Şimdi Ara

Farlarin pir pir etmesi

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
31
Cevap
2
Favori
5.905
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Selamlar 2013 model civic aracim var. Aracin park lambalari pir pir yapiyor. Servise gideceğim ama sizce sorun ne olabilir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Normal lambalar nasil? Sorun var mi onlarda?

• Parklarda, arka plaka aydinlatmasi ve arka park lambasi pir pir yapiyor. Servise bugün gittim ancak cok yogunlarmis yarin sabah gidecegim tekrar.

• Arkadaslar baska fikri olan yokmu

• Aku yada alternatorun voltajini ayarlayan parcadir.(salladim)

• quote:

Orijinalden alıntı: metinTasci

Aku yada alternatorun voltajini ayarlayan parcadir.(salladim)

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Akü bitmiş görünüyor.
  • 3 yilda akü bitmez heralde. Km 46.000 de eğer aku bittiyse garantiye girmezmi

• bayhakan kullanıcısına yanıt
    sonucu burada yaz hocam

• Selamlar. Arac honda civic 2013 ocak cikisli sonradan yetkili serviste 1000 euroya lpg baglattigim icin garanti 1 ay once bitmis ve sagolsun yetkili servis granti bittiği icin 80 tl para istedi arizayi teşhis etmek için ben kabul etmedim ve sonrasinda aküyu ölçturdum 8 volt cikti, servis akunun degismesi gerektigini ve ömrünün 2 sene olduğunu soyledi fiyatida 290 tl yuh diyerek servisten ayrildim. Akunun 37 ayda bitmesi bana hic mantikli gelmedi ayrica garanti olayını anlamis degilim garanti 6 yil olarak uzatilmisti ve benim bildiğim garantinin lpg baglatilsa dahi aracin motorunun garanti disi kalacagi. Hadi garanti disi biraktin 80 tl ariza tespiti nedir.

• Honda'nin 6 yil garantisi koca bir balon gibi 2-3 konudur patliyor. hayirlisi

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: bayhakan

Parklarda, arka plaka aydinlatmasi ve arka park lambasi pir pir yapiyor. Servise bugün gittim ancak cok yogunlarmis yarin sabah gidecegim tekrar.

Lambalar aracın üstünde orjinal gelenlermi ?
    Yoksa ledle felan değiştirdiniz mi ?
  • Aracin uzerindeki hersey orjinal. Bu is mahkemede bitecek galiba

• 6 yil garanti tamamen fiyasko. Sen bu araci satarken 6 yil garantisi var diyerek sat, lpg li diye reklamını yap sonrada garanti işin içine girince akunun omru 2 sene... aracin direksiyon simidi soyulur garantiye girmez, aküsü ariza cikarir garantiye girmez... yazıklar olsun Hondaya

• Garanti belgenizde akü ile ilgili madde yoksa adamları zorlayın ama genelde aküyü garanti dışı bırakan maddeler oluyor diye hatırlıyorum.
  • bayhakan kullanıcısına yanıt
    2 yılda aku bıtermıymış???
    bır arıza var sanırım.

benım basıma gelmıstı aku bıttı ama yol yardım gelıp akuyu sıfırla degıstırmıstı garantıden.

• Işıklarda dalgalanma yapan bir çok şey vardır. Bildiğim 2 si;
    1- Konjektör arızası. Elektriği olması gereken alt-üst seviyede tutamaması nedeniyle dalgalanma yapabilir.
    2- Aküden motor ve şasiye giden topraklama niyetine giden kablolarda oksitlenme olmuşsa buda dalgalanma yapabilir.
    (Yanlış veya eksik yazmışsam düzeltin.)

• Akü aksesuar olarak ele alınıyor servise göre demirbaş değil.Honda işi ticarete döktüğünü 2010 civic in içine binince anlamıştım,1999 model civic in sağlamlığı ve parça kalitesini 2010 da bulamadım.Maliyet önceliği hedef alınmış
  • Honda servisleri her 10 bin km de mi yoksa 15bin km de bir mi bakım yapıyor?
  • Bencede sorun akude değil ama servise anlatamiyorsun neymis aku bitmis omru 2 seneymis, arkadas bu söylediğine sen inaniyormusun. 38 ayda aku bitermi bana hic mantikli gelmiyor. Bu arada akuyu ölçturdum marsa basinca 8 volt cikiyor bu değer normalmi eğer normal ise bana neden aküyu degistirelim diyorlar, yok eger normal degilse sorun gercekten akudemi. Cevaplariniz cok onemli

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.