Şimdi Ara

sıralı sistem lpg ile ilgili tüm sorularınız cevap bulacak (112. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.391
Cevap
17
Favori
323.891
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 110111112113114
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • hocam ben hiç değiştirmeden 1 yıldır aygaz eurolpg kullanıyorum öyle bir sorunla hiç karşılaşmadım. Geçen ay temizlik yaptırdım öyle çok bir partikül de yoktu. başka bir yere daha göster istiyosan
  • quote:

Orijinalden alıntı: ÖMERLİ

Arkadaşlar merhaba

aracıma yaklaşık olarak 45 gün önce ankarada ramses marka sıralı sistem
    LPG takdırdım.ilk takıldığı gün ne gazda ne de benzinde çalışma
    esnasında bir sorun yoktur.ilk depo aldığım gazla(simit tank) 54,00 tl'lik
    gaz ile 230 km de bitti.Ve araç 100 km hızın üzerine çıkmıyordu.
    Bende takdırdığım yere giderek bu sorunlarımı ilettim.Bana enaz 1000 km
    kullandıktak sonra yakıt ve gaz ayarı yaptırmamı söylediler.Ben ayar
    yapılmasını isteyince bilgisayara bağlayıp yeniden ayar yapıldı.birde gaz beyninin
    üzerinde bir anahtarla birşeyler yaptı.deneme yaptım hızım 100 km.üzerinde çıktı
    ama bu ayardan sonra motor soğuduğu zaman ilk çalıştırmada benzinde iken
    araç gaz yemiyor ve gaza bastıkça devir saati aşağı doğru düşüp stop ediyor.
    bu halde aracı hakeret ettirmeye çalıştığımda ise gaz yemediği için araç atlayarak
    gitmeye çalışıyor yani yürümüyor.Gaz vermeden rolantide biraz ısındığı zaman
    araç normale dönüyor.gaza geçince böyle bir sıkıntı olmuyor.Ayar için yine takdırdığım
    yere gittiğimde ise biz aracın benzin sitemine müdahale etmiyoruz aracınız arazlı olabilir
    diyorlar.Tamirciye gittiğimde ise araçta hiç bir sorun olmadığını söylüyor.
    Şimdi benim bu sorunum nasıl çözüm bulacak
    Yardımcı olacak arkdaşlara şimdiden çok teşekkür ederim.
    araç 1999 model opel corsa 1,2 swing 16v LPG kit ramses PRO modeli

sn ac öncel ,
    cevap yazacak kimse yokmu acaba

• Araca uyguın olmayan enjektör nozulu ve regülatör basıncı seçilerek kalibrasyon yapılırsa böyle olur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mscsi

Araca uyguın olmayan enjektör nozulu ve regülatör basıncı seçilerek kalibrasyon yapılırsa böyle olur.

peki 1,2 16v araç için kaçlık nozul takılı olması gerekir.
    takılı olanın üzerin de kaçlık olduğu yazarmı
  • ac oncel beye tesekkkurlerımı bıldırmek ıcın yazıyorum
    tavsıyesı uzerıne landı renzo kıt ve onerdıgı servıse gıderek ımzamdakı aracıma
    taktırdım 20 gun once aklıma takılan her soruya sagolsun telefon acarak bılgı alabılıyorum
    ses tonundan ve konusmalarından anladıgım kadarı ıle bıkmadan usanmadan
    butun sorularıma cevap verıyor sagolsun yonlendırdıgı yerler dede sozu ve hatırı gecıyor
    lpg ıle soylenen seylerınde pek aslı oldugunu sanmıyorum araca gayet rahat ve performanslı
    180 beygırın 175 ini harekete gecırıyor cekıs sorunu yok yanı 400 kurusdan 260...270 kurusa
    sehırler arası 225...230 kurusa kadar yakıt dususu oldu senede 25000 km yapıyorum baya bır avantajımın oldugunu dusunuyorum hatta az yakıyor dıye 40000 km bıle yapmayı dusunuyorum parası cok olan arkadslarda lpg taktırsın benzın farkını garıban vatandaslara versın

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: mscsi

Araca uyguın olmayan enjektör nozulu ve regülatör basıncı seçilerek kalibrasyon yapılırsa böyle olur.

peki 1,2 16v araç için kaçlık nozul takılı olması gerekir.
    takılı olanın üzerin de kaçlık olduğu yazarmı

Bunu programdaki değerlere göre seçmek gerekir. Genelde bütün nozulların üzerinde kaçlık oldukları yazıyor. Tabii her enjeksiyon sisteminde nozul değiştirilebilir değil. Örneğin 1.3 12 valf hyundai mpi motorlar için 1.5 mm nozul ve 1-1.1 bar regülatör basıncı sorun çıkartmıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: celikler05

ac oncel beye tesekkkurlerımı bıldırmek ıcın yazıyorum
    taktırdım 20 gun once aklıma takılan her soruya sagolsun telefon acarak bılgı alabılıyorum
    butun sorularıma cevap verıyor sagolsun yonlendırdıgı yerler dede sozu ve hatırı gecıyor
    lpg ıle soylenen seylerınde pek aslı oldugunu sanmıyorum araca gayet rahat ve performanslı
    180 beygırın 175 ini harekete gecırıyor cekıs sorunu yok yanı 400 kurusdan 260...270 kurusa
    sehırler arası 225...230 kurusa kadar yakıt dususu oldu senede 25000 km yapıyorum baya bır avantajımın oldugunu dusunuyorum hatta az yakıyor dıye 40000 km bıle yapmayı dusunuyorum parası cok olan arkadslarda lpg taktırsın benzın farkını garıban vatandaslara versın

Aşırı beslemeli bir motor için ideal bir kit seçmişsiniz, hayırlı olsun.

• Merhaba,

Buraya sorunumu iletmiştim 1 hafta kadar önce ve sn öncel'in de yardımıyla problemim çözüldü ve aracımdan ve landi renzo kitten gayet memnunum. Gayet makul bir tasarruf elde ettim hem de aracımda hiç bir sorun yok şuan. Benim yaşadığım sorun çok genel bir sorun araştırdığım kadarıyla ve ustaların bilinçsizliği nedeniyle insanlar yanlış yönlendiriliyor. O yüzden buraya problemi, yaşadıklarımı ve çözümünü derlenmiş şekilde yazıyorum.

SORUN: benzinde tekleme. Araç özellikle sabahları ilk çalıştığında benzindeyken tekleme yapıyordu. Hatta ilk başlarda gaza bastığımda birkaç saniye gazı almayıp hareket etmiyordu araç. Sonrasında LPG'ye geçtiğinde sıkıntım olmuyordu.

Yaşadıklarımı da anlatıyorum ki, benzer şeyler yaşıyacak olanlar buradan faydalansın. Bu sorun ben lpg taktırdıktan sonraki gün başladı. Haliylen taktırdığım servis olan Ankara OPİS'e gittim. OPİS'te landi renzo'yu OPİS'in kendisi takmıyor. Hemen karşıda Landi Renzo Bayii var orası takıyor.

Direkt olarak oradaki takan ustaya götürdüm önce servise sokmadan. Durumu izah ettim ve bunun lpg takılmasıyla ilgili olması gerektiğini söyledim. Bana alakası olmadığı servise sokmam gerektiği söylendi. Peki dedim servise soktum aracımı.

Servisteki ustaya da söyledim, bunun LPG ile alakası olması lazım. LPG takıldıktan hemen sonra oldu dedim. Yok zannetmiyorum dedi. Aracın motorunun beynini güncelledi, 40TL bayıldım, araç düzeldi ve gittim. Ama düzeldiğinde de sordum, bu aracın beyni niye durduk yere bozuldu da sen bunu güncelleyince düzeldi diye. Tabi cevap alamadım. LPG Kitini de OPİS taktı ya, mümkün değil toz kondurmuyorlar. Hatta usta benzini kokladı, benzin bit ilacı gibi kokuyo, benzin kötü ondan mı acaba dedi bana :). Araçla eve gittim, ertesi gün yine benzinde tekleme, gaz yememe sorununu yaptı. Bu sefer Öncel Bey sağolsun bu başlıkta bana yardımcı oldu. Ankara Landi Renzo bayiisine yönlendirdi. Orda ücretsiz olarak hemen aracıma kalibrasyon yapıldı. Aracımın LPG ayarları yanlışmış. Şuan 1 haftadır huzurlu şekilde arabamı kullanıyorum.

Bu problemin öğrendiğim teknik detayına girmicem ama bu sorunun temel nedeni LPG'yi takan ustanın zaman kazanmak için yapması gereken kalibrasyon ayarlarını aynı marka bir aracın ayarlarını yapıştırarak yapması imiş. Yani yaklaşık 20 dakika süren bir kalibrasyon işlemini kısa yoldan halletmesi. Hadi bunu anlarım da aracı götürdüm geri ustaya, sorunları anlattım, hiç mi üstüne alınmassın be adam. Kızdığım nokta bu. Ben düzgün yaptım işimi benden dolayı değil diyip, beni yıprattı adam. Sinirlendiğim nokta odur. Götürdüğümde desen ki " ha tamam demek ki ayarların tutmadı, hemen tekrar kalibrasyon yapayım" dese, 40TL cebimde kalıcak, işten boş yere 2 kere izin almıyacaktım.

Açıkcası bunun ayıbı yok. Söylemek zorundayım. Şahsen ben OPİS'e tekrar gitmem. Kızdığım şey aracıma özen gösterilmemiş yada ayarları yanlış yapılmış olması falan değil. İnsanlık hali hata yapılır. Canımı sıkan şey en makul opsiyon olan LPG Kitinde problem arayacağına, benzini koklayıp, alınan benzinde sorun olabileceğini düşünen zihniyet.

Uzun bir yazı oldu ama bir kaç PM geldi, bende de aynı sorun var senin sorunun noldu diye oyüzden buraya detaylı yazmak istedim yaşadıklarımı. Tekrar ve tekrar Öncel beye saygılar ve teşekkürler. O yardımcı olmasa hala o servise inanıp aracımın değişik parçalarını değiştiriyor olucaktım. Landi Renzo almaktan çekinmeyin gerçekten çok kaliteli bir kit. Aracınıza LPG Kiti taktırmaktan hiç çekinmeyin, inanın doğru düzgün bir kere yapılınca, yaşanılan her şeye deyiyor LPG taktırmak :) Herkese kolay gelsin,

• quote:

Orijinalden alıntı: ozzykay

Tomasetto sistem takılı aracımda yaklaşık 1.5 aydır arıza lambası yanıyor.

Götürdüğüm serviste lpg enjektörlerinin arızalanmış olduğu söylendi.
    Özellikle Aygaz EuroLPG kullandığım için katkılı bu gazın enjektörleri tıkadığı/bozduğu bilgisi verildi. 200 TL gibi bir değişim fiyatı verildi.

Sizlere danışmak istediğim şey şu: Aygaz EuroLPG kullanıp da bu şekilde bir sorunla karşılaşan oldu mu? Enjektörlerle ilgili bir temizlik vs yapılabiliyor mu mutlaka değişim şart mı?

quote:

Orijinalden alıntı: bayrakol
    hocam ben hiç değiştirmeden 1 yıldır aygaz eurolpg kullanıyorum öyle bir sorunla hiç karşılaşmadım. Geçen ay temizlik yaptırdım öyle çok bir partikül de yoktu. başka bir yere daha göster istiyosan

Merhabalar,
    Aracımdaki arıza lambası sorunu için öncelikle yetkili servise götürdüm ve 2500 TL gibi ciddi bir maliyetle silindir kapağı revizyonu yapılması gerektiği söylendi. Bu kadar büyük bir sorun olamayacağı düşüncesiyle yaklaşık 250 km kadar benzinde kullandım. Arıza lambası yanmadı, araşta hiçbir sorun yoktu.

Ancak ne zamanki lpg'ye geçtim 30-40 km gitmeden tekrar lambanın yandığını gördüm. Demek ki sorun lpg sisteminden kaynaklanıyor..
    Gittiğim lpg servisi enjektörlerin yukarıda bahsettigim gibi katkılı AygazEuroLPG kullanmam sebebiyle tıkanmış/arızalanmış olabileceği sonucuna vardı ve enjektör değişimi önerdi.. İşte hikayenin özeti bu şekilde..Bir başka yere daha gösterip sonuçları sizinle paylaşırım..
    Cevabınız için teşekkürler..

• herkese hayırlı cumalar..aracımda mimgas sıralı sistem vardı 3 ay kadar kullandım memnun kalmadım ve önceki gün söktürüp landi renzo marka sıralı sistem taktırdım.performans olarak çok ciddiyim neredeyse benzinden bile iyi gidiyor diyebilirim..

fakat yakıt olarak mimgas ile aynı 230-235 krş yakıyor ben mimgası bu yüzden söktürmüştüm.

ilk depoya 20 liralık gaz aldım 1.yeşil yandı ve 95 km yol yaptım bu km'ye kadar hala1. yeşil yanıyordu kırmızı hiç yanmadı stop ettti benzine geçmedi..

saygıdeğer üstadlarım benim depom atiker'in uzun ince olan 40litrelik deposundan(sanırım çapıda 244 müş!) usta landi renzonun şamandırasını keserek bu depoya göre ayarladı ama olmadı galiaba ben bundan şüpheleniyorum.(yani depoda gaz var ama yok gösteriyor diye tahmin ediyorum yanılıyoda olabilirim yardımlarınızı bekliyorum..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi corolla_team -- 16 Nisan 2010; 14:37:21 >

• Toyota Corolla 2009 aracıma 10 gün önce landirnzo blue kit taktırdım. Sabah ilk çalıştırmada lpg'ye geçince eğer uygun şekilde gaz vermezsem motor duruyor. Sanırım 35 dereceye ayarladılar geçiş ısısını bu da sıkıntı çıkarıyor. işyerimle ev arası 12 km günlük 24 km yapıyorum en az. benzinde 100 km'de 7.6 litre yakıyordu. lpg ile ölçüm yaptığımda 100 km 'de 11 litre lpg yakıyor iş yerimle ev arasında. bu bana oldukça fazla geldi. Ayar mı gerekiyor? ayar yapılınca arabamın performansında bir düşüş olumu şu anda performanstan memnunum ama yakıt tasarrufu beklediğimin çok aldında.
  • quote:

Orijinalden alıntı: elhakan

Toyota Corolla 2009 aracıma 10 gün önce landirnzo blue kit taktırdım. Sabah ilk çalıştırmada lpg'ye geçince eğer uygun şekilde gaz vermezsem motor duruyor. Sanırım 35 dereceye ayarladılar geçiş ısısını bu da sıkıntı çıkarıyor. işyerimle ev arası 12 km günlük 24 km yapıyorum en az. benzinde 100 km'de 7.6 litre yakıyordu. lpg ile ölçüm yaptığımda 100 km 'de 11 litre lpg yakıyor iş yerimle ev arasında. bu bana oldukça fazla geldi. Ayar mı gerekiyor? ayar yapılınca arabamın performansında bir düşüş olumu şu anda performanstan memnunum ama yakıt tasarrufu beklediğimin çok aldında.

Bildiğim kadarıyla aracın benzinde yaktığından 1 veya 1.5 litre fazla gaz yakması lazım.Bu durumda sizin aracınız biraz fazla yakıyor
  • merhaba
    sizin aracılığınızla tüm kullacılardan zamanında cevap veremediğim için özür dileyerek yazıma başlamak istiyorum.
    işin açıkcası sizin sorununuzla ilgili çok fazla bir şey söyleyemeyiorum.çünki ramses çok iyi bildiğim bir marka değildir ve yaşadığınız sorunların çok farklı nedenleri olabilir.işin en kolay yolu şu bence; aracın benzin ile ilgili çalışmasında bir sıkıntı yok ise ve servisi kontrolünden geçip bir sorunla karşılaşılmadı ise lpg montajcınızdan gerekli yardım ve desteği sağlamalarını isteyiniz.eğer sorun çözülemiyor ise geri iade isteyiniz.
    saygılarımla.
    quote:

quote:

Arkadaşlar merhaba

yapılmasını isteyince bilgisayara bağlayıp yeniden ayar yapıldı.birde gaz beyninin
    üzerinde bir anahtarla birşeyler yaptı.deneme yaptım hızım 100 km.üzerinde çıktı
    bu halde aracı hakeret ettirmeye çalıştığımda ise gaz yemediği için araç atlayarak
    araç normale dönüyor.gaza geçince böyle bir sıkıntı olmuyor.Ayar için yine takdırdığım
    yere gittiğimde ise biz aracın benzin sitemine müdahale etmiyoruz aracınız arazlı olabilir

sn ac öncel ,

• tekrar merhaba
    hayırlı günlerde kullanmanız dileği ile her hangi bir soru ve sorunuzda yardımcı olabilirsem ne mutlu bana.
    ilgi ve öcgünüzden ötürüde ayrıca teşekkür ederim.
    saygılarımla.
    quote:

Orijinalden alıntı: celikler05

ac oncel beye tesekkkurlerımı bıldırmek ıcın yazıyorum

• merhaba
    gaz seviye göstergeleri çok rahatlıkla ayarlanabilir.montajcı servisinize giderek şikayetinizi iletmeniz durumunda gösterge ayarlarınız düzeltilecektir.
    yakıt tüketimi konusuna gelince ;20 liralık gaz ile 95 km şehir içi için çok makul bir tüketim tabi burada aracınızın motor gücünün ne olduğuna ve kullanım şartlarınıza göre değişebilir.konu ile ilgili devam eden bir sıkıntınız olur ise yazmanız durumunda yardımcı olabilirim
    saygılarımla.
    quote:

Orijinalden alıntı: corolla_team

herkese hayırlı cumalar..aracımda mimgas sıralı sistem vardı 3 ay kadar kullandım memnun kalmadım ve önceki gün söktürüp landi renzo marka sıralı sistem taktırdım.performans olarak çok ciddiyim neredeyse benzinden bile iyi gidiyor diyebilirim..

fakat yakıt olarak mimgas ile aynı 230-235 krş yakıyor ben mimgası bu yüzden söktürmüştüm.

ilk depoya 20 liralık gaz aldım 1.yeşil yandı ve 95 km yol yaptım bu km'ye kadar hala1. yeşil yanıyordu kırmızı hiç yanmadı stop ettti benzine geçmedi..

saygıdeğer üstadlarım benim depom atiker'in uzun ince olan 40litrelik deposundan(sanırım çapıda 244 müş!) usta landi renzonun şamandırasını keserek bu depoya göre ayarladı ama olmadı galiaba ben bundan şüpheleniyorum.(yani depoda gaz var ama yok gösteriyor diye tahmin ediyorum yanılıyoda olabilirim yardımlarınızı bekliyorum..

• merhaba.
    öncelikle hayırlı olsun.
    lpg montajı sonrasında müşterilere genellikle 1-2 depo yakıt kullanmaları ve bu süre içersinde görmüş oldukları sıkıntılar doğrultusunda servise tekrar uğramaları tavsiye edilir.bu nedenle yaşadığınız sorunları montajcınıza iletirseniz gerekli müdehaleleri yapacaklardır. ayrıca pg tüketiminizi hangi metotla yaptığınız çok önemli.lpg değoları basınçlı kap olduğu için benzindeki gibi fulleyerek bir ölçüm yanlış sonuçlar çıkarır.lpg de depo bitirilerek ölçüm yapmak çok daha sağlıklı bir sonuç verir.
    tekrar hayırlı olsun ve servisinizin müdehalesi sonucunda hala bir sıkıntı ile karşılaşmanız durumunda beni bilgilendirmenizi rica ediyorum.
    saygılarımla.
    quote:

Orijinalden alıntı: elhakan

Toyota Corolla 2009 aracıma 10 gün önce landirnzo blue kit taktırdım. Sabah ilk çalıştırmada lpg'ye geçince eğer uygun şekilde gaz vermezsem motor duruyor. Sanırım 35 dereceye ayarladılar geçiş ısısını bu da sıkıntı çıkarıyor. işyerimle ev arası 12 km günlük 24 km yapıyorum en az. benzinde 100 km'de 7.6 litre yakıyordu. lpg ile ölçüm yaptığımda 100 km 'de 11 litre lpg yakıyor iş yerimle ev arasında. bu bana oldukça fazla geldi. Ayar mı gerekiyor? ayar yapılınca arabamın performansında bir düşüş olumu şu anda performanstan memnunum ama yakıt tasarrufu beklediğimin çok aldında.

• merhaba.
    burada arızanın ne olduğu çok önemli.bilindiği üzere arıza lambası yüzlerce farklı nedenden yanmış olabilir.örneğin zengin veya fakir karşımdan dolayı yanmış ise yapacakları ayarla bu sorunu hemen giderebilirler. bu nedenle durumu montajcınıza bildirin onlar gerekeni yapacaklardır.konu ile ilgili gelişmeleri bildirirseniz memnun olurum.
    saygılarımla.
    quote:

Orijinalden alıntı: palacell

sayın acöncel

aracıma 2 gün önce landirenzo lpg kiti taktırdım bugun aracım beyin arızası verdi aracım 2000 motor laguna II 2003 model.
    ben problemin lpg sisteminden kaynaklandıgını dusunuyorum sizin fikrinizi alabilirmiyim
  • tekrar merhaba.
    sorununuzun çözülmüş olmasına sevindim.bizler mesleğimize ve markamıza sahip çıkması gereken kişileriz bu nedenlede sorunlarınızı paylaşıp bizlere çözüm şansı tanıdığınız için size teşekkür ediyorum.
    sizin nezlinizde tüm kullanıcılara önerim lpg kaynaklı sorun yaşamaları durumunda ; öncelikle montajcı servilerine, çözüme ulaşamamaları durumundada o markanın üretici veya disbiritörlerine ulaşarak sorunun giderilmesini talep etmeleri ve haklarını aramalarıdır.aksi hallerde hem tüketiciler hemde sektörümüz yara almaktadır.
    lpg kaynaklı bir sorun daha yaşamamanız dileği ile selamlarımı sunar, her türlü soru ve sorununuzda yanınızda olduğumuzu bilmenizi isterim.
    saygılarımla.

umarım bundan sonra lpg kaynaklı bir sorun yaşamazsınız.
    quote:

Orijinalden alıntı: foergun276

Merhaba,

Buraya sorunumu iletmiştim 1 hafta kadar önce ve sn öncel'in de yardımıyla problemim çözüldü ve aracımdan ve landi renzo kitten gayet memnunum. Gayet makul bir tasarruf elde ettim hem de aracımda hiç bir sorun yok şuan. Benim yaşadığım sorun çok genel bir sorun araştırdığım kadarıyla ve ustaların bilinçsizliği nedeniyle insanlar yanlış yönlendiriliyor. O yüzden buraya problemi, yaşadıklarımı ve çözümünü derlenmiş şekilde yazıyorum.

SORUN: benzinde tekleme. Araç özellikle sabahları ilk çalıştığında benzindeyken tekleme yapıyordu. Hatta ilk başlarda gaza bastığımda birkaç saniye gazı almayıp hareket etmiyordu araç. Sonrasında LPG'ye geçtiğinde sıkıntım olmuyordu.

Yaşadıklarımı da anlatıyorum ki, benzer şeyler yaşıyacak olanlar buradan faydalansın. Bu sorun ben lpg taktırdıktan sonraki gün başladı. Haliylen taktırdığım servis olan Ankara OPİS'e gittim. OPİS'te landi renzo'yu OPİS'in kendisi takmıyor. Hemen karşıda Landi Renzo Bayii var orası takıyor.

Direkt olarak oradaki takan ustaya götürdüm önce servise sokmadan. Durumu izah ettim ve bunun lpg takılmasıyla ilgili olması gerektiğini söyledim. Bana alakası olmadığı servise sokmam gerektiği söylendi. Peki dedim servise soktum aracımı.

Servisteki ustaya da söyledim, bunun LPG ile alakası olması lazım. LPG takıldıktan hemen sonra oldu dedim. Yok zannetmiyorum dedi. Aracın motorunun beynini güncelledi, 40TL bayıldım, araç düzeldi ve gittim. Ama düzeldiğinde de sordum, bu aracın beyni niye durduk yere bozuldu da sen bunu güncelleyince düzeldi diye. Tabi cevap alamadım. LPG Kitini de OPİS taktı ya, mümkün değil toz kondurmuyorlar. Hatta usta benzini kokladı, benzin bit ilacı gibi kokuyo, benzin kötü ondan mı acaba dedi bana :). Araçla eve gittim, ertesi gün yine benzinde tekleme, gaz yememe sorununu yaptı. Bu sefer Öncel Bey sağolsun bu başlıkta bana yardımcı oldu. Ankara Landi Renzo bayiisine yönlendirdi. Orda ücretsiz olarak hemen aracıma kalibrasyon yapıldı. Aracımın LPG ayarları yanlışmış. Şuan 1 haftadır huzurlu şekilde arabamı kullanıyorum.

Bu problemin öğrendiğim teknik detayına girmicem ama bu sorunun temel nedeni LPG'yi takan ustanın zaman kazanmak için yapması gereken kalibrasyon ayarlarını aynı marka bir aracın ayarlarını yapıştırarak yapması imiş. Yani yaklaşık 20 dakika süren bir kalibrasyon işlemini kısa yoldan halletmesi. Hadi bunu anlarım da aracı götürdüm geri ustaya, sorunları anlattım, hiç mi üstüne alınmassın be adam. Kızdığım nokta bu. Ben düzgün yaptım işimi benden dolayı değil diyip, beni yıprattı adam. Sinirlendiğim nokta odur. Götürdüğümde desen ki " ha tamam demek ki ayarların tutmadı, hemen tekrar kalibrasyon yapayım" dese, 40TL cebimde kalıcak, işten boş yere 2 kere izin almıyacaktım.

Açıkcası bunun ayıbı yok. Söylemek zorundayım. Şahsen ben OPİS'e tekrar gitmem. Kızdığım şey aracıma özen gösterilmemiş yada ayarları yanlış yapılmış olması falan değil. İnsanlık hali hata yapılır. Canımı sıkan şey en makul opsiyon olan LPG Kitinde problem arayacağına, benzini koklayıp, alınan benzinde sorun olabileceğini düşünen zihniyet.

Uzun bir yazı oldu ama bir kaç PM geldi, bende de aynı sorun var senin sorunun noldu diye oyüzden buraya detaylı yazmak istedim yaşadıklarımı. Tekrar ve tekrar Öncel beye saygılar ve teşekkürler. O yardımcı olmasa hala o servise inanıp aracımın değişik parçalarını değiştiriyor olucaktım. Landi Renzo almaktan çekinmeyin gerçekten çok kaliteli bir kit. Aracınıza LPG Kiti taktırmaktan hiç çekinmeyin, inanın doğru düzgün bir kere yapılınca, yaşanılan her şeye deyiyor LPG taktırmak :) Herkese kolay gelsin,

• quote:

Orijinalden alıntı: ac öncel

merhaba
    sizin aracılığınızla tüm kullacılardan zamanında cevap veremediğim için özür dileyerek yazıma başlamak istiyorum.
    işin açıkcası sizin sorununuzla ilgili çok fazla bir şey söyleyemeyiorum.çünki ramses çok iyi bildiğim bir marka değildir ve yaşadığınız sorunların çok farklı nedenleri olabilir.işin en kolay yolu şu bence; aracın benzin ile ilgili çalışmasında bir sıkıntı yok ise ve servisi kontrolünden geçip bir sorunla karşılaşılmadı ise lpg montajcınızdan gerekli yardım ve desteği sağlamalarını isteyiniz.eğer sorun çözülemiyor ise geri iade isteyiniz.
    saygılarımla.
    quote:

quote:

Arkadaşlar merhaba

sn ac öncel ,

sn öncel
    cevap için teşekkür ederim.
    Forumda yaptığım araştırma sonucu benzin yakıt sisteminin bozulduğunu bunun
    düzeltilmesi gerektiğini öğrendim.ilgili firmayı arayıp durumu bildirdiğim de ise
    aracımı 1 hafta sadece benzinde çalıştırarak (LPG kullanmadan) kullanmam
    halinde benzin sisteminin normale döneceğini ve akabinde lpg için tekrar bir
    ayar yapıldığında sorun çıkmayacağını söyledi.
    NOT: Bu bilgiyi veren yine aynı firmanın elemanı ve bana benzin yakıt sistemine
    bizim müdahelemiz olmaz sen bunu sorununu tamircinde halledeceksin diyen de aynı
    firmanın yetkilisi bu çelişkiyi anlayamıyorum.

• ac oncel bey sızın yonlendırmenız uzere servısıme gıttım tıtreme sıkayetımı ılettım kalıbrasyon ayarlarını tekrar yaptılar
    hafta sonu adana ya olgunlarada gıdecegım sızın selamınızla bır gozden gecırsınler bakalım reıs oto lpg montaj ve ayarını becerebılıyormu
  • 
Sayfa: önceki 110111112113114
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.