Şimdi Ara

WhatsApp'ın aylık aktif kullanıcı sayısı 1 Milyarı aştı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
284
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • WhatsApp'ın aylık aktif kullanıcı sayısı 1 Milyarı aştı 

Akıllı telefonların hayatımıza girmesiyle birlikte anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp da hızla popülerleşmeye başladı. Türünün ilk örneklerinden olan uygulama özellikle basit kullanımıyla birlikte popüler hale geldi ve gittikçe daha fazla kullanıcıyı çekmeye başladı. 2014 yılında Facebook'un kurucusu Mark Zuckerberg uygulamadaki potansiyelin farkına varmış olacak ki büyük bir satın almayla birlikte WhatsApp'ı Facebook'un bünyesine kattı.

Zaten sosyal medya ve mesajlaşma gibi konularda deneyimli olan şirket bu tecrübelerini WhatsApp'a da aktararak gelişime katkıda bulundu. Bugün gelinen noktada ise uygulama bir ay içerisinde 1 Milyardan fazla insan tarafından aktif olarak kullanılıyor. Kabaca bir hesapla dünya üzerindeki her yedi kişiden birisinin her ay WhatsApp'da vakit geçirdiğini söyleyebiliriz.

Bu bilginin paylaşılmasıyla birlikte şirketin geçtiğimiz günlerde verdiği karar da yeniden gündeme geldi. Hatırlayacağınız üzere WhatsApp artık kullanıcılarından yıllık ücret almaktan vazgeçmiş ve ömür boyu ücretsiz kullanım hakkı vermişti. 1 Milyar kullanıcıdan alınması gereken bu ücretten vazgeçilmesi de şirketin her yıl 1 Milyar Dolar gibi büyük bir paradan vazgeçtiğini gösteriyor. 

• programı ücretsiz yapmaları güzel de birde şu fotoğraf işine el atsalar küçültmeden gönderebilsek. Özellikle a4 kağıdında ya da kitap sayfasını çektiğimizde karşı tarafın okuyamaması gibi sıkıntılar oluşuyor

• Adamlar sms olayını bitirdi. Arama olayınıda geliştirirlerse dakika işide biter.

Ama bizim tarifeler degismez yine 27263636 sms verirler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • İşin sonu nereye varacak acaba.
    İnternet işleri böyledir, önce sorunsuz sınırsız kullanıcı deneyimi verilip ün yapılır.
    Sonra premium üyelik saçmalığı dayatılır, ya da farklı şeyler.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: PunkBunny

Adamlar sms olayını bitirdi. Arama olayınıda geliştirirlerse dakika işide biter.

quote:

Orijinalden alinti: PunkBunny

Adamlar sms olayini bitirdi. Arama olayinida gelistirirlerse dakika iside biter.

Zaten kimse atmadığı için bol bol veriyorlar diye düşünüyorum. Benim tarifede tanımlı 5000 sms var, kullandığım 30 civarı.
    Kimse kullanmadığı için trafik oluşmuyor, dolayısıyla altyapı gideri de oluşmuyor. Onlar da bol keseden veriyorlar.
    İnterneti de bol keseden versinler de göreyim, artık data ve ses hizmeti satarlar ancak. :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Vain -- 2 Şubat 2016; 9:29:27 >

• quote:

Orijinalden alıntı: experiment67

programı ücretsiz yapmaları güzel de birde şu fotoğraf işine el atsalar küçültmeden gönderebilsek. Özellikle a4 kağıdında ya da kitap sayfasını çektiğimizde karşı tarafın okuyamaması gibi sıkıntılar oluşuyor

Valla fotoğraf gayet kaliteli gidiyor ben de

• En büyük özelliği 5_6 platformda aktif olarak çalişması. Symbian s40 s60ları destekliyor hala. 5800xm de rahatlıkla kullanabiliyorum. Diğer mesajlaşma programlarının çoğu ios ve androidden dışarı çıkmıyor.

İnş symbian desteğinden vazgeçmezler

• brnk kullanıcısına yanıt
    Orjinal boyutta göndereme olsa süper olacak. Ders notlarını ya da iş ile ilgili evrakları bu yüzden ya maille ya da tictoc programı(çok az kişinin telefonunda var maalesef) ile göndermek durumunda kalıyorum.
  • Sayesinde kurtulduk sms derdinden. Operatorler az kaziklamadi bizi zamaninda. 2 kontor duserdi. 100 kontor yuklerdik 50 mesaj atabilirdik sadece. Ustelik SMS in operatorlere hicbir yuku yok. Sistemde yok gibi birsey.

• Ülkemizdeki operatörlerin beklemede kalan mesajlarından Kurtardığı için WhatsAppa teşekkürü bir borç biliriz

• Helal olsun mark paraları dolduruyor

• Rehberdeki numara bilgilerini aldılar bir de 1 milyar olduk diyorlar. Sen olmayacaksın da kim olacak hırsız. Kişi listesinin hazır olarak gelmesinden başka hiç bir cacığı yok o da gizliliğinizi bir kenara bırakırsanız tabii ki.

• quote:

Adamlar sms olayını bitirdi. Arama olayınıda geliştirirlerse dakika işide biter.

Sms olayını bitirdi de şimdi de mobil data alıyoruz. Operatörler zararda değil karda, önceden 10 liraya bilmem kaç bin sms alınıyordu. Şimdi eli yüzü düzgün tarifeler 30 lira. Onu da interneti gıdım gıdım kullanınca anca yetiyor. Bol internetli paketler daha da pahalı.
    Bu arada dakika işi asla bitmez. Çünkü int üzerinden ararken karşı tarafın int kapalı ise hiç bi ise yaramıyor. Ayrıca int üzerinden aramalar kotayı sömürür. Daha az fiyata normal dk alınır zaten. Sadece ülkeler arası konuşmalarda avantajı olur.

• quote:

Sms olayını bitirdi de şimdi de mobil data alıyoruz. Operatörler zararda değil karda, önceden 10 liraya bilmem kaç bin sms alınıyordu. Şimdi eli yüzü düzgün tarifeler 30 lira. Onu da interneti gıdım gıdım kullanınca anca yetiyor. Bol internetli paketler daha da pahalı.
    Bu arada dakika işi asla bitmez. Çünkü int üzerinden ararken karşı tarafın int kapalı ise hiç bi ise yaramıyor. Ayrıca int üzerinden aramalar kotayı sömürür. Daha az fiyata normal dk alınır zaten. Sadece ülkeler arası konuşmalarda avantajı olur.

• Telegram dururken kullanilmaz

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.