Şimdi Ara

Subwooferımın gücü azaldı , yardım ve önerileriniz

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
863
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Harman avr 265 amfim ve hkts60 hoparlör setim var ve an itibariyle subwooferım balon gıbı söndü.cok cok az sekılde ses cıkıyor.kendı hoparlör testini de yaptım , normal seviyesinin neredeyse 10 da 1 i kadar ses cıkarabılıyor.Sorun ne olabilir ? Kablolar , tüm bağlantılar sorunsuz.

• quote:

Orijinalden alıntı: dghans45

İyi akşamlar ,
    Harman avr 265 amfim ve hkts60 hoparlör setim var ve an itibariyle subwooferım balon gıbı söndü.cok cok az sekılde ses cıkıyor.kendı hoparlör testini de yaptım , normal seviyesinin neredeyse 10 da 1 i kadar ses cıkarabılıyor.Sorun ne olabilir ? Kablolar , tüm bağlantılar sorunsuz.

kablosunu değiştir, kablo fln ezilmiş olabilir. kablo uzattığında yada ezildiğinde olur genellikle böle şeyler. subwoofer pasif mi aktif mi?
  • aktif hocam , kabloyu degıstırecegım hafta sonu inş düzelir
  • kabloyu da degıstırıp deneme fırsatım oldu ama sonuç aynı. o kadar derınden gelıyorki sanki can çekişiyor
  • Benim de surraund sol taraftan az ses geliyordu sub ile birlikte.legrand marka akim koruyucu ve dengeleyici 6 li grup prize takmistim cihazı,sonra legrand grup priz yerine normal 5 li grup prize taktim şimdilik sorun yok sorun elektrikle alakalı olabilir veya amfinin sub çıkışı zarar gormus olabilir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • kabloda ek falan olmasın ona dikkat et
  • Avr nizin ayarlarını kontrol edin.
    Subwooferınızda müzik/sinema gibi mod anahtarı varsa onu kontrol edin. Subwooferınızda faz (phase) seçeneği varsa onu kontrol edin.
    Subwoofera giden kabloyu, bağladığınız konektöre dikkat edin.
    Hepsi doğru ve hala sıkıntı varsa aktif subwooferınızın amfi katında bir sıkıntı olabilir. Yetkili servisiyle görüşün.
    Avr nizi başka aktif subwoofer ile denemeyi deneyin. Herhangi bir basit 2+1, 5+1 sistemin aktif subwooferı ile deneyebilirsiniz.
    Akım korumalı prizle ilgisi olacağını sanmıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi umut_baris -- 11 Şubat 2016; 13:26:27 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.