Şimdi Ara

Almanyadan eski anfi getirmek? prosedür?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
523
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Dedem Almanyada Ses mühendisiydi, dolayısıyla evde epey makara kayıt cihazı, anfiler vs mevcut.Bunları tek tek getirmek istiyorum.

Mayısta PİONEER SX-650 model anfiyi getirme planım var fakat prosedur nasıl işliyor?

Cihaz 70 lerin modeli...Uçağa koli şeklinde bagaja verip, fazla bagaj ücretinide ödeyip sorunsuz getirebiliyormuyuz?

Ürünün fişi vs sonuçta yok.Bu konuda Türkiye tarafı vergi gümrük vs isterse(diyelim çıkışta durdurdular) konuyla ilgili nasıl bir işlem yapılması gerekiyor?

Aynı şekilde sonrasında Makara kayıt cihazınıda getirmek istiyorum.

Deneyimlerinizi paylaşırsanız sevinirim.

Teşekkürler

• Öncelikle tavsiyem kesinlikle bagaja vermemeniz yönünde. Çünkü bavullar üstüne ne etiket olursa olsun havalarda uçuşuyor uçağa yüklenme ve indirilme sırasında. Bagaj alımındaki konveyör bant sistemini hepten geçiyorum. Benim nacizane tavsiyem şu şekilde olacaktır. Cihazınıcı uygun boyutta bir kutuya koyun ve en büyük boy bavullardan bir tane tedarik edin. Bavulunuzu toplarken de o kutuya yer kalacak şekilde toplayın. Havaalanına giderken kutuyu bavula koymayın. Check-in işlemleri sırasında kontuar görevlisine kutuda elektronik cihaz olduğunu ve kırılabileceğini, kabine almak istediğinizi ya da uçağa binişte kapıda teslim etmek istediğinizi söyleyin. Gerekirse bavul ağırlığından düşebileceğini söyleyin. Cihazın ne olduğunu soracaktır. Anfi olduğunu ve de isterse gösterebileceğinizi söyleyin. Kutunun ebatlarına bakıp büyük ihtimalle kabine alabileceğinizi söyleyecektir. Bagaj hakkınızdan da saymayacaktır. Türkiye'ye geldiğinizde bavulunuzu teslim aldıktan sonra kutuyu içine koyun ve rahat rahat girişinizi yapın. Elde elektronik kutusu görünce dikkat çekersiniz. Boş yere uğraştırırlar.
    Ben size anlattığım yöntemle 35x45x27cm ebatlarında içinde AV Receiver olan kutuyu uçağa binişte teslim edip edemeyeceğimi sordum. Kutuya bakıp kabine alabileceğimi söyledi. Bu konuda gayet anlayışlılar. Bilet kontrolünden geçerken polisler kutuya bomba için özel bir kağıt sürüp onu başka bir cihazda analiz ediyorlar. Ben isterlerse kutuyu açabileceğimi söylemiştim. Gerek olmadığını kabine girecek bütün kutulara yapılan rutin bir işlem olduğunu söylemişlerdi.
    AHL'ye inince de kutuyu bavulun içine koyup rahat rahat gümrükten geçmiştim.

• Bende aynı yöntemi kullanıyorum. Havalanı çıkışında valiz içerisinde olursa sorun çıkmıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: aeronics

Öncelikle tavsiyem kesinlikle bagaja vermemeniz yönünde. Çünkü bavullar üstüne ne etiket olursa olsun havalarda uçuşuyor uçağa yüklenme ve indirilme sırasında. Bagaj alımındaki konveyör bant sistemini hepten geçiyorum. Benim nacizane tavsiyem şu şekilde olacaktır. Cihazınıcı uygun boyutta bir kutuya koyun ve en büyük boy bavullardan bir tane tedarik edin. Bavulunuzu toplarken de o kutuya yer kalacak şekilde toplayın. Havaalanına giderken kutuyu bavula koymayın. Check-in işlemleri sırasında kontuar görevlisine kutuda elektronik cihaz olduğunu ve kırılabileceğini, kabine almak istediğinizi ya da uçağa binişte kapıda teslim etmek istediğinizi söyleyin. Gerekirse bavul ağırlığından düşebileceğini söyleyin. Cihazın ne olduğunu soracaktır. Anfi olduğunu ve de isterse gösterebileceğinizi söyleyin. Kutunun ebatlarına bakıp büyük ihtimalle kabine alabileceğinizi söyleyecektir. Bagaj hakkınızdan da saymayacaktır. Türkiye'ye geldiğinizde bavulunuzu teslim aldıktan sonra kutuyu içine koyun ve rahat rahat girişinizi yapın. Elde elektronik kutusu görünce dikkat çekersiniz. Boş yere uğraştırırlar.
    Ben size anlattığım yöntemle 35x45x27cm ebatlarında içinde AV Receiver olan kutuyu uçağa binişte teslim edip edemeyeceğimi sordum. Kutuya bakıp kabine alabileceğimi söyledi. Bu konuda gayet anlayışlılar. Bilet kontrolünden geçerken polisler kutuya bomba için özel bir kağıt sürüp onu başka bir cihazda analiz ediyorlar. Ben isterlerse kutuyu açabileceğimi söylemiştim. Gerek olmadığını kabine girecek bütün kutulara yapılan rutin bir işlem olduğunu söylemişlerdi.
    AHL'ye inince de kutuyu bavulun içine koyup rahat rahat gümrükten geçmiştim.

mükemmel bir yol gösterme olmuş, çok teşekkür ederim.

burda anladığım kadarıyla gıcık biri denk gelirse kiloyu ölçtürüp, 8kg el bagajı hakkına ek yapabilir ona ok, yada çıkışta çantayı kontrol edecek gümrük memuru arıza çıkarabilir gibi geliyor.Ama yöntem çok başarılı ve mantıklı bence...

Tekrar çok teşekkürler

• 8 kg limit kabin bagajları için geçerli. Ancak uçak kapısında elden teslim için geçerli değil diye biliyorum. Ben zaten check-in sırasında bagaj hakkımdan sayılabileceğini belirttiğim için hiç ağırlığına bile bakmadılar. kutulu ağırlığı yaklaşık 10kg bu arada getirdiğim cihazın. Tamamiyle ikili ilişki üzerine kurulu bir şekilde işliyor sistem aslında. Siz karşınızdakine nazik davranırsanız, karşınızdaki de size karşı nazik davranıyor. Arkadaşın getireceği alet yaşlı bir alet olduğundan ve 1 adet olduğundan gümrükçüler birşey yapmazlar zaten. Sadece aç bakalım gibi şeylerle zaman kaybetmiş olur girişte.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.