Şimdi Ara

Sürücü büyüklüğümü?ohm değerimi ?nokia monster wh920 mi ? sony mdr-xb50 mi ?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
594
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Teknik detaylar aşağıda sony de 12 mm sürücü var ancak ohm değeri 16 buna karşın nokiada sürücü 9mm monster ancak ohm değeri 32 yüksek ohm değeri daha derin frekanslar verir diye biliyorum ancak sürücü büyüklüğüde önemli açıkcası kulaklıkta kalite fiyat çok farkedebiliyor bu nedenle sizden ricam teknik olarak hangisinin üstün olduğunu belirtmeniz tabi her ikisinide dinlemiş denemiş birisinin objektif görüşüde çok önemli Sony 122 tl nokia monster çok iyi bir indirimde ve 99 tl

SONY MDR-XB50 TEKNİK DETAY :

Type Closed, dynamic
    Driver Unit 12mm DOME TYPE(CCAW)
    Sensitivity 110dB/mW
    Power Handling Capacity 100mW
    Impedance 16 Ohm(1kHz)
    Frequency Response 4-24,000Hz
    Diaphragm PET
    Magnet Neodymium
    Cord Y type, flat Litz cord
    Cord Length 1.2m
    Plug L-shaped Gold-plated Four-Conductor Stereo Mini
    Weight (without Cord) Approx. 8g
    Supplied Accessories Carring Pouch (1), Earbuds (SS, S, M, L)
    MİCROPHONE
    Unit/Type Electret Condenser
    Directivity Omni directional
    Frequency Range 20 Hz – 20,000 Hz
    Open circuit voltage level –40 dB (0 dB = 1 V/Pa)

NOKİA MONSTER WH-920 TEKNİK DETAY:

Driver size
    9 mm

Weight
    18 g
    Features

Features
    Suggest change - Beta
    Foldable, Interchangeable ear cushions, Water resistant
    Audio features

Frequency range
    20 - 20,000 Hz
    Headset
    Yes
    Adapted for iPhone
    Yes
    Frequency response (microphone)

Impedance (microphone)

Sensitivity (Microphone)

Impedance
    32 Ω

Power handling capacity

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mühendis266 -- 3 Şubat 2016; 9:42:49 >

• Nokia daha dengeli bir sese sahipken sony ise daha bass karakterli. İkiside seni memnun eder kalite açısından , konfora odaklan bence

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: snowbard

Nokia daha dengeli bir sese sahipken sony ise daha bass karakterli. İkiside seni memnun eder kalite açısından , konfora odaklan bence

Hd ibaresi olması hifi ses kalitesi mi demek oluyor onu anlayamadım ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: mühendis266

quote:

Orijinalden alıntı: snowbard

Nokia daha dengeli bir sese sahipken sony ise daha bass karakterli. İkiside seni memnun eder kalite açısından , konfora odaklan bence

Hd ibaresi olması hifi ses kalitesi mi demek oluyor onu anlayamadım ?

yok, satış tekniği
  • Ses konusunda uzman bir arkadaşımız çok kısa tavsiyede bulunabilir mi hangi modeli almalıyım ? Quadbeat 2 yide düşünüyoum bu arada ?
  • Geçenlerde XB50AP aldım ben de. Bass derinliği konusunda uzun zamandır ilk defa bu kadar memnun kaldığım bir kulaklığım oldu. Ki Audio Technica CKS70'i 1.5 sene kullandım ve CKS90'ı da denedim. Diğer kulaklığı bilmiyorum ama eğer bas derinliğinden hoşlanıyorsan SONY tatmin edecektir. Audio Technica'lara göre avantajı, bas haricindeki seslerin de net olması. Kendi kulaklığım olduğu için değil ama gerçekten 50 $'ın altındaki en iyi kulaklıklardan.

Sürücü büyüklüğü genel olarak önemli olsa da, her şeyi belirlemez bu arada. Bunu belirteyim. Bu, Armature kulaklıkları çöp saymak demek olur. Frekansın özellikleriyle de empedansı karıştırmamak gerekir. 300 ohm'luk kulaklıklar da var, onlar bası derin veremez mi yani?

Kısacası artık teknik özelliklere fazla takılmamak gerekir, anlattıkları şeyler çok kısıtlı. Bundan adım kadar eminim ama gerçekten detay istiyorsan kağıt üzerinde yazanlarla yetinmezsin zaten. Bence en büyük teknik detay karşılaştırmasında bile beğeneceğin kulaklık teknik detay testinden geçememiş olan kulaklık olabileceği gibi, teknik detayda en iyi gözüken kulaklığı da beğenmeyebilirsin.

Bu çizgiler çok net değil.

• mühendis266 M kullanıcısına yanıt
    teknik verilere bakarak hiçbirşey anlaman mümkün değil. yorumları okuyarak da varabileceğin hiçbir yer yok. iki kulaklığı merak ediyorsan birini alıp kullanacaksın, işin bitince, paran olunca ikincisini alacaksın, ilk aldığını ikinci elden satacaksın. ne kadar erken satarsan o kadar iyi fiyat koyabilirsin. yada baştan ikisini de ikinci el alacaksın, böylece kaybın olmaz yada az olur.

teknik verilerin niye işe yaramadığı konusunda örnekli açıklama sana, frekans aralığını hepsi bol keseden verir mesela 6hz-22khz verilmiş diyelim. düşük hz rakamı basları belirtir, yüksek khz rakamı tizleri gösterir. 6hz bas frekansını kulağının duyması mümkün değil. duyulabilir frekansta baslar 20hz'den başlıyor ki o da sadece başlıyor, 20hz'de aldığın bası duymakta zorlanırsın. esas duyulabilir bas frekansı 30hz'dir ki bu yüzden equalizer ayarlarında genellikle ISO standardı olan 31hz ve 63hz rakamlarını görürüz. bu iki frekans yeterli karakterislik farka sahip ve duyulabilir olduklarından seçilmiştir. 60hz 30hz'ye göre daha duyulabilir ancak daha serttir. baslar yukarıya çıktıkça sertleşir ve 250hz civarında nihayet davul sesine dönüşür aşırı sertleşir yani.

bu anlatımdan da anlayabileceğin gibi bir kulaklık isterse 2hz'den isterse 16hz'den isterse 20hz'den başlasın, birşeyi değiştirmez zira orayı zaten duyamıyorsun. ikincisi bu veri bir kulaklığın belli bir frekansta hangi güç veya kalitede ses verdiğini belirlemediği gibi, ses kaynağıyla desteklenip arttırıldığında çıkabileceği maksimum distorsiyonsuz seviyeyi de belirlemiyor. bazı teknik verilerde de ölçümlerin 1khz'ye göre yapıldığı not düşülür ve bu da zaten ne kadar saçma olduğuna bir başka örnektir. bir kulaklık düşün 30hz'de çıkabildiği bas seviyesi +3db olsun, başka bir kulaklık düşün onunki +30db olur. piyasada böyle kulaklıklar var ve bu bilgi asla hiçbiryerde yok. iki kulaklık da frekans olarak maşallah 10hz altını görüyor ama birisi 30hz'de dana gibi ses verirken diğerini duyma duyabilmek için özel bir cihaz kullanman gerekiyor.

diğer seslerde durum ancak daha da kötüleşebiliyor. baslarda anlattığım durum tizlerde de aynı şekilde mevcut. duyabileceğin en yüksek tiz frekansları 14 ve 16khz ancak tizlerde kalite ve detay seviyesi diye bir mevzu var. bunu kağıt üzerinde göremezsin. akustik genişliği, genel frekans ayrımları, vokallerin büyük ve ayrık olması, enstrüman ayrımları gibi mevzular da kağıttan okunamaz. db seviyelerinin falan da ses yüksekliğiyle bir alakası yok ne anlattıkları da meçhul. bunların seni hangi kulaklığı alacağınla ilgili götürebileceği bir yer yok. bazı insanlar sınırlı sayıda kulaklık kullanıyor ve bir kulaklıkta bir fark görünce kendince teknik özelliklerini karıştırıp onu bir özelliğe mal ediyor fazla sorgulama ve kıyaslama yapmadan. böylece çeşitli söylentiler yayılıyor etrafa.

• quote:

Orijinalden alıntı: Skull Crusher

Geçenlerde XB50AP aldım ben de. Bass derinliği konusunda uzun zamandır ilk defa bu kadar memnun kaldığım bir kulaklığım oldu. Ki Audio Technica CKS70'i 1.5 sene kullandım ve CKS90'ı da denedim. Diğer kulaklığı bilmiyorum ama eğer bas derinliğinden hoşlanıyorsan SONY tatmin edecektir. Audio Technica'lara göre avantajı, bas haricindeki seslerin de net olması. Kendi kulaklığım olduğu için değil ama gerçekten 50 $'ın altındaki en iyi kulaklıklardan.

Sürücü büyüklüğü genel olarak önemli olsa da, her şeyi belirlemez bu arada. Bunu belirteyim. Bu, Armature kulaklıkları çöp saymak demek olur. Frekansın özellikleriyle de empedansı karıştırmamak gerekir. 300 ohm'luk kulaklıklar da var, onlar bası derin veremez mi yani?

Kısacası artık teknik özelliklere fazla takılmamak gerekir, anlattıkları şeyler çok kısıtlı. Bundan adım kadar eminim ama gerçekten detay istiyorsan kağıt üzerinde yazanlarla yetinmezsin zaten. Bence en büyük teknik detay karşılaştırmasında bile beğeneceğin kulaklık teknik detay testinden geçememiş olan kulaklık olabileceği gibi, teknik detayda en iyi gözüken kulaklığı da beğenmeyebilirsin.

Açıkcası teknik detaylar kaliteyi ölçmede yetersiz onlarca kulaklık denedim mediamarkt da tamda dediğin gibi bu durumda kullanıcı deneyimleri çok önemli birde incelemeler. Özellikle yurt dışı incelemelerde nokianın ses kalitesi çok iyi bulunsa da hep fiyattan eleştiri almış ve puanı düşmüş ancak fiyat aslında şu anda uygun (99) tl oysa 120 usd filan amazonda. Sony de çok iyi eleştiri almış what hifi de en iyi ikinci kulaklık olmuş 50 usd altında xb70 ise 2014 yılın kulaklığı olmuş. Eleye eleye buraya kadar geldim karar aşamasındayım ancak kafamda birde akg yapımı quatbeat'lar var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mühendis266 -- 4 Şubat 2016; 8:39:34 >

• quote:

Orijinalden alıntı: vaziyetu

teknik verilere bakarak hiçbirşey anlaman mümkün değil. yorumları okuyarak da varabileceğin hiçbir yer yok. iki kulaklığı merak ediyorsan birini alıp kullanacaksın, işin bitince, paran olunca ikincisini alacaksın, ilk aldığını ikinci elden satacaksın. ne kadar erken satarsan o kadar iyi fiyat koyabilirsin. yada baştan ikisini de ikinci el alacaksın, böylece kaybın olmaz yada az olur.

teknik verilerin niye işe yaramadığı konusunda örnekli açıklama sana, frekans aralığını hepsi bol keseden verir mesela 6hz-22khz verilmiş diyelim. düşük hz rakamı basları belirtir, yüksek khz rakamı tizleri gösterir. 6hz bas frekansını kulağının duyması mümkün değil. duyulabilir frekansta baslar 20hz'den başlıyor ki o da sadece başlıyor, 20hz'de aldığın bası duymakta zorlanırsın. esas duyulabilir bas frekansı 30hz'dir ki bu yüzden equalizer ayarlarında genellikle ISO standardı olan 31hz ve 63hz rakamlarını görürüz. bu iki frekans yeterli karakterislik farka sahip ve duyulabilir olduklarından seçilmiştir. 60hz 30hz'ye göre daha duyulabilir ancak daha serttir. baslar yukarıya çıktıkça sertleşir ve 250hz civarında nihayet davul sesine dönüşür aşırı sertleşir yani.

bu anlatımdan da anlayabileceğin gibi bir kulaklık isterse 2hz'den isterse 16hz'den isterse 20hz'den başlasın, birşeyi değiştirmez zira orayı zaten duyamıyorsun. ikincisi bu veri bir kulaklığın belli bir frekansta hangi güç veya kalitede ses verdiğini belirlemediği gibi, ses kaynağıyla desteklenip arttırıldığında çıkabileceği maksimum distorsiyonsuz seviyeyi de belirlemiyor. bazı teknik verilerde de ölçümlerin 1khz'ye göre yapıldığı not düşülür ve bu da zaten ne kadar saçma olduğuna bir başka örnektir. bir kulaklık düşün 30hz'de çıkabildiği bas seviyesi +3db olsun, başka bir kulaklık düşün onunki +30db olur. piyasada böyle kulaklıklar var ve bu bilgi asla hiçbiryerde yok. iki kulaklık da frekans olarak maşallah 10hz altını görüyor ama birisi 30hz'de dana gibi ses verirken diğerini duyma duyabilmek için özel bir cihaz kullanman gerekiyor.

diğer seslerde durum ancak daha da kötüleşebiliyor. baslarda anlattığım durum tizlerde de aynı şekilde mevcut. duyabileceğin en yüksek tiz frekansları 14 ve 16khz ancak tizlerde kalite ve detay seviyesi diye bir mevzu var. bunu kağıt üzerinde göremezsin. akustik genişliği, genel frekans ayrımları, vokallerin büyük ve ayrık olması, enstrüman ayrımları gibi mevzular da kağıttan okunamaz. db seviyelerinin falan da ses yüksekliğiyle bir alakası yok ne anlattıkları da meçhul. bunların seni hangi kulaklığı alacağınla ilgili götürebileceği bir yer yok. bazı insanlar sınırlı sayıda kulaklık kullanıyor ve bir kulaklıkta bir fark görünce kendince teknik özelliklerini karıştırıp onu bir özelliğe mal ediyor fazla sorgulama ve kıyaslama yapmadan. böylece çeşitli söylentiler yayılıyor etrafa.

Aslında kulaklıkta aradığım en önemli husus sahne diyebilirim yani sesleri ayırsın ferah bir enstüman ayrımı olsun isterim bu durumda da zaten öyle muhteşem bass vurdu vs demeyeceğimi biliyorum bass ve tiz sahneye yayılır ve zaten tatmin eder bu durumda. Kulağın dibine dayanmış bir gümbürtülü bass ve tiz hiç sevmiyorum işte danann kuyruğu burada kopuyor sanırım sahneye önem vermeyen biri derin basslar ve belirgin tizler duyduğunda muhteşem bir kulaklık diyiveriyor ve ben bu durumda hangi yorumun bana hitap ettiğini anlayamıyorum. Bu açılardan çok basit ucuzu bir kulaklık olarak görünsede quadbeat 2/3 te listemde.

• Quadbeat 3 aldım beni çok çok şaşırttı bu kulaklık burn in sonrası bir inceleme yazmayı düşünüyorum.
  • quote:

Geçenlerde XB50AP aldım ben de. Bass derinliği konusunda uzun zamandır ilk defa bu kadar memnun kaldığım bir kulaklığım oldu. Ki Audio Technica CKS70'i 1.5 sene kullandım ve CKS90'ı da denedim. Diğer kulaklığı bilmiyorum ama eğer bas derinliğinden hoşlanıyorsan SONY tatmin edecektir. Audio Technica'lara göre avantajı, bas haricindeki seslerin de net olması. Kendi kulaklığım olduğu için değil ama gerçekten 50 $'ın altındaki en iyi kulaklıklardan.

Hocam mdr ex650ap kullanıyorum şuan siz bu kulaklığı denediniz mi yada kullandınız mı?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Zeze1

quote:

Hocam mdr ex650ap kullanıyorum şuan siz bu kulaklığı denediniz mi yada kullandınız mı?

Denemedim ama yorumlarına çok defa denk geldim. Bu segmentte sizi eğer ki bas kafa falan değilseniz sizi gayet de memnun edecek bir kulaklık. İyi bir atılım yapmadıkça bunun üzerine adım adım çıkmanız gereksiz olacaktır.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

quote:

Denemedim ama yorumlarına çok defa denk geldim. Bu segmentte sizi eğer ki bas kafa falan değilseniz sizi gayet de memnun edecek bir kulaklık. İyi bir atılım yapmadıkça bunun üzerine adım adım çıkmanız gereksiz olacaktır.

Ben bass delisi biriydim fakat bu kulaklıktaki ses dengesi ve kalitesi beni bass sevdamdan vazgeçirdi hocam . Dediğiniz gibi bndan sonraki kulaklığımın kalitesi gayet yüksek olmalı ki bu kulaklığıktan geçtiğime değsin.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Ben bass delisi biriydim fakat bu kulaklıktaki ses dengesi ve kalitesi beni bass sevdamdan vazgeçirdi hocam . Dediğiniz gibi bndan sonraki kulaklığımın kalitesi gayet yüksek olmalı ki bu kulaklığıktan geçtiğime değsin.

Custom düşünmezseniz IE 800 önerebilirim. İyi bir sistemle kullanmaya bakın, zira telefonda çok da iyi ses vermeyecektir. Telefon çok iyi olsa bile, en azından adam gibi bir DAP alınmalı. Hoş, DAP'a ve IE 800'e vereceğim parayla HD 650'li sistem kurardım, o ayrı.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Custom düşünmezseniz IE 800 önerebilirim. İyi bir sistemle kullanmaya bakın, zira telefonda çok da iyi ses vermeyecektir. Telefon çok iyi olsa bile, en azından adam gibi bir DAP alınmalı. Hoş, DAP'a ve IE 800'e vereceğim parayla HD 650'li sistem kurardım, o ayrı.

hocam ben genellikle telefonda kullanma taraftarıyım . playerler ve amfilerle kullanmayı hiç denemedim çünkü fazlalık yaparlar custom olarak kullanıyorum genelde. Ama bundan sonra geçebileceğim model varsa tavsiye ederseniz sevinirim. Özelden yazdım.

• Zeze1 kullanıcısına yanıt
    Custom derken özelleştirilmiş kulaklıktan bahsediyorum hocam. Fiyatları aşırı yüksek kulaklıklar ve satmak çok zor, çünkü kulak kalıbına uygun bir ucu var, biraz değişik şekilli. Herkese uygun değil, sana özel. Satmak için ekstra masrafa girmek gerek. Özelden cevap vereceğim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.