Şimdi Ara

TTNET Santral Saçmalığı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
334
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Herkese iyi günler.Arkadaşlar ben bir kaç gün önce ttnetin 16mbpslik tarifesine geçtim ve şuanda alabildiğim max hız 4mbps.Ttneti aradağımda santrale 2km uzaklıkta bulunuyorsunuz hızınız bu yüzden düşük ve bu alabileceğiniz en yüksek hız ki bundan önce aradağımda 5 tl farkla AKK yi 75gb çıkaracaklarını söylediler ve bende salak gibi onayladım.Benim sorum gerçekten santral ile ilgili mi bi kaç araştırma yaptım SNR ye göre bu belli oluyormuş bende modemimim arayüz yüz sayfasındakş değerlerden birşey anlamadığım için burada konu açma ihtiyacı duydum. Lütfen değerlerimi inceleyin TTNET haklı veya değil bu problemi nasıl çözebilirim? Şimdiden Çok Teşekkürler...
    NOT:Modemim Markası ASUS.

TTNET Santral Saçmalığı

https://store.donanimhaber.com/79/6b/36/796b364e9fc3c264b204cb293b44f91f.JPG

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HCK42 -- 4 Şubat 2016; 18:44:04 >

• Bu değil öteki resimde gözükmüyor.
  • Kardeşim öteki resmin üstüne tıklarsan açılıyor(bozuk resmin üstüne)peki nereden bakabilirim yardımcı olursanız sevinirim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HCK42 -- 4 Şubat 2016; 17:42:56 >
  • Oda değil Dsl - snr - zayıflama bunların yazması lazım.
  • Bulamadım yok mu ASUS modemden anlayan?
     TTNET Santral Saçmalığı
    Nerede olabilir ki.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HCK42 -- 4 Şubat 2016; 18:40:26 >
  • Ttneti tekrar aradım ve evime maksimum 9mbps geleceğini söylediler ve bunu almak için bir şikayet oluşturuldu. Galiba alt yapı için dilekçe vermek lazımmış ve onlarda sadece binan girişine kadar hattı döşüyorlarmış. Peki dilekçe verdikten ne kadar zaman sonra sokağın alt yapısını değiştiriyorlar ve bir ücret alıyorlar mı?
  • HCK42 kullanıcısına yanıt
    hocam buna benzer bir şey olacak modem de
     TTNET Santral Saçmalığı
  • 0365634b kullanıcısına yanıt
    Eyvallah Başkan buldum.
     TTNET Santral Saçmalığı
    Şimdi bunu bi arkadaş yorumlarsa çok sevinirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HCK42 -- 4 Şubat 2016; 20:24:32 >
  • HCK42 kullanıcısına yanıt
    hocam emin değilim fakat hattınız da vdsl var
  • 5-6 dan fazla kaldırmaz iç tesisatında problem yoksa altyapı çalışması yapılması gerekiyor.
  • Valla hocam, bizim binanın hemen yanında fibernet var sanırım ama daha aktif değil telekomdan adam dediki 2-3 yıl sonra gelir sanmıyorum ama bir umut işte...

Neyse kullandıgım net 8mb tahaüt bitti aradım 16mb kullanmak istiyorum dedim yok santrale uzak falan desteklemez dediler.

Telekomcu arkadaş destekler dedi, zaten binaya kutu koymuşlar. Aradım santrale uzaksınız 16mb veririz de cok desteklemez diye söylediler.

Fiyat karşılaştırması yaptım nerdeyse aynı fiyat veya daha ucuz dedim ki sen ver kardeşim bana 16mb desteklediği kadar zaten tam rakama ulaşmıyor hiç bir hız sonucta..

Aldım kullanmaya basladım suan modem ayarlarımdan ulaşılabilir hız 25 falan bazen 33 gösteriyor.

Ama 16mb net almıyor. 12 veya 13 alıyor. Oda yeter

Kaldıki şöyle düşün, 8 mb olsa max 5/6 cekiyor 8mb yine alamıyordum.

Şimdi daha uygun fiyata 13mb alıyorum. Fiber gelene kadar idare edecez.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mr.Kertenkele -- 4 Şubat 2016; 20:56:21 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Mr.Kertenkele kullanıcısına yanıt
    Hız testinde öyle çıkar hattına 16 tanımlı ise.

• quote:

Orijinalden alıntı: VDSL

Hız testinde öyle çıkar hattına 16 tanımlı ise.

Olsun hocam,

8mb 60-70 tl.
    Aynı zamanda 23 lira telefon faturası derken toplam 80-90 tl oluyordu maliyeti...

Şimdi 16mb yalın ultranet 100gb limitsiz.

55tl öduyorum sabit tek fiyat baglantı ücreti vs altivasyon hiç biri yok.

• Bundan önce Türknet kullanıyordum sorunsuz 8mbps alıyordum.Ve dediğim gibi 9mbps alabildiğimi söylediler. Diğer arkadaşlara ilgilendikleri için çok teşekkür ediyorum.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.