Şimdi Ara

1.8 FREELANDER KULLANANLAR !..

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
1
Favori
67.941
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 1.8 MOTOR LAND ROVER FREELANDER KULLANICILARI ARACLA İLGİLİ TECRÜBELERİNİZİ PAYLAŞIRSANIZ SEVİNİRİM. BU ARACLARDA LPG Lİ OLAN 2.ELLER VAR BUNLAR NASILDIR? BU ARAC SORUNLUMUDUR? SERVİSİ PAHALIMIDIR? YILLIK VERGİSİ NE KADARDIR? BU KONULARDA VE SİZİN DİLE GETİRMEK İSTEDİĞİNİZ DİĞER ÖZELLİKLERİYLE İLGİLİ YORUMLARINIZI BEKLİYORUM. ŞİMDİDEN YORUM YAZAN ARKADAŞLARA TEŞEKKÜRLER.

• bu forumda hiç freelander sahibi yok mu ? yada yorum yazmak zor ve sıkıcı mı? eğer siz yorumlarınızı paylaşmazsanız yarın sizde yorumsuz kalabilirsiniz...
  • bence o arac yaramaz, onun yerine suzuki vitara dizel al ya da cherokee den şaşma, vergiyi ödeyebileceksen cherokee, vergisi çok diyosan suzuki vitara alll fri lendir mendir hikaye hakkaten
  • quote:

Orjinalden alıntı: canitouch

bence o arac yaramaz, onun yerine suzuki vitara dizel al ya da cherokee den şaşma, vergiyi ödeyebileceksen cherokee, vergisi çok diyosan suzuki vitara alll fri lendir mendir hikaye hakkaten

peki neden yaramaz benim merak ettiğim soru da bu.
  • bence gayet şık bir 4x4 aşağıdaki linkte de güzel duruyor. sizcede öyle değilmi?

http://www.freelanderclub.co.uk/cms/index.php?option=com_content&task=view&id=55
  • arkadaşım hidrolik direksiyon sorun çıkarıyor, ayrıca konfor diye bir şey yok. Biraz daha araştırmanı tavsiye ederim. Benim dediğim modelleri de bir araştır cherokee ler ve suzuki vitarayı
  • Bence 1.8 Freelander lar Toros un 4x4 u gibi

gecen kış sonu bende almaya niyet etmiştim biraz inceledim hiç dışarıdan gorundugu gibi degil
    ortalama 13 - 14 l benzin yakıyor 100 km de ben diesel modellerine bakmıştım onlarında motor larında
    sorun oldugunu ve yedek parçalarının aşırı pahalı oldugunu bi dosttan duyunca vazgeçmiştim...

bence hiç ilgilenme bile 4x4 istiyorsan başka bir model araştır..
  • hocam bu arabayı almak için gerçekten meraklısı olmak lazım. tam bir arazi aracı. dolayısıyla konfordan ödün veriyor. geçen sene rusyadaydım orada inanılmaz tutuluyordu. karda buzda banamısın demiyordu. arazi kabiliyeti ön plana çıkan bir araba. içi dışı kadar güzel değil. mesela land rover'ın defender (hani şu askerlerin kullandığı) modeli içi bomboş hiçbirşey yok ama dünyanın en iyi arazi aracı deniyor ve çok pahalı ama meraklısı alıp biniyor freelander da öyle birşey işte.
  • ben de bu araç hakkında pek iyi şeyler duymadım ama vergiden korkuyorsan bence yersiz. çünkü vergi aracın motor hacmine göre alınıyo. 1.8 motorun da vergisi aşırı değil(1.6-2.0 sınıfına giriyor galiba). ekşisözlüğe bakarsan oradan kullanıcıların yorumlarını okuyabilirsin araçla ilgili. genel kanı pek iyi bir jeep olmadığı yönünde. dışarıdan gerçekten kaliteli izlenimi veriyor halbuki. herneyse benim merak ettiğim sürekli 4 çeker olan bu araca 1.8 motorun yetip yetmediği. ters etki yapıp çok da yakabilir bence bu araç.
  • bu araç bi ara dayımda vardı ve 2 sene sonra sattı. ikinci el almıştı ve aldıktan bir ay sonra bir sürü sorun çıkarmıştı (hatta bi keresinde yolda kalmıştı,servise çekdiler ve yakıt pompasını değiştirdiler, 3000 ytl ye patlamıştı) ve çok aşırı yakıyor diyordu. otoyolda da 160 ı geçmiyormuş. bence hiç almaya değecek bi araç değil.
  • bu freelander da benim en cok merak ettiğim sürekli masraf cıkaran bir aracmı 1998-2000 modelleri artık 20000ytl ye satılıyor buda bence cok ucuz.fakat bu fiyat sorunlu oldugundanmıdır ?????????????????sonra kafayı duvara vurmayalım vergisi ve yakıtı cok sorun değil
  • edit: kuzenimin aracını yazdığım için silindi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-0C8FEE75E -- 23 Ocak 2007; 22:46:58 >
  • arastırdığımda benzinli 10-11lt gibi yakıyor cok değil ama lpg de olursa tadından yenmez heralde kuzenin tam benim istediğimi yapmış
  • Jeepde dizel bak
  • iyi ama dizellerde fiyat şişiyor kardeş orta sınıfın dizel jeep'i lpg li olandır...
  • bu arada benim bu jeepten var sukadar zaman kullandım söyle bir aractır derti vardır yoktur diye bir vatandas yorum yazmamıs saolsun. hiçmi yok bu aracı kendisi kullanan. dayı oğlu teyze kızı amca torunundan baska. hep bir tanıdıktamı var bu jeep???
  • Land Rover Freelander 2.0 Td4 HSE 5 Kapı - 2007. bu araç 87 bin küsür YTL ve otmatik klima bile yok. bir arkadaşımda dizeli vardı. motorunda prolem çıktı yaptırana kadar canı çıktı adamın. eh artık sen hesapla adamı nasıl kazıklıyorlar.
  • HERKES BİR ŞEY SÖYLÜYOR, 3 SENEDİR 2001 MODEL DİZEL FREELANDER KULLANIYORUM, GAYET MEMNUNUM

İLK ALDIĞIMA 4.000 YTL
    2 SENDE SONRADA 10.000 YTL BAKIM YAPTIM, MADEM 4X4 E BİNİYORSUNUZ...

MADEM O KADAR HESABINIZ VAR ÖRNEK :

110.000 SIFIR SANTA FE FİYATI AMA İNTERNETE GİRİN BAKIN 2007 MODEL SANTA FE 70.000 YTL (40.000 YTL ZARAR NERDEYSE BAŞIMA GELİYORDU) 3 SENEDE 14.000 BAKIMA HARCAMIŞIM ÇOKMU 26.000 KARDAYIM.

ARAZİDE MÜKEMMEL, ARAÇ FULL DOLUYDU ARAZİYE GİRDİM ADAPAZARI SOĞUCAK YAYLASINA ÇIKTIM 12 KİLOMETRE TIRMANDIM TRAKTÖRLER BİE ZOR ÇIKIYORDU, BANAMISIN DEMEDİ

KARTALTEPEYE ÇIKTIM 10 NUMARA PERFORMANS...

SARI ÇAMURA DALDIM BREH BREH BREH...

MADEM 4X4 ARIYORSUNUZ SERVİS MASRAFARINI GÖZ ÖNÜNE ALACAKSINIZ, AMA EKONOMİK OLSUN DİYORSANIZ, PARAYI BASTIRIP 80.000 £ YA SIFIRINI ALACAKSINIZ. BAKIN SORUN ÇIKARIYORMU

BU İŞ BÖYLE PARANIZ AZ İSE ARKADAŞIN DEDİĞİ GİBİ, SİZE GÖRE EN İYİSİ LADA NİVA....

YOK OTOYOLDA 160'I GEÇMİYORMUŞ, KARDEŞİM 4X4 ALIYORSUN CABRIO ARABA ALMIYORSUNKİ, 4X4 TEN İSTEDİĞİ ŞEYE BAK :)

ARACIM ŞEHİR İÇİN 25 KURUŞ, ŞEHİRLERARASI 20 KURUŞ YAKIYOR VARMI ÖTESİ, HESABINIZ VARMI
    BİRAZ DAHA PARAM OLSA YİNE MODEL YÜKSELTECEĞİM 2008 KAFAYA KOYDUM ALACAĞIM İNŞALLAH.

BENCE SİZ HYUNDAI TUCSON ALIN DAHA DÜN ÜRETİLDİ FABRİKASYON HATALARI DAHA ORTAYA ÇIKMADI, GEÇENLERDE SERVİSE BİR ARAÇ GELDİ 120 YLE GİDERKEN MOTOR KİLİTLENMİŞ ARAÇ TAKLA ATMIŞ.

( 4X4 LERDE YAŞ ÇOK ÖNEMLİ DÜŞÜK MODEL ALIN AMA YETERKİ YAŞLI ALMAYIN BENDEN SİZE TAVSİYE .... )

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kokojoes -- 25 Mayıs 2009; 12:48:07 >

• iyi diyen çıkmadı tek avantajı fiyatı gibi gözüküyor
  • tebriklerimi gönderiyorum Blue_Knight sana..
    itinayla 2 yıllık konuları canlandırıyorsun
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.