Şimdi Ara

Instagram ilk orijinal dizisini yayınladı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
305
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Instagram ilk orijinal dizisini yayınladı

Netflix, Amazon ve Hulu gibi dijital platformların orijinal içerik alanında yakaladığı başarı, kendi video paylaşım platformları bulunan hemen hemen her şirketi harekete geçirdi. Amerikalı teknoloji devi Apple'ın orijinal diziler geliştirmeyi planladığının ortaya çıkmasından sadece birkaç gün sonra, bu kez de Instagram cephesinden benzer bir haber geldi.

Dünyanın en popüler sosyal medya platformlarından biri olan Instagram, ilk orijinal dizisi olan Shield 5'ı geçtiğimiz günlerde yayınlamaya başladı. Hello Carter filmiyle tanınan Anthony Wilcox tarafından yazılan ve yönetilen dizi, 15 saniyelik 28 bölümden oluşuyor. Bu ay boyunca her gün bir bölümü Instagram üzerinden yayınlanacak olan dizinin, şimdiye kadar üç bölümü yayınlanmış durumda.

Instagram ilk orijinal dizisini yayınladı

Magic City ve The Art of More gibi dizilerden tanıdığımız genç oyuncu Christian Cooke'un başrolünü üstlendiği Shield 5, kanlı bir elmas soygununun ardından yaşananları anlatıyor. Soygunla bağlantısı bulunduğu gerekçesiyle tutuklanan güvenlik görevlisi John Swift (Cooke), kendisini bir anda tehlikeli bir kedi fare oyununun içinde buluyor. Bir yandan polislerden, bir yandan da suçu üstüne atan suçlulardan kaçan Swift, yakalanmadan önce masumiyetini kanıtlamak zorunda.

Instagram tarafından "sosyal sinema" olarak nitelendirilen Shield 5, dizi dünyasında son dönemde yaşanan devrimin beraberinde getirdiği yeniliklerin en iyi örneklerinden biri. Önümüzdeki dönemde Snapchat ve Vimeo gibi servislerin de benzer içerikler yayınlaması bekleniyor.

• güzel bence christian reyiz üstesinden gelir

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Asdhjksajdsa bu nasıl iş? :D

• Hayırlısı olsun ne diyelim

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yakında bende dizi çekecem.

Instagram, Sony falan bu sektöre girdiler ama çok saçma. Herkes kendi işini yapsın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lionel Fusco -- 4 Şubat 2016; 13:04:03 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lionel Fusco

Yakında bende dizi çekecem.

Instagram, Sony falan bu sektöre girdiler ama çok saçma. Herkes kendi işini yapsın.

Instagram için saçma ama sony için niye saçma olsun adamlar zaten Sinema sektöründe en büyük şirketler arasında dizi .ekmesi saçma değil yani
  • Casper0416 C kullanıcısına yanıt
    Sony'nin film sektöründe olduğunu biliyorum ama PlayStation markası altında dizi çekmesi çok saçma.

• 15 saniyelik dizi mi olur
  • BluRay kim bilir kaç mb olur, kotayı aşmasak bari...
  • quote:

Sony'nin film sektöründe olduğunu biliyorum ama PlayStation markası altında dizi çekmesi çok saçma.

Sonuçta kendine ait kanalı yok diye biliyorum bir de benim düşüncem ileride diziler tamamen internete taşıncak yönünde o yüzden sadece sony değil tüm şirketleri internet üzrinden dizi yayınlaması mantıklı sonuçta piyası tam olarak oluşmatı ne kadar erken girerselerse geç girenlere göre avantajlı olurlar benim düşüncem bu yönden
  • Casper0416 C kullanıcısına yanıt
    Sony ile bir sorunum yok zaten. Playstation markasını kullanarak dizi çekmelerine takıldım ben. Direk Sony adıyla yapsalar diziler sıkıntı yok. Playstation oyun konsolu, bir Netflix ya da TV kanalı değil ki.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 7 dakikalık bir kısa film aslında. Hepsi yayınlansın, tek parça olarak izleriz.
  • quote:

Sony ile bir sorunum yok zaten. Playstation markasını kullanarak dizi çekmelerine takıldım ben. Direk Sony adıyla yapsalar diziler sıkıntı yok. Playstation oyun konsolu, bir Netflix ya da TV kanalı değil ki.

orda dediğiniz doğru oyun konsolu belki ileride ps5 ile sadece oyun değil diğer bölümlere geçme fikirleri vardır bence kaliteli diziler filan yaparlarsa sıkıntı yer yerden yayınlayabilirler
  • 15 saniyelik 28 bölüm nedir ya bide trailerını filan yapsalardı bari, 2 sn lik filan
  • Harbiden 10-15 saniyelik videolarla bölüm bitmez ömür biter

• çok uzun olmuş 2. saniyede sıkılıp kapadım
  • Daha neler göreceğiz bakalım.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.