Şimdi Ara

inverter motor mu standart motor mu?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
9
Cevap
1
Favori
23.784
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Çamaşır makinesi almayı düşünüyorum. iki tip motor tipi varmış inverter motor yeni tipmiş galiba daha sessiz daha tasarruflu 10yıl garantiliymiş. fakat inverter motor da bütün yük motora bindiği için çabuk bozulur vs. diyorlar aslı varmıdır.
    yorum ve tavsiyelerinizi bekliyorum.

• Inverter motor surucusu olan bir motor dur aslinda sanayide yillardir var bende makine teknisyeniyim bu tip motorlar makinelerde yillardit kullaniliyor programlarsin motorunu istedigini yaptirtirsin

Avantaji sessizdir programlarsin kam mil kullanmadan istedigini yaptirtirsin

Dezavantaji programini bilmezler aldigin yerden almak zorunda kalirsin ve dunya para isterler

Camasir makinesindeki dezavantaji bir sey olursa sikintii yasarsin eski tip motorda ise goturursun hemen sararlar verirler 50 60 liraya cozersin ama bu motorlarda isin yas uzerindeki surucuyu bulman gerekli yada motoru almak gerekli buda pahalidir

Cok sessizdir bozulmasi da biraz sans isi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bütün yük motora bimiyor çabuk bozulur dedikleri inverter motor değil, direct drive denen kayışsız/kasnaksız sistemdir. İkisi farklıdır.

• emrahsnr kullanıcısına yanıt
    Merhaba bende şuan o çelişkideyim. Direct drive mı inverter mı sizce? Ses farkı azsa çok önemli değil benim için. İleride çıkarabileceği sıkıntılar ve kullanış önemli açıkçası.
  • Yeni nesil çamaşır makinelerinde kullandıkları BLDC (brushles DC) denilen motordur. sessiz, ekonomiktir. arıza olasılığı oran orantı hesabı yapmak için erken ama uzun garantili (mesela 7 yıl) ürünlerden alırsanız bozulması da sizi çok üzmez. kaldı ki yerli üreticiler şu an 5-10 yıl arası motor garantisi ile ürün satıyorlar (genel garanti haricinde)
    Zaten yeni nesil hangi ürünü alsanız 7 yıldan fazla kullanamayacağınızı düşünenlerden olduğum için 7 yıldan sonra garanti harici kaldığında ne zaman arıza yaparsa artık o zamana kadar da çoktan bu BLDC motorlar yaygınlaşmış ve günümüz motorları gibi 50-100 TL ye tamir edilebilir hale gelmiş olurlar.
    Şahsi düşüncelerimdir :)
  • Sessizlik ve dayanıklılık isteniyorsa tabiki inverter motor. Artık bazı markalar inverter motorlarına 10 yıl garanti veriyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: enarr

Sessizlik ve dayanıklılık isteniyorsa tabiki inverter motor. Artık bazı markalar inverter motorlarına 10 yıl garanti veriyor.

Hocam arkadaşım en üst modellerden biri çamaşır makinesi aldı 5 sene evvel Bosch dan o zaman inverter motorlular yeni çıkmıştı. Bir kere makine çalışırken gördüm çok sessiz ama geçen senenin sonlarında motor kartı varmış bozuldu. Motor hızını kontrol ediyormuş neyseki garantisi varmış daha değişti ama full elektronik aletler kullanırken çok dikkat etmek lazım çok cicili bicili çabuk Bozuluyorlar.

• canerrtass C kullanıcısına yanıt
    İlk çıkan modellerde birkaç yıl sonra kart arızası verdiğini okumuştum. Arkadaşınız şanslıymış ki genelde bu arızayı garantiden tamir etmiyorlarmış. Çamaşır makinesi banyoda olunca da çabuk arıza veriyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: enarr

İlk çıkan modellerde birkaç yıl sonra kart arızası verdiğini okumuştum. Arkadaşınız şanslıymış ki genelde bu arızayı garantiden tamir etmiyorlarmış. Çamaşır makinesi banyoda olunca da çabuk arıza veriyor.

Anakartı arıza verseydi tamir edilmeyecekti. Bu motor hız kontrol kartı. Alırken ek garanti yaptırmıştı.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.