Şimdi Ara

[DH]-------------Megane I Kulübü-------------[98-04] (292. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
7.148
Cevap
26
Favori
747.609
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 290291292293294
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: asi__cocuk

quote:

Orijinalden alıntı: vw_passat_1981

ama ben sizin yerinizde olsam o aracı satar aynı marka model başka bir megane alırdım. hem boyatıp para verecek hemde satarken insanlarla uğraşacagınıza elinizdeki o arabayı satın ve başka bir megane alın derim.
    mesela sizin araba 18000 ediyor diyelim boya masrafınız 500 tl ettidiyelim boyandıktan sonra arabanız 17500 tl etti diyelim enaşagı 1000 tl gider var mı var siz onu yapıp riske gireceginize piyasası 18000 tl eden arabaya 19000 tl verir iseniz en kralını alırsınız hem km hemde temizlik (fiyatlar misalidir.)
    quote:

Orijinalden alıntı: 001umit

Arkadaşlar benim tavan güneş yanığı. Boyatmak istiyorum. Benim için önemli olan işin temiz olması. Piyasası düşermiş düşmezmiş önemli değil. Beğenen alır. Böyle binmek istemiyorum. Tavan çıtalarını gitmeden sökeyim diyorum. Çıtaları ustanın insafına bırakmak istemiyorum. Malum pahalı ve benim çıtalar maaşallah zımba gibi. kalkma falan yok. Tavan çıtalarını nasıl çıkartabilirim. Çıtanın uç kısımları ön ve arka cam fitillerinin altına kadar iniyor sanki. Camları söktürmek istemiyorum. Çıtaları çıkartmazsam olmaz. Çünkü çıta ile kapı arası omuz bölgelerdede solma başlamış. Oralarda boyanacak. Boya konusunda da tavsiyelerinizi bekliyorum. Şimdiden teşekkür ediyorum.

gayet guzel bi sekilde acıklamıs arkadasımız. yok ben aracımdan memnunum boyatıcam diyosanız ısıtılıp cıkarılabilir o cıtalar sanırsam

hatta onları çalanlar bile varmış heralde biraz zorlanınca kendiliginden cıkarılabiliyo. boyanın renk tutumuna ozen gostermelisiniz. boya oncesi resimleri kesinlikle unutmayın.

en son pasta cila ile mukemmel sonuca varıcaksınızdır eminim.

arkadaşlar hepinize cevaplarınız için teşekkür ederim. Arabaya çok masraf ettim. daha yeni kışlıklar için gidip jant aldım. her şeyini yeniledim. Şu an tek sorunu şarj dinamosunun bilyası ses yapıyor. Onuda en kısa sürede yaptıracam. Bunu ikinci el aldım. Sonraki arabam nasip olursa sıfır olacak. Daire aldığım için şimdilik değiştirme şansım yok. Arabamı seviyorum ve temiz bakıyorum. En az iki sene daha binerim. Onun için boya konusunda ısrarcıyım. bu çıtaları sökmem lazım.

• Kilometre hız çubuğu ACİL Arkadaşalar kilometre hız cubugu düşüp düşüp kalkıyor bazen 2-3 km gidiyor bazen duruyor durdugunda kilometrede duruyor usta bu model 2000 RTE 16 v ABS den olıyor hızı ama ABS de calısıyor valla saattenmi neden bulamadık bi türlü
  • quote:

Orijinalden alıntı: turnaq

Kilometre hız çubuğu ACİL Arkadaşalar kilometre hız cubugu düşüp düşüp kalkıyor bazen 2-3 km gidiyor bazen duruyor durdugunda kilometrede duruyor usta bu model 2000 RTE 16 v ABS den olıyor hızı ama ABS de calısıyor valla saattenmi neden bulamadık bi türlü

km yi abs beyni okuyor sorun onda olabilir eger dedign gibi o saglam calısıyor ise km yi motor beynine iletir beyinden gostergeye bi kablo gider km sinyalini gostergeye goturur kaputun ordan bakınca sana gore sol

araca gore sagdan araç içine giren kablolar onu kontrol ettir ondada sorun yoksa gostergende sorun vardır .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi asi__cocuk -- 8 Kasım 2010; 14:12:02 >
  • arkadaslar bakıyorumda sitemizde bayadır görsellik yok elimde bulunan megane resimlerini sizlerle paylasıyım dedim modlu sade buyrun :)

• Alttan 3.ye siyah filmler çok yakışmış
  • quote:

Orijinalden alıntı: fatihen

Alttan 3.ye siyah filmler çok yakışmış

orjinal gibi dimi o araba hosuma gitti o filmleri ben shopla yaptım kapı arası dahil :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: asi__cocuk

quote:

Alttan 3.ye siyah filmler çok yakışmış

orjinal gibi dimi o araba hosuma gitti o filmleri ben shopla yaptım kapı arası dahil :)

güzel çalışma olmuş o zaman eline sağlık
  • quote:

Orijinalden alıntı: rarely009

bunlara ek olarak tufaner kardesıme bılgı olsun benım araba senınkının aynısı modelıne kadar
    1.vites 60
    2.vites 100
    3.vites 145
    4.vites 180'i cok az gecıyor :D
    5.vites e artık ne kadar gıderse ama 225 gordum

Ben de geçen gün denedim 4.vites 5bin devirde 160 a çıktı daha fazla zorlamadım dediğiniz gibi 6bin devirde falan 180 i görür sanırım.
  • bakın arkadaslar cogu arabada 5500 devırden sonra kırmızı renkte olur gosterge ama bunlarda yok yanı kesıcı devreye gırene kadar devam benım kesıcı 6500 devırde gırıyor ve de cok normal cıkıyor o hıza sanırım sızlerın araba bıraz acılması gerekıyor :D bı de arkadaslar ufak bı ıpucu vereyım motor kaputunu acınca motorun uzerınde gaz telı ayarı var kertıkler seklınde onu en gergın yanı sonuna getırın gaz pedalı en gergın seklınde olsun o zaman farkı hıssedıceksınız....
    quote:

quote:

bunlara ek olarak tufaner kardesıme bılgı olsun benım araba senınkının aynısı modelıne kadar
    1.vites 60
    2.vites 100
    3.vites 145

Ben de geçen gün denedim 4.vites 5bin devirde 160 a çıktı daha fazla zorlamadım dediğiniz gibi 6bin devirde falan 180 i görür sanırım.

• quote:

bakın arkadaslar cogu arabada 5500 devırden sonra kırmızı renkte olur gosterge ama bunlarda yok yanı kesıcı devreye gırene kadar devam benım kesıcı 6500 devırde gırıyor ve de cok normal cıkıyor o hıza sanırım sızlerın araba bıraz acılması gerekıyor :D bı de arkadaslar ufak bı ıpucu vereyım motor kaputunu acınca motorun uzerınde gaz telı ayarı var kertıkler seklınde onu en gergın yanı sonuna getırın gaz pedalı en gergın seklınde olsun o zaman farkı hıssedıceksınız....
    quote:

quote:

1.vites 60
    2.vites 100
    3.vites 145

şu gaz teli ayarı olayını bi deneyelim bakalım ne olacak:)

• quote:

bakın arkadaslar cogu arabada 5500 devırden sonra kırmızı renkte olur gosterge ama bunlarda yok yanı kesıcı devreye gırene kadar devam benım kesıcı 6500 devırde gırıyor ve de cok normal cıkıyor o hıza sanırım sızlerın araba bıraz acılması gerekıyor :D bı de arkadaslar ufak bı ıpucu vereyım motor kaputunu acınca motorun uzerınde gaz telı ayarı var kertıkler seklınde onu en gergın yanı sonuna getırın gaz pedalı en gergın seklınde olsun o zaman farkı hıssedıceksınız....
    quote:

quote:

1.vites 60
    2.vites 100
    3.vites 145

bn hafiften gerdim valla ondan farketti sanırım eskiden 90ı gçmezdi 2de smdi 100 goruyo

• yardımcı olabıldıysem ne mutlu
  • Arkadaşlar 2 lastiğimi değiştirdim. Tanesi 150 liraya Continental aldım. Balans ayarları da yapılınca 190 a kadar direksiyonda hiç titreme olmadı
    190 dan fazla basmadığım için sonrasını bilemiyorum. Herkes ne dersin desin bu araba süper gidiyor gerçekten. yalnız dikkatimi birşey çekti,
    140 tan sonra motorun sesi azalmaya başlıyor sanki
  • Arkadaşlar öncelikle iyi akşamlar. 2000 1.6 16v rte sw megane, megane 1 midir 2 midir o kadar anlamıyorum ama bu arabayı almayı düşünüyorum. Orijial 40000 km de 15500 e fiyat olarak nasıl sizce?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tanergoksen -- 18 Kasım 2010; 22:43:30 >
  • arkadaşlar merhaba megane 2 lerle ilgilenmeye başladım ancak versiyonları kafamı karıştırdı
    sahibinden de ilanlara bakarken adamlar authentique de bile sanırım baz modeli asr esp abs ne varsa herşeyi işaretlemişler

dynamique ve privilege versiyonlara baktım genelde sanırım donanımlı modelleri bunlar bide hangi versiyonda esp kesin olarak var
    abs baz model hariç çoğu versiyonda var sanırım ben 1,6 16v olanlardan düşünüyorum dizeller az km li olanlar malum pahalı oluyo lpg li alıcam yada lpg yi kendim taktırıcam artık duruma göre şu an lpg li dacıa logan kullanıyorum aracımdan çok memnun olmama rağmen değiştiricem artık
    bilgillerinize ihtiyacım var
    cevap yazan arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim
  • Bir arkadaş araçda 140 dan sonra güven hissi azalıyor diye bahsetmiş, sanırım aracında sorun var, ben değil 140, 160-170 ve sonrasında dahi rahatsızlık duymuyorum, eşim göstergeyi görmezse oda anlamıyor, tek elle çok rahat gidiyorsunuz ki klima ses sistemi açıkken 190 a çok rahat çıkmışım ancak yol düzgün olmadığı ve aralardan giriş çıkışlar olduğu için tedirgin olup gaz kesmiştim, son olarak turbo dizel araçlarla benzinli atmosforik motoru karşılaştırmak son derece yanlış, onlar yaklaşık 2000 devirlerde maksimum tork yakalıyorlar ki, doblolarda sanırım tork 190nm, bizim ve benzeri araçlarda bu 148nm ve bizim araç en avantjlılarından birisi olarak bu torku 3750 devir dakikada verir, çoğu araç bunu 4000 devirden sonra verir, koltuğa yapıştırma olayıda buradan ileri gelir.
  • otomatik vites megane 1 de viteslerin geçişini yapan parça resimde görüldüğü gibi bazen çıkıyor. bunun tamiri yapılıyor mu başına daha önce böyle sorun gelen var mı.
    teşekkürler.

• quote:

Orijinalden alıntı: tanergoksen

Arkadaşlar öncelikle iyi akşamlar. 2000 1.6 16v rte sw megane, megane 1 midir 2 midir o kadar anlamıyorum ama bu arabayı almayı düşünüyorum. Orijial 40000 km de 15500 e fiyat olarak nasıl sizce?

Arkadaşlar soru günceldir? Bir fikri olan varmı?
  • quote:

quote:

Arkadaşlar öncelikle iyi akşamlar. 2000 1.6 16v rte sw megane, megane 1 midir 2 midir o kadar anlamıyorum ama bu arabayı almayı düşünüyorum. Orijial 40000 km de 15500 e fiyat olarak nasıl sizce?

Arkadaşlar soru günceldir? Bir fikri olan varmı?

megane 1 dir.Fiyatı etkileyen çok faktör var. sw lerin piyasası biraz daha düşük olabilir .
  • Selam arkadaşlar,

Geçen gün ufak bir kaza geçirdik. Bir tane cip geri geri, gelerek ön sağ taraftan çarptı. Karşılıklı evrakların fotokopilerini aldık, bundan sonra nasıl bir yol izlemeyelim? servise mi gitmem gerek? yoksa farklı bir yol mu izlemeliyim. Yardımcı olursanız sevinirim..
  • 
Sayfa: önceki 290291292293294
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.