Şimdi Ara

iPhone'umun sağ üst köşesinde kararma var. (SS'li)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
36
Cevap
1
Favori
7.103
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Son 3 aydır ekranımın sağ üst köşesinde hafif te olsa bi kararma var.

Renkli görüntülerde belirgin olurken, Beyaz görüntülerde pek belirgin olmuyor. Nedeni nedir?

Aleti geçen sene ocak ayında almıştım. İmkan varsa apple store dan ücretsiz değişim yapılabilir mi?

• tam gözükmüyor ama ölü piksel var galiba degişim işi neredeyse kalktı gibi birşey geçmiş olsun
  • Çok az belli oluyor hocam nasıl gördünüz :)
  • Ona bisey yapmazlar yani,rgb ekran testi yapiyorlar artik,olsa olsa ekran degisir cihaz komple degismez
  • Ya ufacık şey için değer mi ? Belli bile olmuyor
  • Adamin ekranin kosesi bariz kararmis ufacik diyende var, nasil gordun diyende :)) gozukmeyecek gibimi allah askina kimsede dememiski garanti varsa hemen goturun.
  • Benim cihazında sol üst köşesinde var ama biraz daha büyük. Beyazda gözükmüyor. Misal twitter a girerken gözüküyor. Ben pek takmıyorum
  • Benim cihazda da sol üstte var. Mavi tonlu şeylerde resmen karanlığa gömülüyor o köşe.
    İşten fırsat bulursam randevu alıp gidicem akasya ya da zorlu'ya.
    Daha önce gidebilen olursa buradan bilgi verirse harika olur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cnr.kh

Adamin ekranin kosesi bariz kararmis ufacik diyende var, nasil gordun diyende :)) gozukmeyecek gibimi allah askina kimsede dememiski garanti varsa hemen goturun.

Çünkü o kadar takilacak birşey değil garanti bitimine son 1 ay kala verebilir.
  • Ben de ilk başlarda kafaya takmam diyordum fakat o karanlık yerin varlığından haberdar olduğunuz zaman sürekli gözünüz oraya kayıyor. Ölü pikseli farkettikten sonra sürekli göze batması gibi bir durum.
  • Ufacik sey icin garantiye verme tamir olur degisim olmaz
  • quote:

Orijinalden alıntı: fotoburak

Ufacik sey icin garantiye verme tamir olur degisim olmaz
    tamir olmayabilir kullanıma bariz engeli olmadığı için,ama gene de şansınızı deneyin derim ben
  • Cumartesiye randevu aldım.
    Cihazı Amerika'dan aldım ama aldığım model Avrupa'daki model ile aynı no'ya sahip. (A1586)

Şimdi gittiğim zaman ne yapacaklar? Sorunum Bir-iki saat içerisinde hallolabilir mi? Çünkü İstanbul'a uzağım ve günübirlik gitmeyi düşünüyorum.

Eğer garanti kapsamına almayıp Ücret keserlerse ne kadar keserler? Malum öğrenciyiz. Bir kolaylık yapsınlar. :)
  • Bende de var aynısı ama büyüteçle baktığımda bile zor gördüğüm bir sorun için o kadar uğraşmaya değmez
  • Arkadaşlar artık hiçbir serviste tamir yoktur.
    Tamirden kasıt moduler onarım vardır,
    Yani ekran yerinde sökülür yeni ekran takılır
    Tamirden kasıt budur.
    Muhtemelen kısa bi sürede ekran değişir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sakarboy

Arkadaşlar artık hiçbir serviste tamir yoktur.
    Tamirden kasıt moduler onarım vardır,
    Yani ekran yerinde sökülür yeni ekran takılır
    Tamirden kasıt budur.
    Muhtemelen kısa bi sürede ekran değişir.
    bu nalet olası iphone 6'larda kronik bir sorun 2 iphone 6'ım olmuştu ikisindede benzer bir durum vardı.
    Yabancı forumlarda bunun gibi birçok konu mevcut.
    Apple store'a götrdüğünüzde sorununuzu direk çözüyorlar ama genpaya vs kaldıysa işiniz zor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AlicanNalbat -- 9 Şubat 2016; 20:53:24 >

• quote:

Orijinalden alıntı: AlicanNalbat

bu nalet olası iphone 6'larda kronik bir sorun 2 iphone 6'ım olmuştu ikisindede benzer bir durum vardı.
    Yabancı forumlarda bunun gibi birçok konu mevcut.
    Apple store'a götrdüğünüzde sorununuzu direk çözüyorlar ama genpaya vs kaldıysa işiniz zor.

Peki garanti den yararlanabiliyor muyuz hocam?
    Geçen sene ocak ayında almıştım Abd'den. Para da ödemek istemiyorum, malum ögrenciyiz. Ekran tamirine para verebilcek durumda değilim.
    Umarım sorunumu iyi şekilde çözerler. :)

• Cefakar. kullanıcısına yanıt
    apple store a gitme şansın varsa evet değişim veriyorlar cihaza.
    bizzat yaptım
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cefakar.

Cumartesiye randevu aldım.
    Cihazı Amerika'dan aldım ama aldığım model Avrupa'daki model ile aynı no'ya sahip. (A1586)

Şimdi gittiğim zaman ne yapacaklar? Sorunum Bir-iki saat içerisinde hallolabilir mi? Çünkü İstanbul'a uzağım ve günübirlik gitmeyi düşünüyorum.

Eğer garanti kapsamına almayıp Ücret keserlerse ne kadar keserler? Malum öğrenciyiz. Bir kolaylık yapsınlar. :)

Bakkal mı kardeşim bu öğrenciye kolaylık yapsınlar nedir? Ekran değişimi için 500 lira civarı bir fiyat talep ederler, ama garanti kapsamına alınmama ihtimali düşük. Garanti kapsamında ekran veya değişir. Eğer ekran değişecekse yoğunluk varsa bir sonraki gün, yoksa aynı gün birkaç saat içinde hallederler.

Edit: Amerika'dan almışsın, değişim vermeyebilirler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NomadCRY -- 11 Şubat 2016; 1:53:46 >

• Bu sorunun bire bir aynısına benim iPhone 6s Plus da rastladım sol üst köşede. Bir kaç şey soracağım. Telefonu Apple store'a götürüp değiştirebiliyormuyuz. Sonuçta bu 100% hatalı ürün. Üstelikte çok dikkatli kullanmama rağmen bu sorunla karşılaştım. Ayrıca telefonu bineksden aldım bunun Apple garantisi bulunuyor mu? Apple garantisi olsa da bizzat Apple dan almadığım için gittiğimde beni terslerler mi?
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.