyor bazı üniversitelerde. Araştır derim...

Hocam şöyle bir durumda var ben Daha önce bir sınava girip barajı geçtim ve açıköğretim kamu yönetimine kayıt oldum ilk sene kaldım sonra kendiliğinden donmuş. Bu durumda yinede okul ğu an verirmi?
  • Sizin durumunuzda bir farklılık var mıdır bilmiyorum ama eğer tercih yapıp üniversite kaydı yaptırdığınız zaman ileride gireceğiniz sınavlarda olul puanı eklenmiyor.

• yakınında bir öğretmen varsa ona sor abi en doğru bilgiyi o verir. abi valla takdir ettim seni. ama hem çalışıp hem okumak seni biraz yorabilir. özellikle hukuk gibi bir bölüm.
  • Arkadaşlar çalışmaya başladım. Matematiğe en baştan başladım çok şükür iyi gidiyor. Hukukagidenyol.com diye blog açtım hergün oraya yazacağım İnşallah başarıcam

• Başarılar dilerim hocam, bloğunu takip edeceğim.
  • Hocam azminizi tebrik ederim. Ben de hukuga hazirlaniyorum bu sene belki birlikte okuruz.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kocaeliden selamlar , babam Mimarlık bölümünde çalışıyor. Çok zor olacağını sanmıyorum yeter ki siz gayret edin ve inanın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hugh Jackman -- 15 Şubat 2016; 23:01:12 >
  • Herkese çok teşekkürler çalışmaya devam ediyorum inanın matematikten nefret eden ben hoşlanmaya başladım dua.edin lütfen

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.