Şimdi Ara

KYK İlk 100 bursu hakkında

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
2
Favori
2.370
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Bu burs kaç dönem veriliyor? Hazırlık sınıfını kapsıyor mu?

• Üni boyunca normal 400tl ne zaman veriliyorsa buda aynı tek farkları 3katı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Uykusuz1905

Üni boyunca normal 400tl ne zaman veriliyorsa buda aynı tek farkları 3katı

ben bu sene üniye başladım kyk bursuna başvurdum kazandım fakat almadım yani hiç kabul dahi etmedim seneye ilk 100 e girsem vermeme durumları olur mu
  • Hocam peki yıl kaybı olanlar mesela 1 sene veya 2 sene mezuna kalanlar da alabiliyor mu?
  • K1NGK4RTAL kullanıcısına yanıt
    Alıyor tabi
  • fatality94 kullanıcısına yanıt
    Hocam ygs de ilk 100 e giren veriliyor mu?

• Her puan türünde ygs lys farketmez hamda ilk 100 e girmek yetiyor
  • Okul puanı hariç ilk 100 olduguna emin misin? İlk 1000 bursunda da okul puanı hariç mi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jakobs21 -- 9 Şubat 2016; 10:29:09 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: jakobs21

Okul puanı hariç ilk 100 olduguna emin misin? İlk 1000 bursunda da okul puanı hariç mi

ilk 1000 bursu yok diye biliyorum
  • quote:

Okul puanı hariç ilk 100 olduguna emin misin? İlk 1000 bursunda da okul puanı hariç mi

okul puanı hariç hocam hamda ilk 100

ilk 100 haricindekiler 101. de 100.000. de 400 alıyor devletten(fizik kimya vb bölümlere tübitak belli şartlarda burs veriyordu galiba)

http://yurtkur.gsb.gov.tr/Sayfalar/2446/2388/SikcaSorulanSorular
  • quote:

Orijinalden alıntı: Uykusuz1905

quote:

okul puanı hariç hocam hamda ilk 100

ilk 100 haricindekiler 101. de 100.000. de 400 alıyor devletten(fizik kimya vb bölümlere tübitak belli şartlarda burs veriyordu galiba)

http://yurtkur.gsb.gov.tr/Sayfalar/2446/2388/SikcaSorulanSorular

400 lira burs alan sayısı çok az. Genelde kredi alıyorsun devletten aylık 400 lira. Okul bittiğinde 20k devlete borcun oluyor.

Tübitak bursu da ilk 25 bine girip fen fakültesine yerleşenlere veriliyor.

Meb bursu da 5 öğretmenlik dalına yerleşenlerden kontenjan ve anadolu öğretmen lisesi mezunu olmana göre veriliyor. Bu yıl anadolu öğretmen liseleri mezun vermeyeceğinden değişir o iş. Bu burs da kyk gibi 400 lira.

İlk 100 bursu öyle kolay alınabilecek burs değil. Sırf burs için üniversitede okuduğu halde sözel ve yabancı dil olarak sınava girenler var. Çünkü bu burs ile üniversite hayatın bambaşka bi boyuta dönüşüyor.
  • Kyk ilk 100 bursu benim bildiğim 3x oluyor. Yani normal burs 400 ise ilk 100 bursu 1200 gibi bir şey oluyor. ilk 100 bursu için çoğu kişi tekrar sınava giriyor.
    Ayrıca bu bursu alabilmek için tm, ts, mf ve ygs puan türlerinden herhangi birinden ilk 100e girmen yeterli. Yıl farketmez istersen üniversite son sınıf öğrencisi ol yine veriyor devlet sana bunu.
    Unutmadan söyliyim. Herhangi bir yerden burs almanız ( mesela vakıf üniversitesi Öğrencisisin okulun sana 300 tl veriyor ) bu bursu etkilemiyor. Yani müthiş bir şey lan :D :D

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ilk 100 bursu kaç lira net ve yurt konusunda bir ayrıcalık sağlıyor mu?

• aymbm A kullanıcısına yanıt
    cevabını bulursan banada ilet kardeşim
  • pcoyun P kullanıcısına yanıt
    Arkadaşın son online olma tarihi 9 ay önce
  • Donflamengo D kullanıcısına yanıt
    :D :D : D
  • Vakıf üniversitesinde okuyanlar da alabiliyor mu

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.