Şimdi Ara

Star Wars: Güç Uyanıyor gişede 2 milyar dolara ulaştı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
0
Favori
481
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Star Wars: Güç Uyanıyor gişede 2 milyar dolara ulaştı

Star Wars efsanesini uzun bir aranın ardından beyaz perdeye döndüren Bölüm VII: Güç Uyanıyor, geçtiğimiz yılın son ayında vizyona girdi ve tüm dünyada milyonlarca Star Wars hayranı tarafından ilgiyle karşılandı. Daha vizyona girmeden gişe rekorları kırmaya başlayan yeni Star Wars filmi, kısa sürede Jurassic World'ü geride bırakarak 2016'nın en başarılı filmi olmayı başardı.

Gişede yakaladığı bu başarıyla tüm zamanların en çok hasılat elde eden filmleri listesine girmeyi başaran Star Wars: Güç Uyanıyor, gişede önemli bir kilometre taşını daha geride bıraktı. 16 Aralık 2015'te vizyona giren Güç Uyanıyor, yayınlandıktan 53 gün sonra, dünya genelinde 2 milyar dolar hasılata ulaştı.

Star Wars: Güç Uyanıyor'un kısa bir süre daha gösterimde kalması bekleniyor. Disney'in, film vizyondan kalkmadan önce, "efsanenin geri dönüşünü sinemada izleme şansını kaçırmayın" mesajı üzerinden son bir reklam kampanyası başlatacağı söyleniyor.

Bu kampanyanın yaratacağı etkiyle birlikte Güç Uyanıyor'un, 2.19 milyar dolar hasılat elde eden Titanik 'i geride bırakması bekleniyor. 2.78 milyar dolarlık hasılatıyla tüm zamanların en çok hasılat elde eden filmi olan Avatar ise, zirvedeki yerini bir süre daha koruyacak gibi görünüyor.

• Bu paraları aklım almıyor. Yani ne tür bir ekonomik değer ki bu paralar ediyor. Adamlar ömür çürütüp bir ürün üretiyor ve onu satıyorlar eyvallah tamam milyar dolar kazanıyorlar da bir filmin ekonomiye katkısı nedir ki bu paralarla temsil ediliyor dünya ekonomisinde?

• quote:

Orijinalden alıntı: fthkn

Bu paraları aklım almıyor. Yani ne tür bir ekonomik değer ki bu paralar ediyor. Adamlar ömür çürütüp bir ürün üretiyor ve onu satıyorlar eyvallah tamam milyar dolar kazanıyorlar da bir filmin ekonomiye katkısı nedir ki bu paralarla temsil ediliyor dünya ekonomisinde?

beynim yandı kardeşim
  • Popülarite çok önemli. Eskiden reklam çok önemliydi şimdi algı önemli.
    Bu filmi sinemada izlemelisin algısını güzel oluşturdular. Gerek sinema yazarları, gerek eleştirmenler, gerek sanal alem ve tanınmış şahsiyetler olsun çok büyük paralar yatırdılar ve şimdi kat kat geri alıyorlar.

• Total Lifetime Grosses
    Domestic: $899,071,469 45.1%
    + Foreign: $1,095,600,000 54.9%
    = Worldwide: $1,994,671,469

Kaynak:http://www.boxofficemojo.com/movies/?page=main&id=starwars7.htm
  • saçma flim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi seven44 -- 6 Şubat 2016; 14:38:27 >
  • Filmin çıkacağı dönemde Tv deki her 10 reklamdan 4ü film ile alakalıydı, Amerika ve Avrupa kanallarını düşünemiyorum bile.

• quote:

Orijinalden alıntı: SgtLittleNoob

O kadar reklamı Ekrem71'e de yapsak çoktan Apple'a CEO olmuştu şaşırmamak lazım BİM bile bu filmin aksesuarlarını sattı

Avatar ile Titanik filmi de başarısı reklamdandı. Avatar klişelerle dolu bir filmdi.
    Titanik filmine gelicek olursak, zaten ismin kendisi marka (gerçi adamlar Oscarı süpürdüler, Leo hariç )
    Dünya da Titanik in hikayesini bilmeyen kaldı mı ki film çıkmadan önce?

Gişe yönünden film kıyaslamak çok saçma.
    Çünkü en saçma filmi bile reklam sayesinde millete kaktırabiliyorsun.
    Yani gerçek hayata gücün etkisi, midikloryanlardan değil reklamlardan geliyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Overrated serinin gişe filmi amacına ulaşmış anlaşılan

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Haber yanlış 2 milyara ulaşmadı daha
  • Titanic i geçebilir

• quote:

Orijinalden alıntı: SgtLittleNoob

O kadar reklamı Ekrem71'e de yapsak çoktan Apple'a CEO olmuştu şaşırmamak lazım BİM bile bu filmin aksesuarlarını sattı

Bim film gösterime girmeden önce de SW figürleri satışı yapmıştı, ayrıca ona aksesuar değil ürün ya da yan ürün denir. Aksesuar farklı bir şey.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi metroid -- 6 Şubat 2016; 14:36:39 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: fthkn

Bu paraları aklım almıyor.

Alsa şaşardım zaten.
  • Star varsiniz batsin sizin. Hicbirini izlemedim, izlemeyecegim

• quote:

Orijinalden alıntı: eren15935

Star varsiniz batsin sizin. Hicbirini izlemedim, izlemeyecegim

Hiç umurumuzda olmayan bu bilgiyi bizimle paylaştığın için teşekkür ederiz ergen kardeş, ay yani eren kardeş.
  • metroid kullanıcısına yanıt
    Espri mi yaptın simdi ergen kardes diyerek? Zeka seviyen bu kadar mi? Daha iyisini yapabilirsin dene bir ha?

• Fantastik filmleri severim ama star wars değil gif]

• çok sağlam reklamı yapıldı D&R da hala urunleri satılıyor ben daha bir filmini izlemedim ama saçma olduğunu düşünmemden falan değil fırsat bulamıyorum bir gun oturup tum seriyi temizlicem hepsini indirdim klasör yaptım bekliyorum

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: BekirTemel

Fantastik filmleri severim ama star wars değil gif]

SW fantastik değil bilimkurgu olduğuna göre sorun yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: metroid

quote:

Orijinalden alıntı: BekirTemel

Fantastik filmleri severim ama star wars değil gif]

SW fantastik değil bilimkurgu olduğuna göre sorun yok.

Star Wars ve bilimkurgu

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.