Şimdi Ara

Hisselerini bir bisiklete değiştiği şirkete Microsoft 250 milyon dolar ödedi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
30
Cevap
0
Favori
437
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hisselerini bir bisiklete değiştiği şirkete Microsoft 250 milyon dolar ödedi

Microsoft, mobil alanındaki en büyük yatırımlarından birine geçtiğimiz günlerde imza attı. Bu alandaki etkinliğini arttırmak için son dönemde önemli yatırımlar yapan Amerikalı teknoloji devi, son olarak da, geliştirdiği klavye uygulamasıyla tanınan SwiftKey şirketini bünyesine kattı. Microsoft'un SwiftKey'i satın almak için 250 milyon dolar ödemesi, geçtiğimiz haftanın en çok konuşulan gelişmelerinden biri olurken, bu dev anlaşmanın arka yüzü ile ilgili ilginç bir hikaye de gün yüzüne çıktı.

Microsoft'un 252 milyon dolar ödediği SwiftKey'i henüz 20'li yaşlarında kuran Jon Reynolds ve Ben Medlock'un başarısı, birçok kişinin takdirini topladı. 2008 yılında SwiftKey'i kuran üç kişiden biri olan Chris Hill-Scott'ın ise birçok haberde adı bile geçmedi. Bunun sebebi, Hill-Scott'ın klavye uygulaması yayınlandıktan kısa bir süre sonra, kurucusu olduğu şirketten ayrılmış olması.

İşin ilginç tarafı ise, Hill-Scott'ın bugün 250 milyon dolar değer biçilen şirketten ayrılırken kendi hisselerine karşı para bile almamış olması. The Times'ın haberine göre, genç yazılımcı bunun yerine kendi hisselerini bir bisiklet karşılığında şirketin diğer iki kurucusuna devretmeyi kabul etmiş. Times'ın hesaplarına göre, eğer Hill-Scott kendi hisselerinden vazgeçmeseydi, bugün Microsoft anlaşmasından neredeyse 36 milyon dolar kazanacaktı.

Hisselerini bir bisiklete değiştiği şirkete Microsoft 250 milyon dolar ödedi

Üstelik Hill-Scott, kurucusu olduğu firmadan başka bir şirkete geçmek için veya başka bir girişime öncülük etmek için değil, devlet memuru olmak için ayrılmış. Şu sıralar Birleşik Krallık'ta memurluk yapan Hill-Scott'ın yeni işinde yıllık ortalama 80 bin dolar kazandığı söyleniyor.

Microsoft anlaşmasının ardından Twitter üzerinden bir açıklama yayınlayan Hill-Scott, SwiftKey'den ayrılmanın hayatında yaptığı en büyük hata olduğunu ifade etti. Genç yazılımcı, şirketten ayrılma sebebi olarak ise uzun çalışma saatleri ve yeni bir şirket kurmanın getirdiği finansal belirsizliği gösterdi.

• Merhaba.
    Allah başka dert vermesin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Her ne kadar kurgu olsa da bana Walter White'ı anımsattı. O da beş bin dolar için hissesinden vazgeçmişti.

• DH'nin haline mi ağlasam, editörün tarzına mı laf etsem bilemedim. Yakında DH bırakıp mynet'e geçeriz muhtemelen daha mantıklı başlıklar olur orada.

• Adamı en son kafasında huniyle bisiklet turu atarken görmüşler.

• İlk başlarda gençliğin heyecanıyla amatör bir ruhla hareket edilmesi bu sonuca sebep oluyor. Tabi aynı heyecan böyle bir firmanın ortaya çıkmasınında motivasyon kaynağı. Beterin beteri vardır. Şimdiki durumuda iyi.
  • Şu sıralar Birleşik Krallık'ta memurluk yapan Hill-Scott'ın yeni işinde yıllık ortalama 80 bin dolar kazandığı söyleniyor.
  • Elin çocukları 18 20 yaşlarında şirket kuruyor, bizim çocuklarımız ise....

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: asau

Elin çocukları 18 20 yaşlarında şirket kuruyor, bizim çocuklarımız ise....

Türkiye'de Oxford vardı da bizim gençler mi gitmedi
  • Walter White aklıma geldi direk.

• guzel haber şekli, cok beğendim, henüz kadirirdem ve patren cılk yorum izleri olmadan sabahın köründe zevkle yorumların hepsini huzurla okudum, beğendıklerimi + puanladım, beğenmediklerime bi şey yapamadım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi arel.gr -- 8 Şubat 2016; 7:27:11 >
  • Üzülme evladım senin işin SSK'lı. Bak adamlar SSK'sız kaldı şimdi.

[simage]www.orguhobi.com/wp-content/uploads/2013/09/SeksenlerRukiye.jpg[/simage]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi interwap -- 8 Şubat 2016; 6:18:53 >
  • Şu sıralar Birleşik Krallık'ta memurluk yapan Hill-Scott'ın yeni işinde yıllık ortalama 80 bin dolar kazandığı söyleniyor.

Adamı tam memur oldu diye eleştirecekken bunu görünce vazgeçtim.
  • Victoria Secret in kurucusu geldi aklıma. O hikaye daha trajik.

• Ulan adam aylık 20bin tl kazanıyormuş birleşip krallıkta memur olmak varmış anasını satayım..

• Herkeste o enerji, irade, ateş ve sebat yok. Kimi riski tercih eder, kimi güveni. Dengede olduğu sürece o ülkede sorun yok ama bizde herkes memur olmaya çalışıyor!

• Herkeste o enerji, irade, ateş ve sebat yok. Kimi riski tercih eder, kimi güveni. Dengede olduğu sürece o ülkede sorun yok ama bizde herkes memur olmaya çalışıyor!

• Sonuçta adam devrettiginde hisselerin degeri bir bisiklet kadarmış.
    Kalıp şirketin degerlenmesine katkı yapmadıgı için (ki bu kendi tercihi)satış tutarından da bir kaybı yok.
    Takdire şayan olan kısmı henüz 20 li yaşlarda şu an dünyanın en iyileri arasında olan bir yazılımın temellerinde katkısı olması...

• Telefondan kaldırılacak bir uygulama daha çıktı. Swift Key, MS'in eline geçtiyse, telefonumdan gider arkadaş.

• bizim kurup beğenmediğimiz ve kaldırdığımız uygulamaya 250 milyon dolar parası mı vermişler yoksa yanında başka bir şeyler de mi vermişler?
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.