Şimdi Ara

LG G5, 21 Şubat'ta geliyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
40
Cevap
0
Favori
386
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Samsung'un Galaxy S7 amiral gemi serisi için 21 Şubat tarihine gün vermesinin ardından, diğer bir Güney Koreli dev LG de kendi amiral gemisini lanse etmeye hazırlanıyor. LG G5 modeli, 21 Şubat 2016 tarihinde Barcelona'da resmiyete kavuşacak. 

LG, yeni amiral gemi modeli için davetiye dağıtımına başladı. Davetiyenin mottosunda, yeni arkadaşlar ile tanışacağımız belirtiliyor. Görselde ise bir robot, zıplayan bir top ve tahta uçak yer alıyor. Lansmanda LG G5 modelinin tanıtılacağı kesin ancak beraberinde muhtemelen iki cihaz daha olacak. 

LG G5 ile ilgili henüz net görseller mevcut değil. Sadece şablonlar ve kılıf görselleri mevcut. Bu bakımdan cihazın neye benzediği tam olarak bilinemiyor. Bununla birlikte arka ses tuşlarının yanlara taşındığı ve alt kısımda kızaklı bir kapak sistemi ile bataryanın çıkarılabildiği biliniyor. 

İddialara göre cihazda; 5.4-5.5 inçlik 2K ekran, Snapdragon 820 yonga seti, 4GB LPDDR4 RAM, USB Type-C bağlantısı, parmak izi okuyucu, daha uzun ancak daha dar bir yapı, 16MP ve 8MP şeklinde sıralanan çift sensör dizilimi, ön kısımda ikinci bir ekran şeklinde özellikler olması bekleniyor.  

• Lg gene kaliteli ve makul fiyatlı bir telefon piyasaya sürer diye umud ediyorum

• Bitmedi 2k sevdaniz bitmedi... Tekrardan ayni panel ile 1080p ye donseler yine 2k diye pazarlasar telefonu eline alan adamin anlamasina imkan yok anca screenshot falan alinca ortaya cikacak bi durum.

Yap 1080p, reklaminida 2k ekranin cok pil tukettigini ve yeni urettigimiz 1080p panelin eskisini aratmiyacagini falan soyle 4 saatten 6 saate cikan pil omruyle millet nasil g4 ten g5 e geciyor otur izle.. Bu haliyle 1/1.5" sensorle f1.7 yle gelsede cop

• S820 ile Qualcomm toparladı. G5 de G2 gibi efsane olur umarım. G3 ve G4 G2 kadar etki yapamadı.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: LastShip

Bitmedi 2k sevdaniz bitmedi... Tekrardan ayni panel ile 1080p ye donseler yine 2k diye pazarlasar telefonu eline alan adamin anlamasina imkan yok anca screenshot falan alinca ortaya cikacak bi durum.Yap 1080p, reklaminida 2k ekranin cok pil tukettigini ve yeni urettigimiz 1080p panelin eskisini aratmiyacagini falan soyle 4 saatten 6 saate cikan pil omruyle millet nasil g4 ten g5 e geciyor otur izle.. Bu haliyle 1/1.5 sensorle f1.7 yle gelsede cop

o yüzden z5 aldım rahatım. herkesin 2k da kullandığı işlemciyi ben full hd de kullanıyorum oyunlar g4 ten çok daha akıcı

• G4 ve v10 yakın tarihlerde çıktı g5te erken geliyor,ortalama 4-5 ayda bir yeni model gibi birşey oluyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Bitmedi 2k sevdaniz bitmedi... Tekrardan ayni panel ile 1080p ye donseler yine 2k diye pazarlasar telefonu eline alan adamin anlamasina imkan yok anca screenshot falan alinca ortaya cikacak bi durum.

Yap 1080p, reklaminida 2k ekranin cok pil tukettigini ve yeni urettigimiz 1080p panelin eskisini aratmiyacagini falan soyle 4 saatten 6 saate cikan pil omruyle millet nasil g4 ten g5 e geciyor otur izle.. Bu haliyle 1/1.5" sensorle f1.7 yle gelsede cop

Şehir efsanesimidir nedir anlamadım şu 2k ile 1080p arasında fark yok hikayesi anlamadım. Biri fark yok dedi diye herkes inanıyor. Fark bal gibi de var gerçekten objektif gözlerle bakınca, kendini zaten fark yok diye sartlandirmadan çok rahat görürsün farkı.
    Note 4 ve s6 edge plus da 2k kullanan biri olarak söylüyorum. Zamanında 720p ile 1080p içinde de söylendi. Nedir kardeşim anlamadım bırakın teknoloji gelişsin 2k değil 4k gelsin cebe. Galaxy gear vr kullanıcı olarak rahatça söyleyebilirim ki 2k bile çok az .

• V10 un çıkış amacı ne idi anlamadım ben. Şahsen artık firmaların cıvıttığını düşünüyorum. Bence amiral gemi modellerinin çıkış tarihleri arasında adam gibi 1-1.5 yıl olması lazım. Telefona gelecek olursak, geçen sene s810 faciası yüzünden LG nin modelleri özellikle Samsung karşısında geriye düştü. Bu sene rekabet s820 ile artacak gibi baya.

• sony de şubat ayında tanıtsaydı da tüm amiral modelleri görmüş olurduk
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozgurulke

quote:

Bitmedi 2k sevdaniz bitmedi... Tekrardan ayni panel ile 1080p ye donseler yine 2k diye pazarlasar telefonu eline alan adamin anlamasina imkan yok anca screenshot falan alinca ortaya cikacak bi durum.

Şehir efsanesimidir nedir anlamadım şu 2k ile 1080p arasında fark yok hikayesi anlamadım. Biri fark yok dedi diye herkes inanıyor. Fark bal gibi de var gerçekten objektif gözlerle bakınca, kendini zaten fark yok diye sartlandirmadan çok rahat görürsün farkı.
    Note 4 ve s6 edge plus da 2k kullanan biri olarak söylüyorum. Zamanında 720p ile 1080p içinde de söylendi. Nedir kardeşim anlamadım bırakın teknoloji gelişsin 2k değil 4k gelsin cebe. Galaxy gear vr kullanıcı olarak rahatça söyleyebilirim ki 2k bile çok az .

720 p ekran kullanan adamın rasyonalize etme yolu bu. Yetiyormuş, sonra 2k ekran görünce gözlerini alamazlar.

• quote:

quote:

şehir efsanesi değil gerçek.gözle sağlıklı minimum izleme mesafesi olan 25cm'den bile fark farkedilmiyor.görsel fark yokken kullanımda olumsuz fark olması milletin karşı çıkma sebebi.

teknoloji gelişsin ama kullanıcının ihtiyaçları dorultusunda gelişsin.1 gün giden telefonlar 3 gün 4 günü çıkarsın.işte bu herkesin hissedeceği bir fark olur.2k ekranlar bunu engellemeyen unsurların başında.

eğer ekran 5" altındaysa 720p ile 1080p arasında fark da farkedilmiyor.boyutla ilişkili bir gereksinim.

bu arada evde note4 de var.ekran güzel ama iphone6+'la ya da xperia Z5'le yanyana bakınca fark yok.note4'ün 1080p modeli olsa açıkçası tercih ederdim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aycibin -- 4 Şubat 2016; 14:07:26 >

• Ona bakarsan 1080p s4 ekrani ile 1080p s5 ekrani arasinda bariz derecede bir fark var. senin o gordugun fark ppi degeri yogunlugundan degil panelin sundugu renk skalasi ve max parlaklik degerinin yuksekligidir.

720p de 5 incte ele aldigin gibi bu 720p diyosun cunku pixellesmeyi gorebiliyorsun ekranda yazilarin kivrik yerleri kutu kutu cikiyor. Ayni ekran 1080p iken pixellesme gorulmuyor. 2k da gorulmuyor 4k da da 10k da da gorulmeyecek. Bunun bir siniri yok.

Pixelin gorunmedigi degerin uzerine gecmenin hicbir mantigi yok. Bana de ki kardesim 5.5 inc note 3 te ben pixelleri goruyorum yazilar kutu kutu cikiyor bariz belli net olmadigi, de diye biliyorsan?

Panel kalitesi ile 2k arasinda bagimsiz bir iliski var. basit ornegini soyluyorum s4 vs s5 ikiside 1080p ama arasinda ciddi fark var.

ayriyetten samsungun max ekran cozunurlugubu sadece galeride ve video izlerken actigini bilmiyor olamazsin !

S4 bile 1080p olmasina ragmen masaustunde 720p cozunurluk veriyor. Telefon ilk acildigi anda 1080p veriyor belli acayip keskin bi bakiyosun 3 saniye sonra hop goruntu smoothlasiyor.

Neden??

Amoled ekranlardaki pentille dizilim lcd ler gibi duz hizalarsa degil bir pixelin etrafini saran baska pixellerle olusturulnus bi yapisi var. yani sen elindeki copte masaustunde webde oyunda orda burda googleplayde bi yerlerde 2k cozunurluk aldigini saniyorsan bi kere kafadan elendin. 2k cozunurlugu samsung pentilledeki pixellesmeden dolayi vermiyor arkadasim vermiyor.

Lg gibi lcd panellerde 2k direkt olarak veriliyor.

En basitinden g2 ve s4 u yan yana koy bakalim uygulama simgelerinin koseleri hangisinde daha keskin hangisinde daha belirgin?

Ayni sekilde g3 ile note 4 u koy bakalim hangisi daha keskin?

Sen hala 2k cozunurluk aldigini saniyorsun ya hakkaten yazik baska birsey demiyorum.

Gozunun algilayamadigi sinir ile algiladii sinir arasinda baglanti kurmaya calisiyorsunuz.

Sony nin kullandigi tft panelde 720p nin hissedilir ppi degeri cok dusukken 4.7 lik iphone un hissedilen ppi degeri cok daha yuksek.

Bunu shiftdelete incelemelerinde de soyluyorlar. Z5 compact 720p ekrana sahip olsada bunu hissedebiliyorsunuz pixeller gorunebiliyor ama bi iphone baktiginizda pixelleri goremiyorsunuz hissedilen ppi degeri bu telefonda farkli, alacak olanlar bunu goz onunde bulundursun gibi bi ibareleri var ve bunu soyleyen iphone cu olan dgil note cu olan sisko eleman.

Panel kalitesi ile ppi arasindaki bagimsiz baglantiyi nasil bagliyorsunu cozemedim gitti ozellikle 720p ile nasil kiyslarsiniz hayret konusu.. 720 ye ben hicbi zaman yeterli demedim 5 inc ekran icin. Ben bana sundugu degere bakarim.

Ppi in 350 civari olmasi pixeli gorememen icin yeterli. 350 ppi da pixel gozume batiyor diyorsan pilotaj falan denemelisin yetenekli arkadaslara ihtiyac var bu konuda..

• quote:

Orijinalden alıntı: aycibin

quote:

quote:

şehir efsanesi değil gerçek.gözle sağlıklı minimum izleme mesafesi olan 25cm'den bile fark farkedilmiyor.görsel fark yokken kullanımda olumsuz fark olması milletin karşı çıkma sebebi.

teknoloji gelişsin ama kullanıcının ihtiyaçları dorultusunda gelişsin.1 gün giden telefonlar 3 gün 4 günü çıkarsın.işte bu herkesin hissedeceği bir fark olur.2k ekranlar bunu engellemeyen unsurların başında.

eğer ekran 5" altındaysa 720p ile 1080p arasında fark da farkedilmiyor.boyutla ilişkili bir gereksinim.

bu arada evde note4 de var.ekran güzel ama iphone6+'la ya da xperia Z5'le yanyana bakınca fark yok.note4'ün 1080p modeli olsa açıkçası tercih ederdim.

Katiliyorum sonuna kadar. Elinde 2k ekranli telefon olanlar burda ahkam keserken 5 saat uzeri ekran suresi alanlar solugu forumda aliyor hemen ss alip degerleri paylasiyor..

• Telefon daha ortaya çıkmadan hararetli tartışmalar başlamış forumda.

Keşke 5 ya da 5.2 inç olsa, çıkarılabilir pil işi kesinse ortalama pil ömrü yeter bana, alırım yedek bataryamı atarım cebime şu anda yaptığım gibi. Yeter ki Snapdragon 820 problemli olmasın.
  • Şu pili büyütmeleri lazım. Çinli üreticiler 9 mm ye 6000 mah sığdiriyor. LG 3000'i asamiyor.

• Telefonun önüne Amele gibi LG logosu koymasinlar artık.

Bir de pil 5000mah civarı olsun.

Ekranı 2K yerine Full HD yapsınlar.

Çift hat özelliği standart olsun.

Fiyatı da 1499TL

• quote:

Orijinalden alıntı: UML

Telefon daha ortaya çıkmadan hararetli tartışmalar başlamış forumda.

Keşke 5 ya da 5.2 inç olsa, çıkarılabilir pil işi kesinse ortalama pil ömrü yeter bana, alırım yedek bataryamı atarım cebime şu anda yaptığım gibi. Yeter ki Snapdragon 820 problemli olmasın.

Hocam yedek bataryayı nasıl şarz edersiniz. Bunun ayrı bir aleti var mıdır? Yoksa ikisini de telefondan mı şarz ediyorsunuz?

• quote:

Orijinalden alıntı: fuujitsu

quote:

Orijinalden alıntı: UML Telefon daha ortaya çıkmadan hararetli tartışmalar başlamış forumda. Keşke 5 ya da 5.2 inç olsa, çıkarılabilir pil işi kesinse ortalama pil ömrü yeter bana, alırım yedek bataryamı atarım cebime şu anda yaptığım gibi. Yeter ki Snapdragon 820 problemli olmasın.
    Hocam yedek bataryayı nasıl şarz edersiniz. Bunun ayrı bir aleti var mıdır? Yoksa ikisini de telefondan mı şarz ediyorsunuz?

özel bir takım sarj aletleri vardı yedek batarya için ama ne kadar iyidir o tartışılık bence sizinde söylediğiniz gibi telefonu 2 kere sarj eder gibi edilebilir bence sorun olmaz bu

• quote:

Orijinalden alıntı: senersongur

Telefonun önüne Amele gibi LG logosu koymasinlar artık. Bir de pil 5000mah civarı olsun. Ekranı 2K yerine Full HD yapsınlar. Çift hat özelliği standart olsun. Fiyatı da 1499TL

yanlış anlama ama sanki lgnin pazarlama ve satış bölümünün müdürü gibi konuşmusun

• Askerden önce Samsung S4 kullanıyordum askerlik dolayısı ile kardeşime verdim.

Askerden sonra sanal home butonu gibi tereddütlere rağmen gittim lg g3 32 gb gold aldım. İnanın askerden önce telefon kullanmıyormuşum :) Okadar rahat okadar kullanışlı ki. Dondu diye reset atma sorunum yok. Bazen linux diyorum arka planda şişiyodur vs diyerek 10 15 günde bir yeniden başlatıyorum bilinçli olarak.

G4 almadım bilerek ama g5 çıktıktan bir müddet sonra telefonumu yükseltmek istiyorum :)

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.