Şimdi Ara

Metal Müzik İçin Kulaklık Tavsiyesi (Kulak üstü)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
1.568
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Selamlar dostlar. Başlıkta belirttiğim üzere Metal müzik hayranıyım. Yüksek tempolu extreme türleri dinliyorum genelde. Mid ve tizleri sağlam olan basın biraz daha geri planda olduğu kulak üstü kulaklık tavsiyelerinizi bekliyorum.

Müzik çalar cihaz olarak General Mobile Discovery 2 kullanıyorum.

Bütçe max. 350 TL

Teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Burhan_GS_911 -- 6 Şubat 2016; 22:32:35 >

• Hadi arkadaşlar cevap yok mu hiç
  • http://www.head-fi.org/t/715478/headphones-for-metal-music-ultimate-solution bu sayfadan model isimlerine bakmanızı öneririm hocam.Fakat thrash, death gibi türlerde dinliyorsanız, sağlam desibel için bütçenizi artırmanız gerekir.Audio Technica'nın M serisine bakmanızı öneririm.Bütçenize karşılık gelen model m40x: 2 adet çıkarılabilir kablo(kıvrımlı ve düz) ve taşıma çantası ile geliyor.Fiyatının hakkını veren bir studio kulaklıktır.Basslar ve kickler gayet anlaşılır, low-mid-high birbirine karışmaz.Hihat'in açılıp kapanması, ride'ın farklı bölgelerinden çıkan sesler vs vs küçük küçük ayrıntıların hepsini ayırt edip duymanızı sağlar.Philips'in fidelio serisini de öneririm.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Chaosy

http://www.head-fi.org/t/715478/headphones-for-metal-music-ultimate-solution bu sayfadan model isimlerine bakmanızı öneririm hocam.Fakat thrash, death gibi türlerde dinliyorsanız, sağlam desibel için bütçenizi artırmanız gerekir.Audio Technica'nın M serisine bakmanızı öneririm.Bütçenize karşılık gelen model m40x: 2 adet çıkarılabilir kablo(kıvrımlı ve düz) ve taşıma çantası ile geliyor.Fiyatının hakkını veren bir studio kulaklıktır.Basslar ve kickler gayet anlaşılır, low-mid-high birbirine karışmaz.Hihat'in açılıp kapanması, ride'ın farklı bölgelerinden çıkan sesler vs vs küçük küçük ayrıntıların hepsini ayırt edip duymanızı sağlar.Philips'in fidelio serisini de öneririm.

çok teşekkürler hocam. Peki Gradolar hakkında bilginiz var mı? Sr80i/125/225 vs öneren çok oldu. Rock - Metal için biçilmiş kaftan diyorlar. Bide telefondan dinleyeceğim için cep amfisi gerekir mi? Anlıyorsanız ilgilenirseniz güzel olacak

• Burhan_GS_911 kullanıcısına yanıt
    Hocam normalde açık kasa önerirdim ama açık alanda sıkıntı yaratabilir.Sr80i, M serisi ile çok karşılaştırılan bir model.Açık kasa olduğu için sesler daha net ve gerçekçi oluyor.Endüstriyel tasarımı da gayet ilgi çekici.Ama daha çok kapalı alanda kullanılması için dizayn edilmiş bir kulaklık.Dışarıdan hava girişi olduğu, ses akıcı ve net oluyor fakat dışarıyada ses gitmiş oluyor, tek sıkıntı bu.Kimseyi rahatsız etmez ve çok gürültülü yerlerde kullanmam diyorsanız, gradoyu tercih edin.Ama ben her yerde kullanıcam, full seste dahil açacağım diyorsanız kapalı kasa ile gidin.Sonuçta metal, insanlar rahatsız olabilirler :D

Edit: Cep amfisi hardcore müzisyen veya müzik sever değilseniz fazla gerekmez.Telefonunuzdan daha fazla enerji çalar.Sonuçta güçlü bir kulaklık kullanacaksınız.Eğer telefonunuzun işletim sistemi android ise, cep amfisi yerine sanal amfi öneririm.Telefonunuzun ses kartı da uyumluysa cep amfisini aratmaz.Bunun için plug-in ve oynatıcı gerekiyor.Google play store'a "Noozy" yazarsanız hepsi çıkar.Plug-in fazla gerekli değil, oynatıcının kendisi EQ ile kristal netliği sanal olarak yaratmaya çalışır ve noozy bu işte gayet başarılı.Sesi netleştirmekle kalmaz, low-mid-high dan hangisini daha çok duymak isterseniz ayarlar, bass azaltır ekler, surround sound simüle etmeye çalışır.Kısacası, paranızı fazla harcamayın :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Chaosy -- 7 Şubat 2016; 23:39:34 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Chaosy

Hocam normalde açık kasa önerirdim ama açık alanda sıkıntı yaratabilir.Sr80i, M serisi ile çok karşılaştırılan bir model.Açık kasa olduğu için sesler daha net ve gerçekçi oluyor.Endüstriyel tasarımı da gayet ilgi çekici.Ama daha çok kapalı alanda kullanılması için dizayn edilmiş bir kulaklık.Dışarıdan hava girişi olduğu, ses akıcı ve net oluyor fakat dışarıyada ses gitmiş oluyor, tek sıkıntı bu.Kimseyi rahatsız etmez ve çok gürültülü yerlerde kullanmam diyorsanız, gradoyu tercih edin.Ama ben her yerde kullanıcam, full seste dahil açacağım diyorsanız kapalı kasa ile gidin.Sonuçta metal, insanlar rahatsız olabilirler :D

Edit: Cep amfisi hardcore müzisyen veya müzik sever değilseniz fazla gerekmez.Telefonunuzdan daha fazla enerji çalar.Sonuçta güçlü bir kulaklık kullanacaksınız.Eğer telefonunuzun işletim sistemi android ise, cep amfisi yerine sanal amfi öneririm.Telefonunuzun ses kartı da uyumluysa cep amfisini aratmaz.Bunun için plug-in ve oynatıcı gerekiyor.Google play store'a "Noozy" yazarsanız hepsi çıkar.Plug-in fazla gerekli değil, oynatıcının kendisi EQ ile kristal netliği sanal olarak yaratmaya çalışır ve noozy bu işte gayet başarılı.Sesi netleştirmekle kalmaz, low-mid-high dan hangisini daha çok duymak isterseniz ayarlar, bass azaltır ekler, surround sound simüle etmeye çalışır.Kısacası, paranızı fazla harcamayın :)

hocam ben baya hard dinliyorum mesela death metal deathcore gringore vs baya agresif metal türleri yani. amfi yolu gözüktü mü dersiniz? telefonum android ve poweramp uygulamasını kullanıyorum EQ sı gayet başarılı bi yazılım. ve açık kulaklıklar için bi sorunum yok genelde sessiz ortamda tek başıma dinleyeceğim sorun olmayacak derseniz ki amfi gerekir bütçeyi zorlamadan 80-100 liraya gradonun ses karakteristiğini bozmayacak amfi önerinizi de isterim

Cep amfisi derseniz, amplug, fender ve marshall dan şaşmam.Fakat 80-100 arası bulmak, orası biraz zor.En az 130tlye bulabilirsiniz o da pek istediğiniz frekanslara ulaşamaz.130/160/200tl arası kategoriler var.Ben marshalldan başka marka tanımam.Ms micro amp serisi gayet başarılıdır.1 wattlık güçle çalışıyorlar.Overdrive kontrolleri gayet basit ve düzgün, ton ayarlama sağlam, net ve yoğun ses sağlıyorlar.Fakat yanınızda taşımanız biraz sıkıntı, ne kadar da dışarıda fazla kullanmam desenizde, dışarı çıkarıcağınız zamanlar da olur.Taşınabilirlik ve harici güç kaynağı yokluğu isterseniz, amplug'ın vox serisi var, direk telefonunuza 3.5mm giriş ile takıyorsunuz, aynı adaptör gibi.Gayet kompakt ve hafif, üstelikte diğer markalara göre çok uygun fiyatlı.Marshall'ın verdiği duyguyu vermez ama dediğim iki faktörü sağladığından kullanışlı.Karar vermesi size kalmış :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Chaosy -- 8 Şubat 2016; 0:02:05 >
    Ayrıca fiyat konusunda fikir sahibi olmanız için birkaç site önereyim;
    http://www.eenstruman.com/
    http://www.akalinmuzik.com/
    http://www.do-re.com.tr/
    http://www.gitarpark.com/
    http://www.elmasepeti.com/

Fakat kulaklıkları yurtdışında bakmanızı öneririm, çünkü ülkemizdeki vergiler ile bütçenizi aşabilme ihtimalleri var.Grado için sorun yok, tam bütçenize göre bulabilirsiniz.Türkiyede Sr80e modeli satılıyor, i modeline fazla rastlamadım, zaten aralarında fazla fark yok, hatta e modelinin bassları daha kuvvetli ve anlaşılır.Tercih sizin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Chaosy -- 8 Şubat 2016; 0:18:17 >

• Hocam biraz daha azalttım kulaklıkta seçenekleri kafamda sadece sr80i,sr125i ve sr225i kaldı. 80 i 2. El 225 e 125 i 0 300 e 225 i ikinci el 300 e buldum. Sizinde goruslerinizi beklerim. Daha önceden hiç böyle yüksek bütçeli kulaklık edinmedim böyle bi çağ atlatmasını bi noluyo lan! Dedirtmesini istiyorum açıkçası.

Amfi olarak voxları 122 liraya buldum sahibinden de ama bunlar gitar ekipmanı değil mi ben mi yanlis biliyorum? Bütçe asirtmasi yaparak 150 lira max 200 e cikarabilirim amfiyi ama kulaklığın hakkını versin ya.

Son olarak muzik çalar önerir misiniz? Yoksa Telefon + amfi yeterli olur mu? Ve 320kpbs mp3 formatı dinliyorum imkânlardan dolayı flac dinleyemiyorum bu ne denli sorun çıkarır? Tesekkur ederim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Burhan_GS_911 -- 8 Şubat 2016; 0:50:06 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.