Şimdi Ara

Superonline'ın AKK'yi Kullanılandan Fazla Yazması

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
861
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar, bir superonline mağduru olarak, aynı sorunla boğuşmuş veya bilgisi olan arkadaşların yardımına ihtiyacım var. Yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden çok teşekkür ediyorum.

öncelikle sikayetvar.com da açtığım şikayetin linkini vereyim.
    https://www.sikayetvar.com/superonline-akk-yi-kullandigimdan-fazlaca-yaziyorlar

şikayet metnini buraya da koyayım (redaksiyondan önceki hali)
    Demin arayıp "kotanız çabuk doluyor isterseniz paketinizi yükseltelim" minvalinde önerilerde bulundular fakat önerilerini kabul etmeyip kapattık konuşmayı. Superonline hesabıma girip detaylı kullanım bilgisini açtığımda gördüklerime inanamadım. Evde 2 kişi aktif olarak internet kullanır ki o da video ve surfden öteye gitmez. Şu 4 gün içinde ne bir film izlendi ne büyük boyutlarda indirme yapıldı. Download u geçtim, upload un böyle bi ev ortamında sadece 4 günde 10 GB yi bulması akıl alır gibi değil. (Daha önce başkası giriyordur diye şifreyi değiştirdim ama sonuç aynı)
    Özetle Superonline'ın bunu bilerek yaptığını, hemen ardından müşterilerini arayıp bu sayede paket yükselttiklerini görmüş oldum.
    Ya hiç mi ahlak sahibi değilsiniz? Niye insanları dolandırıyorsunuz? Her faturayı geciktirmeden ödüyoruz, bunun için mi? Ayıptır ya.
    Bu sorunun bir an önce çözülmesini istiyorum. Teşekkürler.

____________________________________________________________________________________
    05 Şubat 13:30 AKK detayı
    Download: 18.81 GB
    Upload: 16.62 GB

____________________________________________________________________________________
    06 Şubat 13:45 AKK detayı
    Download: 26.4 GB
    Upload: 23.89 GB

07 Şubat 16:22 AKK detayı
    Download: 34.11 GB
    Upload: 38.93 GB

Şimdi arkadaşlar bu tablo normal midir?
    Sıradan bi internet kullanıcısının kotayı bu değerlere (özellikle upload) çıkarması mümkün müdür?
    Bir müdahale olduğunu düşünmekteyim ve enayi yerine konulmaktan bıktım. Sorunun çözümü için de aramadılar hala ki çözeceklerini de zannetmiyorum, son çare olarak tüketici hakem heyetine şikayette bulunmak istiyorum fakat o konular hakkında pek bilgim yok (nasıl işler, online halledilebilir mi, uğraştırıcı mı, ücreti var mı vs.)

Buraya kadar sabırla okuyan herkese çok teşekkür ediyorum, yardımlarınızı bekliyorum.

Edit: 8 şubat 2016
    Aynı şikayeti BTK'ya da gönderdim ve bekliyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tahripkâr -- 8 Şubat 2016; 12:38:05 >

• İnternete daha çok yükleme yapıyorsunuz demekki upload daha çok yazıyor bunu gösterir bu tablo.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • tezekos kullanıcısına yanıt
    problem de orda zaten, benim bir şey yaptığım yok. Upload yapma ihtiyacım da yok zaten. şifremin kırılmış olma ihtimali de imkansıza yakın (hem yeni değiştirildi hem de farklı karakterler içeriyor), yani başkasının bağlandığını düşünmüyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tahripkâr

problem de orda zaten, benim bir şey yaptığım yok. Upload yapma ihtiyacım da yok zaten. şifremin kırılmış olma ihtimali de imkansıza yakın (hem yeni değiştirildi hem de farklı karakterler içeriyor), yani başkasının bağlandığını düşünmüyorum.

Sistem otomatik ölçer yapılan işlemleri birisi elle girmiyor o bilgileri yani upload yapıyorsunuz bir şekilde. Upload da akk sınırı yok download kısmında akk kotası var.

• tezekos kullanıcısına yanıt
    ne bileyim upload yaptıramaz mı superonline sonucta?
    eğer dediğin gibiyse ben nasıl tespit edebilirim bu internet kullanımını?

ayrıca upload AKK sınırı nasıl yok?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tahripkâr

ne bileyim upload yaptıramaz mı superonline sonucta?
    eğer dediğin gibiyse ben nasıl tespit edebilirim bu internet kullanımını?

ayrıca upload AKK sınırı nasıl yok?

Superonline upload içinde sınır koymuş sanırım ben ttnette olduğumdan upload sınırı yok download için var sadece.

Kullanımlarınız için internetten veri trafiğini takip edip kayıt eden program araştırabilirsiniz.

• Bir dowload programi kurun takip edin belki virus vardir...virus yoksa kardes btkya uye ol ordan sikayette bulun..tuketici hakem heyetine cozulmezse basvurursun ve ucretsizdir. Benim actigim bi konu var orayida okuyabilirsin forumdan

• Torrent falan mı açık unuttunuz son hız upload yapıyor ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: cagies

Bir dowload programi kurun takip edin belki virus vardir...virus yoksa kardes btkya uye ol ordan sikayette bulun..tuketici hakem heyetine cozulmezse basvurursun ve ucretsizdir. Benim actigim bi konu var orayida okuyabilirsin forumdan

Hocam download programı dediğiniz tam olarak ne oluyor? btk ya şikayette bulunabilirim fikir için teşekkür ederim

quote:

Orijinalden alıntı: Vatov

Torrent falan mı açık unuttunuz son hız upload yapıyor ?

Hayır torrent indirmesi yapmadım ay başından beridir. zaten indireceksem de dosya indikten sonra torrenti direkt durdururum .
  • Kota kontrol programi gibi google yazdim eyads cikti baska programlarda vardir

• Aynı şeyden ben de mağdurum kardeşim sadece lol oynuyor günde 2 saat onun dışında bir iş yok internetle ama 11 günde 64 GB kota gitmiş anlamıyorum bu neden oluyor, paketi yükseltelim diye bizle mi oynuyorlar bunlar Çözüm bulan varsa alıntılayabilir.
  • Koskoca firma sizin kotanızlamı uğraşacak bırakın bu işleride dinleyin.
    Paketiniz yetmediği için bir öneride bulunmuş olabilirler gayet normaldir.
    İnternete bağlanan bilgisayar,cep telefonu,tablet gibi cihazlara göz atmanızı öneririm virüs,warez,trojen bulaşmış olabilir devamlı aktif olarak interneti kullanır hem download hem upload yapar ki diğer kullanıcılara reklam gönderebilsin bir nevi sizi aracı olarak kullanabilecek virüsler mevcut.
    Modem arayüzünden zaten download ve upload değerleri yazar sistemdekiyle arasında fazla fark yok ise kesinlikle bilgisayarların görev yöneticini açıp ağ trafiğini kontrol et bütün internete bağlanan bütün cihazarı ayrıca oyuna git ve ağ trafiğine bak oyun ne kadar harcıyor herşeyi kendinde bulmadan hemen Firmayı kötüleme!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NitroNos -- 12 Şubat 2016; 0:14:58 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: NitroNos

Koskoca firma sizin kotanızlamı uğraşacak bırakın bu işleride dinleyin.
    Paketiniz yetmediği için bir öneride bulunmuş olabilirler gayet normaldir.
    İnternete bağlanan bilgisayar,cep telefonu,tablet gibi cihazlara göz atmanızı öneririm virüs,warez,trojen bulaşmış olabilir devamlı aktif olarak interneti kullanır hem download hem upload yapar ki diğer kullanıcılara reklam gönderebilsin bir nevi sizi aracı olarak kullanabilecek virüsler mevcut.
    Modem arayüzünden zaten download ve upload değerleri yazar sistemdekiyle arasında fazla fark yok ise kesinlikle bilgisayarların görev yöneticini açıp ağ trafiğini kontrol et bütün internete bağlanan bütün cihazarı ayrıca oyuna git ve ağ trafiğine bak oyun ne kadar harcıyor herşeyi kendinde bulmadan hemen Firmayı kötüleme!

Hocam kafamız basıyor Allah'a şükür baktık ve taradık merak etmeyin. Modemi her gece kapattığım için kota günlük görünüyor ama şu bir gerçek ki ben 3 yıldır Superonline kullanıcısıyım ve 3 yıldır aynı paketteyim. Bir şeyler ters gittiğinde anlayabilecek durumdayım çok şükür.

• Kapatmayın açık kalsın elinizde kanıt olur belkide modeme virüs girmiştir.Bir sorun var ve bunu firmaya yüklemeye devam edeceksiniz.
    Süperonline çok zamandır akk işlemiyordu.Ocaktan sonra düşürmeye başladı.
    Beğenmiyorsanız kapatabilirsiniz
  • quote:

Kapatmayın açık kalsın elinizde kanıt olur belkide modeme virüs girmiştir.Bir sorun var ve bunu firmaya yüklemeye devam edeceksiniz.
    Süperonline çok zamandır akk işlemiyordu.Ocaktan sonra düşürmeye başladı.
    Beğenmiyorsanız kapatabilirsiniz

Hocam altta vodafone görmesem superonline çalışanı sanacağım sizi maşallah. Bakayım artık ne olacak göreceğiz.
  • İstanbuldaki evimde süperonline fiber var AKK doldu diyor ama son sürat hıza devam ben böyle bir şikayet yaşamadım 2 yıldır.
    Yüzde 90 sizde görüyorum problemi en kötü ihtimal sizin hattan başkası çekiyor buda zor bir ihtimal insanoğlu işte bilemezsin.
  • quote:

İstanbuldaki evimde süperonline fiber var AKK doldu diyor ama son sürat hıza devam ben böyle bir şikayet yaşamadım 2 yıldır.
    Yüzde 90 sizde görüyorum problemi en kötü ihtimal sizin hattan başkası çekiyor buda zor bir ihtimal insanoğlu işte bilemezsin.

O olayi ben de cok yaşadım ama bu basima ilk kez geliyor

• bendede olmaya başladı bu olay 15 günde 75 gb doldu diyor bişey indirdiğimden de yok eskiden ne kadar indiriyorsam aynı indirmiş izlemişimdir ozamanlar 24 25 gibi dolardı şimdi 15 günde dolmus superonline bişeyler oldu hız'da düşmezdi neti felç ettiler sizde de durumlar öyle mi 3 mb olunca çok kötü oluyor net ya
  • quote:

İstanbuldaki evimde süperonline fiber var AKK doldu diyor ama son sürat hıza devam ben böyle bir şikayet yaşamadım 2 yıldır.

Aynı sorun bended. var 25 mbit sol fiber kullanıyorum 2 yıldır hiçbir sıkıntı yokken bir iki aydır kota hızlı doluyor ping sorunları yaşamaya başladım bf4 te Türkiyede bulunan serverlarda bile anlık olarak ping değerleri inanılmaz dalgalanıyor sizin bildiğiniz aksine bunun sebebinin supeeronline olduğunu eminim hatta sebebide yetersiz alt yapı yetersiz cgn kullanıyor nedir superonline elindeki yetersiz ip adreslemesini fazla kullanıcıya kullandırmak için sizin ip adresinizi rastgele bir havuzda değiştiriyor pingler dengesiz saçma sapan download upload hızları görüyorsunuz aslında o upload o ip ait değil mesela arkadaşın kullanımıyla zaten o kadar upload yapmasının imkanı yok evinde küçük bir server çalıştırmıyorsan.

• torrent falan mı açık

ağ kullanımını otomatik olarak görebileceğiniz programlar var

https://www.netlimiter.com/

program burada buradan indirebilirsiniz

normalde hız kısıtlama programı ve ücretli bir program ama ben en son kullandığımda ne kadar download yaptığımı ücretiz versiyonunda görebiliyordum

windows 8 veye windows 10 kullanıyorsanız

zaten orada ne kadar veri kullandığınız otomatik olarak gözüküyor
    Bu mesaja eklenen görseller:

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.