Şimdi Ara

Hem S Pen hem kaide bir arada

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
320
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Teknoloji devlerinin tasarladığı patentlerde, zaman zaman ilginç fikirlere rastlıyoruz. Samsung'un aldığı yeni bir patent buna son örnek. Patente bakıldığında S Pen teknolojisinin, gelecekte daha farklı amaçlar için de kullanılabileceğini gösteriyor. 

Genelde akıllı telefonlarda medya içeriği tüketilirken, dik pozisyonda durması daha çok tercih ediliyor. Mevcut akıllı telefonlarda böyle bir destek yok ve üçüncü taraf aksesuar alternatifleri değerlendiriliyor. Bu alternatifler de kısıtlı. Samsung, buna bir çözüm bulmak adına S Pen kalemine yeni bir görev yüklemiş. 

Patente gare, kullanıcı stand ihtiyacı duyduğu zaman S Pen kalemini yarıya kadar yuvasından çıkarıyor ve çeşitli açılarda katlayarak telefonun dik durmasını sağlıyor. Bu esnada S Pen, yuva içerisinde kilitli bir vaziyette duruyor. Kalem eski haline getirildiği zaman ise kilit açılıyor ve standart kullanım sağlanıyor. 

S Pen kaleminin bugüne kadar tasarım ve yazılım anlamında geliştirildiğini gördük ancak ilk kez bu tarzda bir değişiklik karşımıza çıktı. Kıvrılabilir S Pen şüphesiz fonksiyonellik anlamında katkı sağlayacaktır ancak sayısız kıvrılma hareketi nedeniyle bu kez işin içine dayanıklılık girecektir. Yeni S Pen tasarımı için şimdilik ilk aday Galaxy Note 6 durumunda.

• 4 yıldır kullanıyorum hiç aklıma gelmedi, gerçekten çok iyi bir fikir.

• kırılır

• bunu note 6 da koyarlar ve tutar....

• HABERİN ORTASİNA BASKA HABER BASLİGİNİ YAPİSTİRMAK.

• Süper bir fikir insallah yaparlar bunu.

• Kalem baska bi ise yaramiyor zaten alanlar max bi hafta heveslik kullanip sonra yerinden cikarmiyo. Kalemin kullanim alani zaten kisitli, bi kere yazi yazacagin bi yerde mesaj olsun web olsun klavyede hizli yazamiyorsun. Anca notlari acip biseyler karalarsin iki uc kiytirik ozellikte cabasi.

Boyle biseyle gelirse en azindan daha kullanisli olur

• Samsung note serisi üretimin olmasa yüzüne bakılmaz ama yapıyorsun şu note telefonu :)

• Samsung note serisi üretimin olmasa yüzüne bakılmaz ama yapıyorsun şu note telefonu :)

• Mevcut modellerdeki kalemler yuvarlak bir yapıda değil dikdörtgen gibi kendi yuvasında dönmez, yani olay kalemde. Note serisinin hepsinde yapılabilir ama samsung bu kalemi her model için yapar mı işte orası muamma.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Artık dayanamıyorum...

Oh be dünya varmış, herkese tavsiye ederim.
    Hem S Pen hem kaide bir arada
  • Kalem işe yaramıyor, kullanılmıyor diyen kendi adına konuşsun. Siz kullanıyorsanız herkesi kendiniz gibi sanmayın. Benim sırf 4 ayda tuttuğum not sayısı 153 olmuş.

• quote:

Orijinalden alıntı: darkdiva

Kalem işe yaramıyor, kullanılmıyor diyen kendi adına konuşsun. Siz kullanıyorsanız herkesi kendiniz gibi sanmayın. Benim sırf 4 ayda tuttuğum not sayısı 153 olmuş.

Kalem olmayan cihazda not tutulmuyor muymus?

• quote:

Orijinalden alıntı: LastShip

quote:

Orijinalden alıntı: darkdiva

Kalem işe yaramıyor, kullanılmıyor diyen kendi adına konuşsun. Siz kullanıyorsanız herkesi kendiniz gibi sanmayın. Benim sırf 4 ayda tuttuğum not sayısı 153 olmuş.

Kalem olmayan cihazda not tutulmuyor muymus?

Öyle bir şey mi dedim? Ayrıca kalem ve el yazısı ile not almak klavye ile not almakla aynı mı? İyi ki Samsung sizin gibi düşünüp ne gerek var yaa diye Note serisinden vazgeçmiyor. Her telefonu amacına göre kullanmak lazım tabii, ne diyim...
  • darkdiva D kullanıcısına yanıt
    El yazisi ile alinan not koskoca sayfada kac kelime oluyor ?
    O yazdigin sey not mu oluyor notcuk mu oluyor?

O kalem kadar telefona pil koysaydi 5 saati gorunce sevincten halay cekmezdiniz

Yada 2900 mah pil olan 6 plus in kilifsiz 7.1mm kilifli 7.3mmkalinlikta olmasi ve note 5 in kilifsiz halinin 7.6mm olmasi bile tek basina kalemsiz bi telefon tercihi icin yeterli.

Kalemin goturdukleri getirdiklerinden daha fazla ama farkinda degilsiniz. O kalemi olmasaydi samsung ne diye iteleyecekti o copleri yoksa?

• quote:

Orijinalden alıntı: LastShip

El yazisi ile alinan not koskoca sayfada kac kelime oluyor ?
    O yazdigin sey not mu oluyor notcuk mu oluyor?

O kalem kadar telefona pil koysaydi 5 saati gorunce sevincten halay cekmezdiniz

Yada 2900 mah pil olan 6 plus in kilifsiz 7.1mm kilifli 7.3mmkalinlikta olmasi ve note 5 in kilifsiz halinin 7.6mm olmasi bile tek basina kalemsiz bi telefon tercihi icin yeterli.

Kalemin goturdukleri getirdiklerinden daha fazla ama farkinda degilsiniz. O kalemi olmasaydi samsung ne diye iteleyecekti o copleri yoksa?

Note serisi? çöp? Hadi size iyi günler :)
  • Note 5 kullanıcısı olarak yukarıdaki yorumlara bakıyorum da söylenecek tek şey var, "komedi". Kalem odaklı cihaza "kalemi gereksiz" deniyor. Gülüyorum sadece bu yorumlara.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi homebird -- 9 Şubat 2016; 10:06:03 >
  • İnşallah bir sonraki telefonda olur bu özellik

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.