Şimdi Ara

Galatasaray'ın durumu yöneticilik dersi diye okutulmalı !

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
334
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Galatasaray'ımız sportif ve mali olarak sıkıntılı bir dönem geçiriyor, bu yaşanılanlarla bana açıkçası çok garip geliyor.

Son 4 yılda 3 şampiyonluk, 4 ŞL gruplarına katılım, 2 gruptan çıkma biri çeyrek final, ztk ve süper kupalar...Uzun lafın kısası 4 yılda bir Türk takımına göre sağlam başarılar elde ettik.

Fakat bugün gelinen nokta; Sportif ve mali olarak sıkıntılı durumdayız, elimizdeki oyuncuları uefa'dan ceza almamak adına satıyoruz. Kalkıp bu durumun net ve gerçek sorumlusu kimdir ? nedir diye neden hesaplar sorulmuyor ?

Mesela Beşiktaş'ı ele alalım, adamların elinde stadyumları yok ve bize kıyasla son 4 yılda kayda değer önemli başarıları da yok ?! fakat hala transfer ve ekonomi anlamında bize nazaran rahatlar...
    Keza Fenerbahçe, onlarda bize nazaran son 4 yılda başarılı değiller fakat onlarda bize nazaran çok rahat

Siz sorgulamıyor musunuz ? Bu kulüp bu kadar başarılı dönemde, neden bu hallere düşüyor ? hiç mi geleceği planlamıyorlar.

• Geçen seneki toplam gelirimiz 159.1 Milyon Euro, ondan önceki 3 senede de ortalama bu tutarda gelirler elde etmişiz. Son birkaç yılda para ligin'de hep ilk 20'nin içindeydik, kulüpte para fazlasıyla var ve gelmeye devam ediyor. Sorun para değil sorun yöneticiler. Bir takım ancak bu kadar yönetilebilir.
  • Halen daha garip garip yorumlar görüyoruz. Lan takıma 44 tane futbolcu alınmış, üstüne üstelik Uefa'yla 2 yıllık anlaşma yapılıp anlaşmaya uyulmamış, bu anlaşma yüzünden transfer yapılamıyor, üstelik Ffp şartını yerine getirebilmek için oyuncu satmak zorunda kalıyorsun. İlkokula giden çocuğa anlatır gibi anlatıyoruz, anlamamakta ısrar mı ediyorsunuz?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Alkolik çakallar.

• quote:

Orijinalden alıntı: Mutlak.Sıfır

Halen daha garip garip yorumlar görüyoruz. Lan takıma 44 tane futbolcu alınmış, üstüne üstelik Uefa'yla 2 yıllık anlaşma yapılıp anlaşmaya uyulmamış, bu anlaşma yüzünden transfer yapılamıyor, üstelik Ffp şartını yerine getirebilmek için oyuncu satmak zorunda kalıyorsun. İlkokula giden çocuğa anlatır gibi anlatıyoruz, anlamamakta ısrar mı ediyorsunuz?

Önce adam gibi yorum yapmayı öğren, sonra gel ahkam kes... Eline klavye alan '' lan '' demeye kalkıyor, klavye delikanlılığı yapmayın

Konuya gelecek olursak herhalde bu olanların ben dahil herkes farkında nelerin sebep olduğunu biliyoruz, fakat neden somut adım atılıp sorumluları bu olayları temizlemeleri toparlamaları adına öne atılmıyor.

Bende biliyorum 44 oyuncu alınıp, limitlerin üstüne çıkıldığının, fakat bu dönem buna müsade eden ve bu finansmanı sağlayanlar neden şimdi toparlanmak adına sorumlu tutulup yaptırımlar uygulanmıyor ?

• quote:

Orijinalden alıntı: oyuncu11790

quote:

Orijinalden alıntı: Mutlak.Sıfır

Halen daha garip garip yorumlar görüyoruz. Lan takıma 44 tane futbolcu alınmış, üstüne üstelik Uefa'yla 2 yıllık anlaşma yapılıp anlaşmaya uyulmamış, bu anlaşma yüzünden transfer yapılamıyor, üstelik Ffp şartını yerine getirebilmek için oyuncu satmak zorunda kalıyorsun. İlkokula giden çocuğa anlatır gibi anlatıyoruz, anlamamakta ısrar mı ediyorsunuz?

Önce adam gibi yorum yapmayı öğren, sonra gel ahkam kes... Eline klavye alan '' lan '' demeye kalkıyor, klavye delikanlılığı yapmayın

Konuya gelecek olursak herhalde bu olanların ben dahil herkes farkında nelerin sebep olduğunu biliyoruz, fakat neden somut adım atılıp sorumluları bu olayları temizlemeleri toparlamaları adına öne atılmıyor.

Bende biliyorum 44 oyuncu alınıp, limitlerin üstüne çıkıldığının, fakat bu dönem buna müsade eden ve bu finansmanı sağlayanlar neden şimdi toparlanmak adına sorumlu tutulup yaptırımlar uygulanmıyor ?

Bir hışımla yazdığım için biraz ağır olmuş kusura bakma. 44 oyuncuyla doldurulurken sizlerde gayet memnundunuz. Stad ful çekiyor, sosyal medyada baya havalıydık. Ne oldu bak şimdi.

• sizin sorununuz son 4 yıl değil. Ondan önce ki yıllar. Ünay Aysal geldi millet dedi Galatasaray feda yapmaz bilmem ne sizin inanılmaz borcunuz vardı ve dünya kadar para harcandı hem baskete hem futbola. Galatasaray bi anda hele ilk sezon inanılmaz maaşlar verdi oyunculara.
  • Aysal'ın reklam başarısının %1'ini bile başaramayıp üstüne bütün bu başarıları kullanarak rahat bir dönem geçirmeyi planladılar.

Hepsi ellerine yüzlerine bulaştı.Belki Aysal böyle olacağını farketti ayrıldı belki adam gerçekten böyle olacağını tahmin etmedi ve birilerine kızıp alın meydan sizin bakalım ne yapacaksınız diye ayrıldı ki muhtemelen ikinci seçenek.Çünkü hala yönetimde ama başkan değil.

Ben hala buradayım diyor ama bakın benim başkan olduğum zamanla bu zamanı kıyaslayın işte demeye getiriyor.

Adnan Polat döneminde ettiğim küfür şu anki dönemde 3-5 kelime gibi kalıyor.Bunu bilir bunu söylerim.
  • Son sezonki şampiyonluğunuzu asla kabul etmeyeceğim ama Aysal devrince gerçekten keyifle izlediğim bir Galatasaray vardı. Vura kıra maç alır , sahaya dalar koparırdı maçı. Belki ahlaki değildi ama bizimkilerde yapsın neden Galatasaray yapınca alevleniyorlar siz de sahaya ağırlığınızı koyun. Fakat son sezonda sahaya ağırlık değil SARAY'a ağırlık koyuldu şampiyon yapıldı. İster kızın ister kızmayın ben gerçekleri konuşurum.
    Beşiktaş 2008 sezonunda asla bileğiyle şampiyon olmadı. İte kaka oldu Beşiktaşlılar da alınmasın Yıldırım Demirören sezon başı demişti bu sene şampiyonluk için herşeyi yapacağız dedi. Yaptı da .. Üstü örtüldü ama yapıldı herşey..

Aysal gerçekten cin gibi bir adamdı. Sermaye arttırımından ben zaten bu işin koptuğunu gördüm ekonomik planlama yapılmadı. Aynı Osmanlının lale devrini Galatasaray yaşadı. Şaşalı ve güzeldi.. Allah var ben de keyif alıyordum. Biraz ahlaki boyutta olmadılar ama vura kıra şampiyon oluyorlardı. Beşiktaş'ın hocasıda sahaya girip ağırlığını koysaydı da olsaydı.

Şerbetçilik yapmıyorum ama Dursun Özbekten hiç bir şey olmaz. Galatasaray 1,2 sezon daha dursun ile giderse cidden durur.

• quote:

Orijinalden alıntı: Knisath

Aysal'ın reklam başarısının %1'ini bile başaramayıp üstüne bütün bu başarıları kullanarak rahat bir dönem geçirmeyi planladılar.

Hepsi ellerine yüzlerine bulaştı.Belki Aysal böyle olacağını farketti ayrıldı belki adam gerçekten böyle olacağını tahmin etmedi ve birilerine kızıp alın meydan sizin bakalım ne yapacaksınız diye ayrıldı ki muhtemelen ikinci seçenek.Çünkü hala yönetimde ama başkan değil.

Ben hala buradayım diyor ama bakın benim başkan olduğum zamanla bu zamanı kıyaslayın işte demeye getiriyor.

Adnan Polat döneminde ettiğim küfür şu anki dönemde 3-5 kelime gibi kalıyor.Bunu bilir bunu söylerim.

Güzel bir dünyan varmış.
  • Ben bütün sorunların kökünün lise olduğunu düşünüyorum.

• Aysal'ın harcamaları sorgulanmaz ise bu camiada yapanın yanında kar kaldığı kanıtlanmış olur
  • quote:

Aysal'ın reklam başarısının %1'ini bile başaramayıp üstüne bütün bu başarıları kullanarak rahat bir dönem geçirmeyi planladılar.

Hocam Ünal Aysal gittikten sonra, bu yönetim tamam doğru düzgün hamle yapmamış olabilir fakat ortada harcama yada dengeyi sarsacak saçmalıklar yapılmadı.

Yönetim bazında kaliteli olmayabilirler, fakat adamlar ortada yatırım yaptığı limitleri zorlayan harcamaları olmadı. Aksine çok fazla oyuncu çıkardık elimizden...

Ünal Aysal dönemi dahil son 5 6 yıl incelenmeli ve net sorun ortaya koyulmalı...

• quote:

quote:

Hocam Ünal Aysal gittikten sonra, bu yönetim tamam doğru düzgün hamle yapmamış olabilir fakat ortada harcama yada dengeyi sarsacak saçmalıklar yapılmadı.

Yönetim bazında kaliteli olmayabilirler, fakat adamlar ortada yatırım yaptığı limitleri zorlayan harcamaları olmadı. Aksine çok fazla oyuncu çıkardık elimizden...

Ünal Aysal dönemi dahil son 5 6 yıl incelenmeli ve net sorun ortaya koyulmalı...

Sorunu bulmak için uzun uzadıya araştırma yapmaya gerek yok. Kulübü hak etmeyen kişiler yönetiyor bu kadar basit. Yahu sen incik boncuk ürün satmayı bile beceremeyip store dan yılda 14 milyon lira zarar etmeyi becerebiliyorsan kulübün toptan batmadığına dua etmelisin!!!

Hakikaten çok büyük kulübüz, yıllardır yiye yiye bitiremediler. Taraftar tepkisiz, bilinçsiz, yıllardır kulübün üzerine çöken prostatlı dinozorlar ve onların beslemeleri aşağılık sülüklerden oluşan bu sırtlan sürüsüne gereken tepkiyi koyamıyor. GS ı sadece kulüpler yasası kurtarabilir. İnşallah en kısa zamanda çıkar.

• quote:

quote:

Ünal Aysal dönemi değil Adnan Polat dönemine bakılmalı, Aysal zaten ben inanılmaz kar yaptırdım demedi hiçbir zaman Adnan Polattan kalan dönemin borçlarını çok çok aza indirerek üstüne kaliteli oyuncular aldım , reklam yaptırdım Galatasaray imaj kazandırdım dedi.Kaldı ki bu iddiası da doğruydu.Adnan polat yönetimi 100-200 milyon lira borç var iken Galatasaray'ı devraldı Ünal Aysal bu borç 700-800 milyon lira iken devraldı yanlış bilmiyorsam.Adnan polatın devrinden ortalama 40-50 milyon dolar faiz geliyormuş.Bu adam nasıl düzeltsin Galatasaray'ı 3-4 yılda ama birşekilde yoluna koyup borçları , faiz kapamayı yaptığı harcamalara rağmen azaltmayı başardı.

Ağzı sulanan başka yönetim meraklıları Aysal'ı sıkıştırdıkça sıkıştırdı, aysal da çekildi kenara buyrun meydan sizin dedi , O meydan da boğulmamaya çalışıyorlar şimdi.

Yabancı sınırının kalktığı bir dönemde geleceğine yaptığı yatırımları birer birer yok yere sattı ya da kiraladı yeni yönetim.

(ambramat olsun , telles olsun , bruma olsun vs vs )

Yabancı sınırının kalktığı bir dönemde ;

Sabri ile sözleşme yeniledi , taraftar baskısıyla sözleşme feshedildi.Burak birşey yapamıyordu Burak için taraftarın gözüne baka baka yıldızımız dediler, onu üzmeyelim diye forvet almıyoruz dediler

Sabri neyimize yetmiyor diye inanılmaz transferleri kaçırdılar,

Jem midir nedir öyle birini aldılar.

Bilal diye kaç yaşına gelmiş birini aldılar.

takıma anadolu takımlarında dahi oynayamayacak insanları topladılar.Bunların hepsini onayladılar.Hepsine haketmeyecek parayı verdiler.

Ünal Aysal bu haketmeyeleri birbir takımdan uzaklaştırdı.

Eboue olsun Sabri olsun...Hatta Yabancı sınırı olmasa Burak bile yolcuydu belki de.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.