- x
sıralı sistem lpg ile ilgili tüm sorularınız cevap bulacak
2375 Cevap273140 Görüntüleme17 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: <<     31 32 33 34 35 36 37 38 [40]
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

7 Mesaj
23 Nisan 2011; 12:11:51 

yaşadığım tecrübeye göre tabiki cihazın önemi var ama en önemli ayrıntı ustalık.işini iyi bilen birine yaptırın derim.

3149 Mesaj
23 Nisan 2011; 12:42:38 

Benzinden LPG ye geçiş için en ideal sıcaklık kaç derecedir, daha aşağı bir sıcaklık derecesine ayarlanır ve LPG ye geçiş olursa sakıncaları nelerdir.

Eskişehir'liler ve Eskişehir'de yaşayanlar

4 Mesaj
24 Nisan 2011; 18:05:54 

Selamlar
Nissan Primera 2006 aracıma 5 ay önce lpg taktırdım.
2500 km yol yaptım.
Aracımla seyir halindeyken lpgdeyken gaza basınca gaz pedalında rahatsız edici bir titreşim oluyor.
ancak benzine alınca anında titreşim kesiliyor.
bunun nedeni ne olabilir?
saygılar.

294 Mesaj
25 Nisan 2011; 23:49:25 

ustalara bi sorum olacak.
geçen ay aracıma Landirenzo omegas plus lpg taktırdım.araç 2005 astra h.
aracı sabah ilk çalıştırdığımda kalkışlarda titriyordu ve seyir halindeyken ara sıra kelkiniyordu.1000km sonra ince ayar için servise gittiğimde şikayetlerimi söyledim servisteki eleman laptobu bağladı daha sonra 4 enjektörü de değiştirdi.ilk zamanlar düzelme vardı ama şimdi aynı sorunlar tekrar başladı.tekrar gittiğimde tekrar ayarlar yaptı ama sorun devam ediyor.yalnız yakıtı gayet iyi.
sorun neden kaynaklanıyordur sizce? olmazsa kiti tümden söktürmeyi düşünüyorum.
teşekkürler.

33 Mesaj
14 Eylül 2011; 12:02:51 

Renault Clio 1.4 Rta 8v aracıma landirenzo taktırmak istiyorum. Daha önce bu aracun bu modeline taktıran varsa görüşlerini alabilir miyim?

670 Mesaj
15 Eylül 2011; 23:55:21 

merhabalar ustalara bi hatta baya bi sorum olacak

yaklasik 3aydir 99model citroen xsara vts aracim var. uzerinde tartarini lpg sistemi var ve sanorim biraz eski bir model. ve son zamanlaeda gideerek artan sekilde lpgye gec gecme sorunu var. onceleri sicaklik ayarindan oldugunu dusunsekte ayari dusurdugumuz halde hala neredeyse 20dkdan once gaza gecmiyor hatta giderken stop ettikten sonra bile tekrar cwlistirdigimda ayni sey. sikistirip bosa atinca stop etme ve tam gaz yuklenince silkeleme gaz yememe soeunlarini saymiyorum bile. muhakkak yakinda bi bakina girecek ama sorun sizce neden olabilir bode gidip sanayide luzumsuz parclari degistirip kazik yemeyelim. not: arac benzinde gayetsaglikli stop etme vs olmadan calisiyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

100 Mesaj
19 Eylül 2011; 21:05:28 

1999 vw polo motorlu 1.6 brc sıralı tüp var arabanın herşeyi normaldi en son gazı doldurdum sonra göstergede 3 lambada yanıp sönmeye başladı onlar düzeldi derken araba yolda giderken kendi kendine benzine alıo gaza alıyo anlamadm motor sıcakken bile bunu yapıyor sorun nedir acaba?

176 Mesaj
1 Kasım 2011; 21:13:30 

Selam beyler benim aracımda sıralı sistem atiker lpg donusumu var. Benim sorunum araç hareket halindeyken on saniye boyunca kesik kesik uyarı sesi verdikten sonra lpg/benzin işigi yanıp yanıp sonmeye başlıyor ve araç benzine geçiyor. Bu arızanın sebebini bilen var mı yardımcı olabilir mi?

Araçtaki lpg deposunda 30 lt den fazla lpg vardı bunu yaparken

araç 2001 focus ghia

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi patricius13 -- 1 Kasım 2011; 21:18:26 >

128 Mesaj
2 Kasım 2011; 0:45:51 

aynı sorun benim 406 da var yarın baktıracam lpg ustasına bakalım ne diyecek depoda full gaz var giderken gazda ayağımı hafif çekince oluyor
her zamn değil ama bazen benzine geçiyor sorun nedir acabaki

Araç Kaplama -3M Cam Filmi

9 Mesaj
2 Kasım 2011; 18:12:06 

selam arkadaşlar ben landi renzo taktırdım ama enjektörler bosch değil taktıran usta bunların yeni çıktığını (hangi marka olduğuda yazılı değildi) bundan dolayı bosch olmadığını
belirtti . kafamda şüpheler oluştu gerçekten landi renzonun enjektörleri bosch olmayan modelleri de mi var.lütfen bu konuda yardımlarınızı bekliyorum taktırdığım yer diyarbakır teknik lpg 2. sanayi sitresi
gerçekten durum söylenenden farklıysa onları mahkemeye veereceğim lütfen yardım

düşündüğün gibi yaşayamıyorsan kısa bir süre sonra yaşadığın gibi düşünmeye başalrsın

52 Mesaj
5 Kasım 2011; 0:10:02 

quote:

Orijinalden alıntı: Carizmaoto

aynı sorun benim 406 da var yarın baktıracam lpg ustasına bakalım ne diyecek depoda full gaz var giderken gazda ayağımı hafif çekince oluyor
her zamn değil ama bazen benzine geçiyor sorun nedir acabaki

Ayni problem bendede varbakalim yarin tamirciye gidecegim. Sonucu bildiririm.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

Biz ıslak imza atarız..

128 Mesaj
5 Kasım 2011; 0:33:17 

sorunum cözüldü basınç artırımı yapıldı şimdi sonuç mükemmel tık demedi daha maşallah

Araç Kaplama -3M Cam Filmi

176 Mesaj
16 Aralık 2011; 20:10:10 

Basınç arttırımı nasıl yapıldı bagajdaki depodan mı yoksa yazılımla mı?

176 Mesaj
11 Ocak 2012; 1:29:45 

Lütfen acil yardım aracım 2001 focus aeacımda atiker sıralı lpg var ve arac hareket halindeyken uyarı sesi verip benzine geçiyor ne yaptıysam düzelmedi devirdaim değişti elektrik kabloları değişti filtre değişti basınc artırrımı yapıldı ama düzelmedi acil yardım bekliyorum

1 Mesaj
12 Ocak 2012; 16:05:05 

Naci Bey merhaba,

Sizin devamlı müşterinizim. 3 yıldır da size geliyorum. Aracım, 1997 model Peugeot 406 2.0 16V Landirenzo sıralı sistem kitli. Yaklaşı 1 yıl önce personelleriniz lpg ayarımı yaptıktan sonra aracım lpg de bir daha da dikiş tutmadı. O günden beri, lpg de aracım rölantide üken sürekli arıza ışığı yakıyor. Size geliyorum aracın sıkıntısı benzin sisteminde deniliyor, servisime gidiyorum problem lpg den kaynaklı diyorlar. En son personelleriniz problemimin ateşleme sisteminden olduğunu söylediler, gittim yaklaşık 500 tl ye yeni bobin ve buji takımı aldım. Sorunum gene çözülmedi. Şu anda şöyle bir problemim var; Araç benzinde iken hata vermiyor, lpg ye geçince rölantide arıza ışığı yakıyor, ayrıca lpg de iken kalkışlarda gaz kesilir gibi oluyor, hareket edince problem geçiyor. Lpg de rölantide iken, benzine alınca geçiş esnasında aracım stop ediyor. İşin en ilginç yanı, lpg de arıza ışığı yakmasına rağmen hareket halinde iken aracın lpg performansı benzinden daha iyi, sizce aracımdaki problem nedir? Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

443 Mesaj
24 Ocak 2012; 21:43:33 

Takip

MSI GE70 2OE-267XTR Core i5-4200M 8GB 1TB GTX765M 2GB 17.3" Full HD WİN7 64 BİT ULTİMATE

1 Mesaj
5 Şubat 2012; 23:33:13 

Değerli arkadaşlar benim 1996 model 1.6 opel astramda autronic marka sıralı sistem lpg var.ancak bu markanın Türkiyede ne servisi ne de yazılımı olduğu söyleniyor.Bundan dolayı da lpg bakımı ve arızasını yaptıracak bir servis bulamıyorum .Bu konu hakkında beni aydınlatırsanız sevinirim Saygılarımla.

172 Mesaj
25 Şubat 2012; 11:32:56 

2004 honda civic aracımda, 2007 yılında takılmış lovato fast modeli vakumlu ecu'lu Lpg sistemi var. geçenlerde subap ayarı yaptırmıştım. sonrasında araç tekledi. gaz azalıyor dedim gittim gaz aldım. 1-2 kilometre sonra araç tekledi. lpg elektrik sistemini kesti sonra tekrar elektrik geldi benzinden gaza geçmeye çalıştı. geçti. sonra yine devre dışı kaldı lpg. elektrik gitti. tüm ışıklar söndü.
benzinde sorun yaşamıyorum. lpg ye geçemiyor araba. bazen de geçiyor sorunsuz 3-5 gidebiliyorum. stop ediyorum. ertesi sabah tekrar kontağı açtığımda lpg ışıkları yanmıyor. benzinde çalışıyor. hareket halindeyken ışıklar yanıyor gaza geçmeye çalışıyor. geçiyor. ama bu seferde gaz yemiyor benzine atıyor. kendi kendine defalarca aynı şeyi kendi kendine yapmaya devam ediyor.
sorun ne olabilir? çözümü nedir?
yardımcı olabilirseniz sevinirim.
ilginiz için şimdiden teşekkürler.

2004 Honda Civic ES VTEC
Nokia N95 8GB

6 Mesaj
25 Şubat 2012; 16:04:10 

Kolay gelsin bende 2000 model clio var zavolli sıralı sistem takılı bugün araba arada bir yolda birden duruyormuş gibi oluyor diye zavolli servise gittim filtreden dir dediler neyse değiştirdiler lakin fiyatı çok geldi bana 2 filtreye 50 tl aldılar sonra bilgisayara takıp ayarına bakalım dediler ve sonrada gaz ısı müşrününde bozuk olduğunu söylediler bu küçük filtreden sonra gelen parça üstündeki kabloyu sağa sola oynatınca pc deki yazılımda ısı göstergesi sürekli değişiyordu ordaki rakamın sabit olması gerekiyormuş kabloda temassızlık varmış ona da 60 tl dediler şimdi öğrenmek istediğim

1.Filtre olarak illa zavolli olması şartmı başka marka taksak olmazmı
2.Isı müşürünün üstündeki kabloya müdahale edemezmiyim az çok elimden gelir orda hiç bakmadan direk değiştirelim denmesi beni rahatsız etti
3.O bölgedeki parçaları(büyük ve küçük filtre ayrıca küşük filtrenin yanındaki müşür)sökersem bi sorun çıkarmı gaz boşalması falan yani.

Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

1588 Mesaj
25 Şubat 2012; 16:21:34 

quote:

Orijinalden alıntı: bugrahan20

Naci Bey merhaba,

Sizin devamlı müşterinizim. 3 yıldır da size geliyorum. Aracım, 1997 model Peugeot 406 2.0 16V Landirenzo sıralı sistem kitli. Yaklaşı 1 yıl önce personelleriniz lpg ayarımı yaptıktan sonra aracım lpg de bir daha da dikiş tutmadı. O günden beri, lpg de aracım rölantide üken sürekli arıza ışığı yakıyor. Size geliyorum aracın sıkıntısı benzin sisteminde deniliyor, servisime gidiyorum problem lpg den kaynaklı diyorlar. En son personelleriniz problemimin ateşleme sisteminden olduğunu söylediler, gittim yaklaşık 500 tl ye yeni bobin ve buji takımı aldım. Sorunum gene çözülmedi. Şu anda şöyle bir problemim var; Araç benzinde iken hata vermiyor, lpg ye geçince rölantide arıza ışığı yakıyor, ayrıca lpg de iken kalkışlarda gaz kesilir gibi oluyor, hareket edince problem geçiyor. Lpg de rölantide iken, benzine alınca geçiş esnasında aracım stop ediyor. İşin en ilginç yanı, lpg de arıza ışığı yakmasına rağmen hareket halinde iken aracın lpg performansı benzinden daha iyi, sizce aracımdaki problem nedir? Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

İlk önce sizi bi şuraya alalım

http://forum.donanimhaber.com/fb.asp?m=50823150

Bu konuda LPG diye aratın.

406 larda o arıza ışığını ilelebet söndürmek mümkün değildir bi kere bunu bi bilin. Mükemmel ayar dahi yapılsa zamanla bu ayar bozulmaktadır.

Diğer sıkıntılarınız 406 ve LPG için enteresan. sorunun önce LPG regülatör arızasında (garanti varsa değiştirin) daha sonra enjektör nozül genişliğinin yanlış seçilmesinden olduğunu düşünüyorum nedeni rölantide sıkıntı yaşatması. 406 ve LPG diyince Levent oto sanayide şafak otogaz Asım bey vardır oraya da bir uğrayın derim yeşil 406 coupe murat bey in selamını da söyleyin işinizi büyük ihtimalle çözecektir

1588 Mesaj
25 Şubat 2012; 16:26:08 

quote:

Orijinalden alıntı: patricius13

Lütfen acil yardım aracım 2001 focus aeacımda atiker sıralı lpg var ve arac hareket halindeyken uyarı sesi verip benzine geçiyor ne yaptıysam düzelmedi devirdaim değişti elektrik kabloları değişti filtre değişti basınc artırrımı yapıldı ama düzelmedi acil yardım bekliyorum

LPG ısı sensörü veya LPG sigortasından büyük ihtimalle. sigorta 5 lira ısı müşürünü bilmiyorum. kolay gelsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sioux -- 25 Şubat 2012; 16:33:21 >

22 Mesaj
25 Şubat 2012; 22:22:18 

Merhaba Öncel Bey;
Forumun ilk 10 sayfaya kadar sondan da 4 sayfa kadar okudum. Sormak istediğim bu arada sorulduysa şimdiden affola.
Genelde soru olarak hangi marka arabaya hangi marka lpg takılması gerektiği sorulmuş. benim merak ettiğim daha farklı birşey.
Öncelikle araba konusunda acemi olduğumu belirtmek istiyorum. ben evim ile işim arasında arabayla gidiyorum (yaklaşık 4-6 km.). haftada bir kez de gidiş 70 km geliş de 70 km olarak 140 km yapıyorum. bu 70 km'nin yarısından fazlası şehir içinde geçiyor.
sorum şu olacak lpg kısa yolda kar getiren bir teknoloji midir? yani 6 km gidip 6 km de gelirsem lpg taktırmamım bir anlamı olur mu? arabamım markası 2005 polo 1,4 75 bg
.bir de arabayı eşim kullanacak ileride. o da 12 km gidiş 12 km geliş toplam 24 km yapacak ve hafta içi böyle olacak. bu mesafenin uzunluğu yeterli midir onu da söylerseniz çok sevinirim.

şimdiden ilginiz için teşekkürler, saygılarımla.

1588 Mesaj
26 Şubat 2012; 15:45:45 

quote:

Orijinalden alıntı: MorsOmniaSolvit
lpg kısa yolda kar getiren bir teknoloji midir?

sizin sorunuz bir finansal problem sorusudur. iç verim oranı ve net bugünkü değer hesaplamaları ile bulunabilir

1 Mesaj
7 Mart 2012; 17:01:47 

Sayın Binbaşım Öncel,
Haftasonu 98 1.2 Twingo aracıma sıralı sistem tüp taktırdım, araç 6 yıldır bence, şu ana kadar en soğuk havalarda bile 2 kere marşa bastığımı hatırlamam, ayrıca 1 saniyeden kısa bir sürede çalışıyor, bu süre tüp taktırdıktan hemen sonra uzadı,
2.sıkıntı ise araç ısındıktan sonra stop edip aracı yarım saat sonra falan çalıştırınca LPG ye geçerken gaza basılmazsa stop ediyor,
Fransız araçlarla ilgili yazdıklarınızı da okudum, LPG yi verimli kullanmak için ne yapabilirim. 90km yol yaptım, 30 lira benzin 30 liralık gaz bitti. olacak gibi değil. zaten araç sadece benzinle çalışsa 30 liralık benzinle 90 km yapıyor. Çok acil yardımınıza ihtiyacım var, yoksa takan ustanın üzerine arabayı sürmeye niyetliyim.

Gemilerin denizde de yüzebileceğini bilmek Mehmet lerden birini Fatih yapar...

149 Mesaj
17 Nisan 2012; 14:19:37 

quote:

Orijinalden alıntı: cothcu

Sayın Binbaşım Öncel,
Haftasonu 98 1.2 Twingo aracıma sıralı sistem tüp taktırdım, araç 6 yıldır bence, şu ana kadar en soğuk havalarda bile 2 kere marşa bastığımı hatırlamam, ayrıca 1 saniyeden kısa bir sürede çalışıyor, bu süre tüp taktırdıktan hemen sonra uzadı,
2.sıkıntı ise araç ısındıktan sonra stop edip aracı yarım saat sonra falan çalıştırınca LPG ye geçerken gaza basılmazsa stop ediyor,
Fransız araçlarla ilgili yazdıklarınızı da okudum, LPG yi verimli kullanmak için ne yapabilirim. 90km yol yaptım, 30 lira benzin 30 liralık gaz bitti. olacak gibi değil. zaten araç sadece benzinle çalışsa 30 liralık benzinle 90 km yapıyor. Çok acil yardımınıza ihtiyacım var, yoksa takan ustanın üzerine arabayı sürmeye niyetliyim.

hocam bende de aynı sorunların hepsi vardı ben sana anlatıyım benim arabampug. 307 1,6 lpg takıldı arabada bende benzin bitiyo zannettim sonradan ögrendim araba yol yaptıkca benzin ibresi düşermiş inanmadım 10 tl lik benzin aldım yapım depo benzini geir gösterdi stop etme olayıda gaza geçme ısı derecesi 45 dereceye ayarlandı ve sorumun çözüldü isterseniz arabanızın bujilerini bi değiştirip gaz kelebegini de temizletirseniz geç çalışma olayıda çözülür ben bunları yaptım ve çok şükür hiç bir sorun kalmadı tavsiye ederim bide 30 tl ye 90 km yol çok aşırı sizin en az 120 km yapmanız lazım ben 307 ile ki 307 yakan bi arabadır daha az yakıyorum

ensar_m

149 Mesaj
17 Nisan 2012; 14:24:44 

quote:

Orijinalden alıntı: MorsOmniaSolvit

Merhaba Öncel Bey;
Forumun ilk 10 sayfaya kadar sondan da 4 sayfa kadar okudum. Sormak istediğim bu arada sorulduysa şimdiden affola.
Genelde soru olarak hangi marka arabaya hangi marka lpg takılması gerektiği sorulmuş. benim merak ettiğim daha farklı birşey.
Öncelikle araba konusunda acemi olduğumu belirtmek istiyorum. ben evim ile işim arasında arabayla gidiyorum (yaklaşık 4-6 km.). haftada bir kez de gidiş 70 km geliş de 70 km olarak 140 km yapıyorum. bu 70 km'nin yarısından fazlası şehir içinde geçiyor.
sorum şu olacak lpg kısa yolda kar getiren bir teknoloji midir? yani 6 km gidip 6 km de gelirsem lpg taktırmamım bir anlamı olur mu? arabamım markası 2005 polo 1,4 75 bg
.bir de arabayı eşim kullanacak ileride. o da 12 km gidiş 12 km geliş toplam 24 km yapacak ve hafta içi böyle olacak. bu mesafenin uzunluğu yeterli midir onu da söylerseniz çok sevinirim.

kesinlikle taktırın derim gaz takıldıgından beri araba yerinde durmuyo arabanıza sıralı sistem garantili birazda duyulmuş bi kit taktırırsanız memnun kalacaksınız bende lpg düşmanı biriydim ama tasarrufu görünce keşke daha önce taktırsaydım diyorum arabanız nerdeyse yarısını yakıyo mesafe önemli değil

ensar_m

89 Mesaj
23 Ağustos 2012; 10:48:13 

Merhaba, bu güne kadar benzinli kullanan biriyim. Şuan ciddi bir karar aşamasındayım lpgli bir cruze alma durumum var.
Ailem çoluğum çocuğum tehlikeye girer mi bir arkadan çarpma durumunda. simit sıralı sistem işçiliği kötü de değil sanırım.
simit tankın kalınlığı esnekliği vs. sağlamlığına güvendim diyelim, bağlantı boruları dolum ağızı gibi kısımlar çarpmada ne kadar güvenlidir? sızıntı olur mu ? yarın öbürgün eşim tek de kullanabilir gözüm arkada kalır mı?

1 Mesaj
26 Eylül 2012; 21:42:38 

Öncelikle selamlar

yaklaşık 3 ay önce 2001 model corsa c 1.4 aldım fazla yakmasından dolayı lpg kiti taktırmaya karar verdim ve 20 gün önce lovato marka sıralı sistem taktırdım
sistem aynı gün problem yapmaya başladı '' sorunum: ayağımı gazdan çektiğim anda araba kapaklanıyor kendini sirkeliyor ve abartılı bir şekilde oluyor ''
hemen ertesi gün servisine gittim bana 1000 km yapmam gerektiğini ayarlarını o zaman yapacağını söyledi sonrasında araca binip bir tur atmasını istedim kendiside anladı normal olmadığını bağladı bilgisayara ve ayar yaptı aynı gün sıkıntı yaşamadım fakat ertesi gün araç yine aynı duruma geri döndü. 1000 km dün doldu gittim arıza arabada olduğunu söyledi öyleyse neden benzinde yapmadığı sorusunada zaten bozuk parça var ve gazı takınca arızalar meydana çıktı dedi eyvallah usta neresi bozuk dedim bugün yaptığım ve aldığım parçaları sıralıyorum
1- bobin
2- bujiler
3- egzozda sorun var dediler onuda değiştirdim
4- benzin filtresi değiştirdim
egr valfim yeniydi eğer yeni olmasa ilk değiştir dediği parça o olmuştu onuda değiştirecektim boşuna

parça değişim sonrası tekrar 1000 km ayarı yapıldı
sonuç;
araç kısa süreli kapaklamayı kesti bu seferde rolanti bozdu ve şuan her ikiside bozuk benzinde rolanti devri mükemmel gaza geçtiği anda araç şaşırıyor devir sürekli oynuyor o derece düşüyorki stop edecek gibi oluyor ve kapaklanmada tekrar başlayınca kiti taktırdığım servis kapalı olduğundan ustayı cepten aradım bu seferde vuruntu sensörün bozuk diyor dün arıza vermişti makinede diyor ben makineye bağlıyorum herhangi bir arıza uyarısı göstermiyor yani uzun lafın kısası aracımı çok seviyorum ve binmeyi uzun vadeli düşündüğüm için araca kit taktırdım fakat bu son 20 gündür aklımdaki tek şey bi bidon benzin alıp arabayı yakmak o noktaya getirdiler yarın muhtemelen bana vuruntu sensörünüde değiştir diyecek bakalım ne olacak rüyalarıma giriyor artık çok sıktı canımı bu olay lütfen aynı sıkıntıyı yaşayan yada sorunun özünü bilen birisi varsa cevap verirse duacısı olurum
başınızı ağrıttım iyi geceler

23 Mesaj
18 Mayıs 2013; 9:19:08 

arkadaşlar 1998 model eski kasa sıralı sistem lpg li bir polom var geçen hafta sivasa aşırı yağmur yağmasında dışarıdaydım lastik seviyesinde olan suda arkamda ambulans olması nedeniyle hızlı gittim aracın bir süre sonra tekleyerek çalıştığını hissettim kenara çekip istop ettim 2 saat sonra çalıştı ve bu olaydan 1 hafta sonra yani bugün aracım 1 hafta yattığı halde tekmarşta çalışan arabam 10 dk da aralıklı marşlarla zor çalıştı ne yapmam gerek cevaplarınızı bekliyorum

777 Mesaj
20 Eylül 2013; 20:12:48 

bendeki araçta basılı olmadan hemen çalışmıyor 7-8 kere marşa basmak gerekiyor aracı yeni aldım aldığım arkadaş ben bu şekilde çalıştırıyorum dedi uzun zamandır bu şekilde düğmeye basılı çalıştırmakta bir sakınca varmı

Bu mesajda bahsedilenler: ac öncel

BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN ÜSTÜNDEKİ KANDIR || TOPRAK UĞRUNDA ÖLEN VARSA VATANDIR

KASA VE PSU MERKEZİ**50 ADET PERFORMANS VE OYUNCU KASALARI ,750 WATT PSULAR
http://forum.donanimhaber.com/m_47803492/tm.htm

777 Mesaj
20 Eylül 2013; 20:14:03 

quote:

Orijinalden alıntı: ac öncel

merhaba
evet lavotoda bu mümkün ancak bildiğiniz üzzere lavatonun iki modeli mevcut.yani modelinde kontak açıkken düğmeye basılı tutarak direk gazda çalıştırabiliyorsunuz.eski modelinde ise kontağı açıp düğmeye 3sn kadar basıp marşa bastığınızda direk lpg de çalıştırabilirisiniz.
bilginin dopruluğunu yinede lovato servisinden onaylatınız.
saygılarımla.

bendeki araçta basılı olmadan hemen çalışmıyor 7-8 kere marşa basmak gerekiyor aracı yeni aldım aldığım arkadaş ben bu şekilde çalıştırıyorum dedi uzun zamandır bu şekilde düğmeye basılı çalıştırmakta bir sakınca varmı

aracım admire 1.3 5005 atiker sıralı mevcut

BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN ÜSTÜNDEKİ KANDIR || TOPRAK UĞRUNDA ÖLEN VARSA VATANDIR

KASA VE PSU MERKEZİ**50 ADET PERFORMANS VE OYUNCU KASALARI ,750 WATT PSULAR
http://forum.donanimhaber.com/m_47803492/tm.htm

9 Mesaj
19 Ekim 2013; 18:32:41 

merhaba arkadaşlar
2004 model ford focus um var. araçta brc marka lpg var. birkaç zamandır aracım yolda gıderken sürekli gazdan benzine geçiyordu.bugün gaz pedalından ayagımı çekince benzine geçtiğini farkettim.tecrübeli arkadaşlara sormak istiyorum sebep ne olabilir.
şimdiden teşekkürler :)

7 Mesaj
26 Şubat 2014; 20:55:22 

merhaba ustam 2009 yılında sakaryada 2006 model 1.6 vvti toyota corolla aracıma landirenzo omegas (gri eculu) kit takıldı. Araçtaki sorunlar;
1. rölentide gazda iken aravın deviri bir düşüp bir kalkıyır bütürlü kendini ayarlayamıyır. devir 400 altına düşünce ani gaz veriyor 1200 devire gelip tkrar aşağı iniyor. doloyısıyla sarsıntı oluyor.
2.yolda giderken tekleme yapıyor. özellikle baktım 2100 gibi devirde yapıyor. kalibrasyon pek işe yaramıyor. kalibrasyondan sonra düzeliyor iki gün sonra yine aynı sorunlar.

usta kalibrasyon yaparken baktım regülatör basıncı 1,50 civarı ve benzin enjeksiyon süresi ile gaz enjeksiyon süresi birbirini tutmuyor hatta gaz enjeksiyon süresi birazcık daha az.

arabada stop etme arıza ışığı yakma gibi orunlar yok. eskiye oranla da çok yakıyor. kalibrasyondan sonra çekiş iyileşiyor ama 2 gün sonra çekişten düştüğünü hissediyorum.
sorun sizcenedir buradaki ustalar ya anlamıyorlar yada başlarından savıyorlar. İlginiz için teşekkürler.

Bu mesajda bahsedilenler: ac öncel

7 Mesaj
28 Şubat 2014; 17:41:17 

mehaba ustam bu gün araçta şunu fark ettim. benim ecu dan çıkan enjektör kablolarının üstünde A B C D etiketleri var. Ayrıca enjektör kutusunun üzerinde de A B C D yazan yazı var. Ancak A ya D, D ye A, B ye C ve C ye de B kabloları takılmış. madem böyle olması gerekiyor neden etiketler var.(ladirenzo omegas kit ve enjektörler med tipi) yoksa burada bir yanlışlık mı var.

243 Mesaj
13 Mart 2014; 10:24:25 

Mazda 6 nın ikinci elleri (http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-mazda-mepaz-otomotiv-den%2C2009-model-mazda-6-sedan-2.0-dinamic-plus-otm-157054794/detay)ilandaki gibi gayet dolu ve fiyatı da iyi gibi...Bu paraya ikinci el Corolla gibi lpg uyumlu bi araba mı alsam yoksa mazda 6( 2009-2010)modellerine de lpg uyar mı? Mazda 3 ler lpg de subap başlarını yiyormuş. Mazda 6 da aynı problem yaşanır mı?borç harç bi araba almaya niyetliyiz.dertsiz başımıza dert alırmıyız? saygılarımla...

381 Mesaj
24 Mayıs 2014; 1:05:13 

merhaba ustam ,
bende reno 19 1.6 enjeksiyonlu araça lpg taktırmak istiyorum hangisi tavsiye olunur
teşekkür ederim

Sayfa:   <<     31 32 33 34 35 36 37 38 [40]
Tüm forumlar » [Motorlu Araçlar Dünyası] » LPG Dönüşümü » sıralı sistem lpg ile ilgili tüm sorularınız cevap bulacak
Sayfa: <<     31 32 33 34 35 36 37 38 [40]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.656