Şimdi Ara

PS3'e YellowDogLinux Kurulumu (Türkçe)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
111
Cevap
1
Favori
19.904
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    YELLOW DOG LINUX KURULUMU

1.ADIM

Öncelikle YellowDogLinux.iso Dosyasını İndirin ve Bir Dvd ye Yazın.

2. ADIM

Öncelikle Tüm GameSave ve Makineye Yüklediğiniz Diğer Şeylerin Yedeğini MemoryCard'ınıza, USB HDD ya da USB Flash Disc'inize Alın.

Bütün Bunları Yaptıktan Sonra;
    Sırayla Settings===>System Settings===>Format Utility===>Format Hard Disk
    Seçeneklerine Tıklayın.

Bundan Sonra Birkaç Seçenek Daha Karşınıza Çıkacak. Burada Yapmanız Gereken En Önemli Şey HDD inizi 2 Eşit Parçaya Ayırmak Olacak. Eğer 20Gb'lık Sisteminiz Varsa HDD inizi 10Gb-10Gb, Eğer 60Gb'lık Sisteminiz Varsa İster 30Gb-30Gb Olarak İkiye Ayırın, İsterseniz 10Gb-50Gb Olarak Ayırın. Bilmeyenler İçin Yazıyorum 1Gb=1024Mb.

Not: Bunun Nedeni "PS3" ünüzün Kendi İşletim Sisteminin 10Gb Boş Yere İhtiyaç Duymasıdır. Eğer Bu Şekilde Yapmazsanız YellowDogLinux Doğru Biçimde Yüklenmeyebilir.

Bütün Bunlar Yaptıktan ve "PS3" ünüze "Reset" Attıktan Sonra Birkaç Dosyaya Daha İhtiyacınız Olacak. Bunlar;

Boot İçin;
    BootLoader (otheros.self)
    Download:http://www.playstation.com/ps3-openplatform/data/otheros.self

Kboot (otheros.bld)
    http://www.terrasoftsolutions.com/support/install/ps3/otheros.bld

Şimdi Bu Dosyaları İndirdikten Sonra:
    Neye Kaydedecekseniz (Boş Cd-Dvd, UsbHdd, UsbFlashDisc, MemoryStick v.s…)
    İçine Önce "PS3" Klasörü Açın. Bu Klasörün İçine de "otheros" Adlı Bir Klasör Daha Açın. İndirdiğiniz "otheros.self" ve "otheros.bld" Dosyalarını "otheros" Klasörünün İçine Atın ve
    Boş Cd-Dvd, UsbHdd, UsbFlashDisc, MemoryStick v.s ye Kaydedin.

3.ADIM

Artık Başlamaya Hazırsınız.
    Şimdi Cihazınıza USB Klavye ve Mouse unuzu Bağlayın ve Açın. Klasörleri Neye Kaydettiyseniz Cihazınıza Takın ve İşleme Başlayın.

Sırayla Settings===>System Settings===>Install Other OS Seçeneklerine Tıklayın.

Sonra Karşınıza Bu Ekran Gelecek:

PS3'e YellowDogLinux Kurulumu (Türkçe)

"Start" Seçeneğine de Tıkladıktan Sonra Program Otomatik Olarak “otheros.self” Dosyasını Bulacak ve Size Yüklemeyi Onaylayıp-Onaylamadığınızı Soracak. Siz "X" Tuşuna Basıp Onayladıktan Sonra Sırayla Cihazınızda Aşağıdaki İşlemler Gerçekleşecek.
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• uygulayan varmı
  • Ya devamı yok gibi ama ben bu kısmını uygulayınca cevap veririm gerç fianller başlı şimdilik brz zor ama ayrıca çok teşekkürler devil01 yardımın için bende bu konuyu arıyordum
  • denemedim ama bende boyle yukledim mouse suz :)
  • mause suz yükelnio ama linux kullanılmıo galiba
  • linux isoyu nereden indiriyoruz.
  • ee linux un kullanımı nasıl nedir ne değildir devil01
    aslında bu konuyu 3fruz arkadaşın açmasını bekliyordum neden açmadı anlayamadım
  • Cihaz elime geçer geçmez deneyeceğim paylaşım için teşekkürler...
  • yalnız dosyayı çektimiz server süpermiş... 1mbit kablonet kullanıorum 1 senedir böle hız görmedim.. 122K stabil ...
  • quote:

Orjinalden alıntı: SnoX

yalnız dosyayı çektimiz server süpermiş... 1mbit kablonet kullanıorum 1 senedir böle hız görmedim.. 122K stabil ...

hadi be şoka gireceğim şimdi süper ben bir megabitle en fazla 80 görmüştüm..
  • hala aynı stabillikte devam etmekte.. bi ara msnde konuşurken 90K ya inip çıktı3dk .. onun dışında 118-122 K arası.. 8.5 saatte çekeceğini sölüodu şuan 7 saatte... iyi gidio bu gidişle 3.5GB ı 8 saatte çekmiş olcam
  • quote:

Orjinalden alıntı: SnoX

hala aynı stabillikte devam etmekte.. bi ara msnde konuşurken 90K ya inip çıktı3dk .. onun dışında 118-122 K arası.. 8.5 saatte çekeceğini sölüodu şuan 7 saatte... iyi gidio bu gidişle 3.5GB ı 8 saatte çekmiş olcam

3.5 gb olan linux iso olan mı?

ben de büyük ihtimalle martta ps3 ü alırsam yüklerim.

diğer şeylerin boyutu ne kadar?boot yazan var ya .
  • diğerlerini henüz çekmedim isoyu çekiorum şuan... 935MB inmiş bile.. akşam 10 gibi kısmetse bitmiş olucak=). Eğer bu bildiğimiz linux sürümleri gibiyse PS3'e Web Hosting , DNS ve Mail Server da kurmayı deneyecem.. Sonucu yazarım.. Eğer kurulursa resimlerinide koyarım =)
  • benim kablo herzaman 124k stabil cekio :)
  • bahsettiğin şey malesef mümkün değil... çünkü sorun kablonette fln değil.. çoğu server o kadar hızı stabil veremez.. Ben linuxu çektiğimiz yerin hızından bahsettim:).. Yoksa aç emuleyi fln 124K stabil çekebiliomusun hatta onuda geçtim çoğu yerde 85 - 90K nın üstünde stabil alamazsın malesef.. rapid fln hariç
  • walla Kulağa ğüzel Geliyo bakalim
  • Yaw kurcalamayın güzelim makinayı.Ne faydası var linux un ???Peki sonra eski haline geri getirebilecek misiniz ????

Bence bunlara "GERENK YOK" ama bunların hepsi benCE
  • tej90 konuşmandan gördüğüm kadarıyla bir ps3 sahibi değilsin çünkü ps3'de aynı pc de olduğu gibi format atabiliyorsun:). Ayrıca neden gerek oldunu söyliyim.. Ps3 ile PC nin birbirini görmesini istiyorum bu sayede pc'deki film, müzik v.s gibi dosyaları LCD TV'de rahat rahat izlicem.. ve ps3'ün gücünü görmek istiorum benim kurma amacım bu..
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.