Şimdi Ara

Stress Test Nasıl Yapılır?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
8.956
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Hangi programla ve yaklaşık ne kadar zamanda yapıldığını ve sonuçları bana yorumlayıp bilgi verecek bir arkadaş arıyorum

• Aida64 adlı programı indirin. Araçlar > Sistem kararlılık testi kısmından istediğiniz bileşenlere tik atın ve testi başlatın. Sıcakları ve stabiliteyi aşağıdaki verilerden takip edebilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: 3232amacor

Hangi programla ve yaklaşık ne kadar zamanda yapıldığını ve sonuçları bana yorumlayıp bilgi verecek bir arkadaş arıyorum

20dk yeterli olur. Aida64,prime95 vb.. kullanılabilir. Test sırasında sıcaklıklar üreticinin uygun gördüğü maksimum değerleri aşmadığı ve çekirdek hatası,mavi ekran,donma vb.. hatalar ile karşılaşılmadığı taktirde sistem sorunsuz olarak kabul edilir.

• Arranger. kullanıcısına yanıt
    teşekkürler abi

BAŞLIK HAKKINDA DEĞİL AMA YARDIMCI OLABİLECEĞİNİZİ DÜŞÜNDÜGÜM BİR KONU DAHA VAR.

sistemim

Intel Core i5 6600K Soket 1151 3.5GHz 6MB Önbellek 14nm İşlemci
    ASUS Z170 PRO GAMING Intel Z170 Soket 1151 DDR4 3400MHz(O.C.) USB3.1 Anakart
    CORSAIR 16GB (2x8GB) Vengeance Kırmızı DDR4 3200MHz CL16 Dual Kit Ram
    AKASA Venom (AK-CCX-4002HP) AMD Intel LGA775/1156/1366/2011 İşlemci Soğutucu
    Sapphire R9 280X DUAL-X OC GDDR5 3GB 384Bit AMD Radeon DX11.2 Ekran Kartı
    CORSAIR CX SERİSİ 80PLUS 750W GÜÇ KAYNAĞI
    Corsair 240GB LS Serisi SATA 3.0 SSD (560MB Okuma / 535MB Yazma)
    ZALMAN Z11 PLUS HF1 MidT ATX SİYAH PENCERELİ KASA

işlemcinin overclock a ihtiyacı yok diye tahmin ediyorum. standart ayarlarda yeterli geleceğini düşünüyorum. kafama takılan tek soru şu;

ramlar standartta 2133Mhz de çalışıyor ben bunu biosdan DDR4-3200Mhz ye aldığımda işlemciyide aynı dogrultuda O.C yapmama gerek varmı ?. işlemciyi dokunmadan ramları 3200 e alıp sistem sorunsuz bi şekilde açılırsa sorun yok anlamınamı geliyor. TEŞEKKÜRLER

• İşlemci hızından bağımsız olarak ram hızını arttırabilirsiniz. Xpm desteği varsa ramlerin 3200mhz'de çalışması için biostan xpm'yi aktif etmeniz yeterlidir.
  • Arranger. kullanıcısına yanıt
    CORSAIR 16GB (2x8GB) Vengeance Kırmızı DDR4 3200MHz CL16 Dual Kit Ram

Ram bu sanırım xmp destegi yok. Bios ekraninda söyle bi ayar var;

http://i.hizliresim.com/gZ1lnN.jpg

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.