Şimdi Ara

Tr'de Oyun Sistemi//(Hafif QQ)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
389
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Selam arkadaşlar. Şimdi bir konudan yakınacağım. Tr'de Plat4-Dia4 arası oyun sistemi hakkında.

Ben hayatımda bu sezon ile beraber bu kadar kill kovalanan bir sezon ne gördüm ne duydum. Adamlar objektifi bırakıp kille gidiyorlar.

Dakka 25'de top'da ilk kuleyi almayayım diye teleport atanından tutun, early'si güçlü bir hero alıp lanede ofansif oynayacağım diye dakika 10'da 50 farm yapanına. Dürtecem diye ne kendi farm alıyor ne bana aldırıyor..

Koridorda 1-2 defa kestiğiniz adam(mid-solo farketmez) bot lane'yi roomlamayı değil, oyununa bot lane'de devam etmeyi seçiyor. Bir daha kendi koridoruna uğramıyor. Bizim bot lane 2v3 durumda kalıyor. İşin ilginç yanı kimse midin boşluğundan faydalanıp oyunu objektife dökmüyor. Daha da vahimi bizim bot lane 2v3 durumda trade atmaya çalışıyor.

Başka bir sorun bizim adc'miz dakika 10 15 arasında kendi kulemizin altında farm keserken,rakip 5 kişi koridorunu, farmını bırakıp bizim adc'yi (tabiri caizse) arkalıyor, kill kovalıyor. Bizim takımımız yine 5 kişinin botta olmasını kullanamayıp ne midden kuleye ne ejdere ne de bir objektife çevirebiliyor bu durumu.

Son olarak bot laneler ss'lere dikkat etmiyor.Adamın mapte olduğu yerleri adım adım işaretliyorum yine nafile. Bizim bot lane ormanda görüşünün olduğunu belli eden hafif bir gerileme yapsa orta koridordaki adam geri dönmek zorunda kalıcak. Hem xp, hem minyon kaybedecek.

Bunlar bu sezon öncesi dönemden beri attığım oyunlarda benim şahsi gözlemlerim. Lütfen sizde kendi görüşlerinizi birbirinize saygı duyacak şekilde paylaşırsanız sevinirim. İyi Forumlar...

• Eger mid veya toptaki adam bota gidiyosa kulenin 1 hp si bile olsa wardsiz yerden karanliktan yuruyup takip etmen lazim yoksa haksiz oluyosun her turlu.birde ayni sekilde junglerin ormaninda biriyle karsilasirsa herseyi birakip ona gitmen lazim yoksa adama kill vermek onun en dogal hakki.1 buffunu vermez ama sen botta 2 level fark yersin np.oyun sonu sana flame yapabilir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ligim pek yuksek degil ama dedigin olaylar birebir altin ligi. Her mac ayni tas ayni hamam. Bunlar disinda oyunlarin sezon 5in ortalarindan itibaren cok fazla throwlandigini dusunuyorum. Bazen dusunuyorum oyun mesela attigimiz pingleri oyuncuya atiyor mu diye? Oyunda kesinlikle bir seyler oldugunu dusunuyorum, mesela mid kulesinde fight olur siginak botuyla yetisirim diye dusunurum siginak botlari calismaz. Bence bunlar planlanmis seyler, oyunda bilmedigimiz bir cok sey var

• quote:

Orijinalden alıntı: Erescat-

Ligim pek yuksek degil ama dedigin olaylar birebir altin ligi. Her mac ayni tas ayni hamam. Bunlar disinda oyunlarin sezon 5in ortalarindan itibaren cok fazla throwlandigini dusunuyorum. Bazen dusunuyorum oyun mesela attigimiz pingleri oyuncuya atiyor mu diye? Oyunda kesinlikle bir seyler oldugunu dusunuyorum, mesela mid kulesinde fight olur siginak botuyla yetisirim diye dusunurum siginak botlari calismaz. Bence bunlar planlanmis seyler, oyunda bilmedigimiz bir cok sey var

Aslında ligin çok bir önemi yok.Özellikle d3 ve üstüne kadar.Gold=plat=d5 bile diyebiliriz.Aralarında öyle abartılacak kadar fark yok.Adamın biri gold elosunda oynuyordur, işsizdir gider 2-3 k maç atar diamond 5 olur.Görünüşte elmas ama çöpün tekidir.Bundan dolayı alt liglerde de çok iyi oyuncular var.Kendini küçümseme :)

Örnek vermek gerekirse biz arkadaşlar ile 3v3 takım atarken(2 dia+1 master) arada birinin işi çıkınca, benim arkadaş listemde ekli silver birine mesaj atıp onu çağırıyordum.Çocuk gayet iyi oynuyordu.Fark yokmuş gibi devam ediyorduk :)

• quote:

Ligim pek yuksek degil ama dedigin olaylar birebir altin ligi. Her mac ayni tas ayni hamam. Bunlar disinda oyunlarin sezon 5in ortalarindan itibaren cok fazla throwlandigini dusunuyorum. Bazen dusunuyorum oyun mesela attigimiz pingleri oyuncuya atiyor mu diye? Oyunda kesinlikle bir seyler oldugunu dusunuyorum, mesela mid kulesinde fight olur siginak botuyla yetisirim diye dusunurum siginak botlari calismaz. Bence bunlar planlanmis seyler, oyunda bilmedigimiz bir cok sey var

Bu sığınağın çalışmama olayı şeyde var mesela dakka +40 adamlar sizin inhibitörü zorluyorlar senin canın az basee koşuyosun sığınak çalışsın diye bekliyosun çalışmıyo bi saat. Aha o çok sinir bozucu.

• quote:

Orijinalden alıntı: RIP Gwen Stacy

quote:

Aslında ligin çok bir önemi yok.Özellikle d3 ve üstüne kadar.Gold=plat=d5 bile diyebiliriz.Aralarında öyle abartılacak kadar fark yok.Adamın biri gold elosunda oynuyordur, işsizdir gider 2-3 k maç atar diamond 5 olur.Görünüşte elmas ama çöpün tekidir.Bundan dolayı alt liglerde de çok iyi oyuncular var.Kendini küçümseme :)

Örnek vermek gerekirse biz arkadaşlar ile 3v3 takım atarken(2 dia+1 master) arada birinin işi çıkınca, benim arkadaş listemde ekli silver birine mesaj atıp onu çağırıyordum.Çocuk gayet iyi oynuyordu.Fark yokmuş gibi devam ediyorduk :)

Katılıyorum özellikle yetenek gerektirmeyen janna gibi herolarda

• Wizard Bard kullanıcısına yanıt
    İtiraf etmeliyiz ki yetenek gerektirmeyen hero yoktur, aslında problem de tam bu düşüncede herşeyi yeteneğe bağlamak riven playz zed playz fizz playz vayne playz vs vs... işin içine zekayı birinci faktör olarak katsak çok farklı oyunlar oyuncular çıkacak karşımıza, youtube da bazı shaco, teemo oyuncuları var mesela adamlar yetenekli değil ama çok akıllı oynuyorlar bu yüzden west ve na sunucularında dia1 master tiera kadar çıkmayı başarabilmişler.

Her hero high eloda çok farklı değerlendirilir, ben bunu DotA ya ilk başladığımda yaşamıştım bizde hep traxex, axe (ashe garen tarzı) herolar çok basit ve güçlü gelirdi bir süre sonra oyunu öğrenince diyosun ki bunlar boş herolar basit herolar sonra oyunu iyice öğrenince bu basit heroların çok farklı kullanışlarını güçlerini keşfediyorsun.

Bunu kendine ispat etmelisin, eloma kıyacak olsam şuan kıyamam basit bir şekilde deneyleriz silver-gold-plat d5 liglerindeki oyunculara veririm jannayı oynasınlar challenger eloda, emin ol herkes boosted diyecektir.

• Neyse ki bronz ligde öyle bir sıkıntımız yok, oyun direk pick ekranında küfür ile başlıyor, oyun başlayınca dk 1 de kill veren taraf hatasını kendinde aramak yerine jungle a küfür etmeye başlıyor report diyor. Sıfır görüşsüz totemsiz rakibin kulesine dayanan lane kill verince ana bacı sövmeye başlıyor.

Olur da şansa bir iki kill alırsanız bütün takım abartıp 10 canla rakibin inhibitörüne dayanıyor, rakibin doğma süresi ya da ejderi işaretlemeniz onları vazgeçirmiyor.
    Sonra kill verip rahat bitecek oyunda rakibin oyunu döndürmesini sağlıyorlar.

Bu arada düşük liglerde totem almayı geçtim üstündeki totemi 30 dk boyunca kullanmayanlar var

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MonsterKill88 -- 10 Şubat 2016; 13:21:33 >
  • Bot lane 5leme olayı TRde çok olur. İlk 5leyen kazanır. Diğer takım ise 5lendiğini görünce, hunharca ceset toplamaya koşar. Botun öleceği kesinken başka yere odaklanmak yerine gider üstüne bir de onlar ölür. Sonra kendi içinde bir çatışma. Cacık gibi oldu server.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.