Şimdi Ara

Batman v Superman: Dawn of Justice filminin bütçesi belli oldu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
0
Favori
383
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Batman v Superman: Dawn of Justice filminin bütçesi belli oldu

Bu yılın en çok merak edilen filmlerinin başında gelen Batman v Superman: Dawn of Justice, bütçesiyle de oldukça konuşulacağa benziyor. Tüm zamanların en pahalı filmi olması beklenen Batman v Superman: Dawn of Justice için 410 milyon dolar seviyelerinden bahsediliyordu. Filmin net bütçesini ise THY yönetim kurulu başkanı İlker Ayrı açıkladı. 

Warner Bros. ile THY'nin sponsorluk anlaşmasında konuşan İlker Ayrı, çok önemli bir ortaklığa imza attıklarını ve 350 milyon dolarlık bütçe ile bu yılki en büyük Hollywood yapımlarından birisi olacak filmin bu önemi daha da artırdığını belirtti. Böylece, filmin bütçesi de resmiyete kavuşmuş oldu.

Sponsorluk anlaşması kapsamında, THY'nin Boeing 777 uçaklarından birisi Batman v Superman: Dawn of Justice filminin teması ile süslenecek. Ayrıca filmin bazı sahnelerinde THY uçağının dış ve iç görünümlerine şahit olacağız. Filme ait fragmanların bazılarında hali hazırda THY logosuna rastlayabiliyoruz. Yine filmin iki önemli başrol oyuncusu Ben Affleck ve Jesse Eisenberg, THY'nin bir reklam filminde oynayacak. 

Önceki yıllarda da Kobe Bryant ve Lionel Messi'nin rol aldığı THY reklamları çok konuşulmuş, YouTube'nin en çok izlenen videoları arasında yerini almıştı. THY'nin marka tanınırlığının artırılması adına, Batman v Superman: Dawn of Justice sponsorluğu çok daha büyük bir katkı yapacaktır.  

• Anasını satayım gidip bu heriflere milyon dolarları döküyorlar. Sonra bize fahiş fiyatlardan uçak bileti satıyorlar.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: fuujitsu

Anasını satayım gidip bu heriflere milyon dolarları döküyorlar. Sonra bize fahiş fiyatlardan uçak bileti satıyorlar.

Hocam öyle ama marka bilinirliği için bu tür yatırımlar gerekli. THY muhtemelen en çok bilinen Türk firmasıdır.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 12 saat yerine 1 saat sürmesine raziyiz diye kullaniyoruz yoksa ciddi sorunlari var havayolu sirketlerinin. Kalkis saatleri neredeyse her defasinda aksiyor bazen 20-30 dakika. Anadolu jet, pegasus gibi firmalara ait iç hat uçaklarina, uçak yerine hava otobüsü demek daha mantikli sanki, diz koltuk mesafesi o kadar az ki konfor filan hak getire. Mümkün olsa ayakta yolcu alirlar daha fazla para kazanmak için. Bilet fiyatlari cidden pahalli uçak bos degilse yada 1-2 ay önceden satin almiyorsaniz sayet. Zaten pegasus adama su bile vermez bedava. Anadolu jet yine insafli o konuda.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Vega -- 3 Şubat 2016; 20:35:46 >
  • ulan ne kadar sacma bir fikir bu ya. versus ne alaka anlayamadim gitti, ne kadar gereksiz bir film, uyduruk bir senaryo üzerine bol efektli çöplük olacak belli ki

• quote:

Anasını satayım gidip bu heriflere milyon dolarları döküyorlar. Sonra bize fahiş fiyatlardan uçak bileti satıyorlar.

Adamlar dünya markası olmaya çalışıyor senin dediğine bak. Daha ucuza gitmek istiyorsan farklı şirketlerin hava yollarını kullanabilirsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-BB2CECC18 -- 3 Şubat 2016; 22:41:29 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Paul Leonard Newman

ulan ne kadar sacma bir fikir bu ya. versus ne alaka anlayamadim gitti, ne kadar gereksiz bir film, uyduruk bir senaryo üzerine bol efektli çöplük olacak belli ki

Sana göre gereksiz. Bu filmi yıllardır bekleyen çizgi roman severler var. Ayrıca bu tam anlamıyla bir versus değil. Özellikle Batman v Superman denilmesinin sebebi bu. Yoksa oraya vs koyulurdu. Kendinize göre gereksiz bulduğunuz şeyleri genelleme yaparak eleştirmeyin. O zaman bütün filmler gereksiz olur.

• ulen gene gelmiş ucuz biletçiler. Yahu paran yok ryan air pegasus cart curta bin kardeşim. Adam satıyor alanı da var gerçekten çok iyi reklam da yapıyorlar. Ha bunları yaparken sen abidik gubudik abiye ucuz bilet de temin etsinler demi süpreman mi la bu ?

Güzel reklam anlaşması cidden butun dünya bu filmi bekliyor.

• ben merakla bekliyorum filmi,thy ye dilerim güzel döner bu anlaşma

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Paul Leonard Newman
    ulan ne kadar sacma bir fikir bu ya. versus ne alaka anlayamadim gitti, ne kadar gereksiz bir film, uyduruk bir senaryo üzerine bol efektli çöplük olacak belli ki

İyi o zaman. Cem Yılmaz'ın bir lafı vardı. Titanik filminin sonunda batacak. O zaman niye filme gidelim ki lafı. Ona benzemiş. Ben Adalet Takımını bekliyorum. Bu film de Adaletin Şafağı, yani Adelet Takımının başlangıç filmi. Sana göre gereksiz, bana göre oynadığı 1. gün izlerim.

• Milyon dökeceklerse tüm dünyada iş yapacak şeylere döksünler,oba makarna gibi esra erol'a mı dökselerdi milyonları.
  • Ekrem vs android olda daha tutardi

• hem batman hem süpermen kendi içinde tutarlı mantığa sahip iki film serisi ama ikisini bir filmde buluşturmanın hiçbir mantığı yok. Ne uydurduklarını tahmin edemiyorum çünkü ilk filmi izlemedim ve asla bakmam bile. Batman ve Süperman serilerine ve ikisinin geçmişine saygısızlık yapıyorlar. Her ikisi de çizgi romanlardan bu yana efsane olmuş hikayeler. İlk baskı süperman çizgi roman geçenlerde 1 milyon dolara satıldı. Ne kadar manevi etkisi olduğunu herkes biliyor. Batman de aynı manevi değere sahip birçok insan için.

• Gotham ve Metropolis biletlerinin fiyatları hakkında bir bilgi mevcut mu? Filmin çekildiği şehirleri ziyaret etmeyi çok isterim.

• nolan'ın bale ile çevirdiği batman serisi kurgu,atmosfer,seslendirme ve oyunculuk olarak mükemmeldi.üzerine yapılacak her bölüm gölgesinde kalacaktır bence.karakteri sevdiğim için izlerim ama biraz lay lay lom olmasını bekliyorum.gal gadot'un wonder woman olması filme bir çekicilik katacak orası kesin :)
  • fthkn F kullanıcısına yanıt
    Nasıl mantık yok asıl bunca yıl bir araya gelmedikleri için mantık yok. TDKR'yi hiç mi duymadın? Veya JL'yi? Batman ve Superman yıllardır çizgi roman sayılarında birçok kez bir araya geldiler. En son yanlış hatırlamıyorsam JL serisinde bir araya geldiler. Ayrıca hikaye yazılırken TDKR'den esinlenildi. Karakterlere saygısızlık falan da yok. Çizgi roman okumadığın belli oluyor. Ne Superman okumuşsun ne Batman. Bilmeden etmeden yorum yapmayalım. Çizgi roman severlerin yıllardır hayalini kurduğu film bu. Nihayet bu yıl gerçek oluyor. İyi olur kötü olur onu bilemeyiz. Asıl hata yıllardır çizgi romanlarda bir araya gelen bu ikiliyi bunca yıldır sinemada buluşturmamaktı. Sinemada görmek ayrı bir heyecan ayrı bir zevk.

• quote:

Orijinalden alıntı: Mr. Jingles

Nasıl mantık yok asıl bunca yıl bir araya gelmedikleri için mantık yok. TDKR'yi hiç mi duymadın? Veya JL'yi? Batman ve Superman yıllardır çizgi roman sayılarında birçok kez bir araya geldiler. En son yanlış hatırlamıyorsam JL serisinde bir araya geldiler. Ayrıca hikaye yazılırken TDKR'den esinlenildi. Karakterlere saygısızlık falan da yok. Çizgi roman okumadığın belli oluyor. Ne Superman okumuşsun ne Batman. Bilmeden etmeden yorum yapmayalım. Çizgi roman severlerin yıllardır hayalini kurduğu film bu. Nihayet bu yıl gerçek oluyor. İyi olur kötü olur onu bilemeyiz. Asıl hata yıllardır çizgi romanlarda bir araya gelen bu ikiliyi bunca yıldır sinemada buluşturmamaktı. Sinemada görmek ayrı bir heyecan ayrı bir zevk.

Şu bilmeden yorum yapmama saçmalığından da vazgeçin. Bilmediğim şeyi buraya yazmazsam bilmediğimi nerden bileceksin ya da ben nasıl bileceğim bilmediğimi? Ben ayrı olduklarını sanıyordum. Çizgi Roman olarak içli dışlı değilim. Hiç okumadım ama sinema tarihi boyunca bu iki karakter hiç bir araya gelmedi. Gelmeleri zaten mantıksız çünkü ikisi de hayali bir dünyanın iki karakteri. Birisi Gotham City'de diğeri Kripton'lu. Aralarında bir kesişme oluşturacak bir hikaye yok. Demek ki çizgi romanlarda bunu denemişler ilk. İlk mantıksızlığı orada yapmışlar filmleri de ona dayandırıyorlar. Dediğim gibi saçmalık. Sinema tarihi boyunca onlarca batman ve süperman filmi çekildi 70-80 yıl boyunca. Neden şimdi çıkardılar bu birleşmeyi? Onlar da konu sıkıntısı yaşıyorlar o yüzden böyle yapıyorlar. En son Man of Steel filmini yaptılar. Artık arayış içindeler ve saçmalama noktasına geldiler. Aynen şu Thor ve İron-Man olayına dönderdiler. Avengers gibi. O da saçmalık. Karşılarında da düşman olarak Thor'un kardeşi Loki'yi uydurdular. Yahu arkadaş ne saçmalıklar oluyor işte. Ama millet izliyor para çok bu görsel efekti bol sinema girişimlerinde ama ben sinema gözüyle bakmıyorum bunlara. Yüzde doksanı stüdyoda bilgisayar içinde grafiklerle oluşturulmuş sinema olmaz. Yakında bununla bilgili bir yasal girişim de olacak diye inanıyorum. Her beyaz perdeye aktarılan sinema olarak kabul edilmemeli. Animasyon içerik denebilir ya da grafik görsel denebilir ama sinema denemez. O yüzden Tarantino bile buna isyan etti ve son filmini fiziksel banda çekti adam. Bildiğin makaralı filme çekti. Artık sinemadan da nefret ettiriyorlar insanı.

• şu fragmanlarda ne zaman thy'yi görsem gururlanıyorum
  • quote:

fahiş fiyat derken?
    sen 10 yıl önce Uçakla seyahatin U'sunu diyemiyordun.
    Marka olmak basit bi iş değil.
    küçük düşünmeye devam edin siz ;)

• quote:

Orijinalden alıntı: fthkn

quote:

Orijinalden alıntı: Mr. Jingles

Şu bilmeden yorum yapmama saçmalığından da vazgeçin. Bilmediğim şeyi buraya yazmazsam bilmediğimi nerden bileceksin ya da ben nasıl bileceğim bilmediğimi? Ben ayrı olduklarını sanıyordum. Çizgi Roman olarak içli dışlı değilim. Hiç okumadım ama sinema tarihi boyunca bu iki karakter hiç bir araya gelmedi. Gelmeleri zaten mantıksız çünkü ikisi de hayali bir dünyanın iki karakteri. Birisi Gotham City'de diğeri Kripton'lu. Aralarında bir kesişme oluşturacak bir hikaye yok. Demek ki çizgi romanlarda bunu denemişler ilk. İlk mantıksızlığı orada yapmışlar filmleri de ona dayandırıyorlar. Dediğim gibi saçmalık. Sinema tarihi boyunca onlarca batman ve süperman filmi çekildi 70-80 yıl boyunca. Neden şimdi çıkardılar bu birleşmeyi? Onlar da konu sıkıntısı yaşıyorlar o yüzden böyle yapıyorlar. En son Man of Steel filmini yaptılar. Artık arayış içindeler ve saçmalama noktasına geldiler. Aynen şu Thor ve İron-Man olayına dönderdiler. Avengers gibi. O da saçmalık. Karşılarında da düşman olarak Thor'un kardeşi Loki'yi uydurdular. Yahu arkadaş ne saçmalıklar oluyor işte. Ama millet izliyor para çok bu görsel efekti bol sinema girişimlerinde ama ben sinema gözüyle bakmıyorum bunlara. Yüzde doksanı stüdyoda bilgisayar içinde grafiklerle oluşturulmuş sinema olmaz. Yakında bununla bilgili bir yasal girişim de olacak diye inanıyorum. Her beyaz perdeye aktarılan sinema olarak kabul edilmemeli. Animasyon içerik denebilir ya da grafik görsel denebilir ama sinema denemez. O yüzden Tarantino bile buna isyan etti ve son filmini fiziksel banda çekti adam. Bildiğin makaralı filme çekti. Artık sinemadan da nefret ettiriyorlar insanı.

Bilmeden yorum yapma o zaman arkadaşım. Bunu saçma bulmak başlı başına bir saçmalık zaten. Bilmediğin bir şeyi buraya yazdığın için bilmediğini biliyorum. Benim gibi bilenler sayesinde öğreniyorsun işte. Yat kalk dua et bana. Sen bu kafayla gidersen sinema sektörü batar. Kaç tane filmin karakteri gerçek? The Godfather filminin karakterleri gerçek mi? O zaman The Godfather da çekilmemeliydi veya The Shawshank Redemption. Ne de olsa hayali dünyaya ait karakterler.

Superman ve Batman aynı çizgi roman şirketinin karakterleri. Ayrıca aralarında nasıl kesişme oluşturacak hikaye yok? Yahu bilmiyorsun hâlâ konuşuyorsun. İnsan bir araştırır ama yok. Bizim insanımızda bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmak genetik bir hastalığa dönüşmüş. Bak forumdaşım şimdi nasıl kesişme olduğunu anlatayım. Superman Kripton adında bir gezegende doğdu. Fakat gezegenin iç dengesi bozulduğu için yok oldu fakat babası gezegen yok olmadan önce oğlunu bir uzay gemisi ile dünyaya yollar ve çiftçi bir aile onu bulup sahiplenir ve evlat edinir. Daha sonra büyüyüp gazeteci olur ve Metropolis kentinde Daily Planet gazetesinde çalışmaya başlar. Ayrıca Gotham ve Metropolis birbirine yakın iki şehir. Bruce Wayne de başarılı bir iş adamı olduğu için doğal olarak gazeteci olan Clark ile iş adamı olan Bruce'un yollarının kesişmemesi için imkân yok. Al sana sebep.

Senin gibi böyle vakıf olmadığı konularda atıp tutan insanlar yüzünden şu forumun kalitesi düşüyor. Araştır arkadaşım araştır. Avengers serisi zaten bir çizgi roman. Thor, Iron Man, Hulk gibi karakterler zaten yıllardır bir aradalar. Neden şimdi yapılıyor? Çünkü bu kadar karakterin bir arada olduğu bir film yüksek maliyet gerektirir. Teknoloji şimdi şimdi bu karakterlerin filmleri için gerekli gelişmişliğe ulaştığı için bu kadar çoğaldı bu yapımlar. Yıllardır çizgi roman okuyanların bir arada görmek istediği iki karakterden bahsediyoruz. Kesişmeleri için hikayeleri de var. Sen olmayan bilginle kesişme olmadığını iddia etsen de. Hayır işin garip tarafı bunlar hakkında zerre kadar bilgin olmadığı gibi bir de gelip kesişme oluşturacak hikaye yok, yok biri Gotham'lı biri Kriptonlu deyip kesin konuşuyorsun biliyormuş gibi. Şimdi Google'da Batman ve Superman karakterleri ile ilgili bilgilendirici yazılar oku.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.