Şimdi Ara

Windows 10 işletim sisteminin yükselişi sürüyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
33
Cevap
0
Favori
297
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Windows 10 işletim sisteminin yükselişi sürüyor

Kullanıma sunulduğu günden bu yana 200 milyon kullanıcı sayısını geride bırakan Windows 10 işletim sistemi, pazar payı açısından da sürekli yükseliş halinde. En hızlı büyüyen Windows işletim sistemi olma özelliğine sahip Windows 10, pazar payında Windows XP sürümünü geride bıraktı. 

Yapılan son ölçümlere göre, Windows 10 işletim sistemi yüzde 11.85 pazar payına sahip. Geçen yıl sonlarında sürümün pazar payı yüzde 9.96 civarındaydı. Bu bakımdan kabaca bir hesapla, sürümün toplamda 240 milyon cihaz sayısına ulaştığı tahminini yapabiliriz. Windows 10 böylece yüzde 10.4 paya sahip Windows 8.1 ve yüzde 11.42 orana sahip Windows XP sürümlerini geride bırakmış oldu.

Pazarın lideri konumundaki Windows 7 sürümü, yüzde 55.6 pazar payından yüzde 52.4 seviyesine gerilemiş durumda. Windows 8 ise yüzde 2.68 paya sahip. Diğer taraftan OS X platformu yüzde 4.6 oranından yüzde 5.77 oranına yükselmeyi başardı. Son dönemde Mac satışlarında yaşanan artış, pazar payını da olumlu etkiliyor. 

Windows 10 işletim sisteminin önünde büyük bir potansiyel var zira, yükseltme yapmaya uygun Windows sürümlerinin toplam pazar payı yüzde 65 civarında. Yükseltmenin ücretli hale geleceği 29 Temmuz 2016 tarihine kadar, Microsoft'un kullanıcıları ikna etmesi gerekiyor. Yüzde 10-15 civarında bir pay kapsa bile toplam kullanıcı sayısını 500 milyon seviyesine çıkarmış olacak. Bu bakımdan, önümüzdeki 6 aylık süreç Microsoft açısından kritik öneme sahip. 

• Allah belasını versin W 10'nun...

• quote:

Orijinalden alıntı: mfurkan0

Allah belasını versin W 10nun...

eğer memnun değilseniz kullanmayın ben birkaç sorun yaşadım ama sonra updateler ile şuan hiçbir sorun yok
    bir çok kullanıcı hala windows 7 kullanıyor
    windows 10 alışamayan ve memnun kalmayan geri dönüyor
    windows 8 için deseydiniz tamam haklısınız derdim ama adamlar bu işletim sistemini ücretsiz update ile verdiler ve isteyene
    microsoft saçma hatalar yapıyor ama başka gelişmiş ve yaygın işletim sistemi yok

• itici geliyor bu win10 nedendir bilmem. en az 2-3 yıl daha win7 kullanırım gibi gözüküyor

• win 7 64 bit ile devam
  • quote:

Orijinalden alıntı: ounomaus

quote:

eğer memnun değilseniz kullanmayın ben birkaç sorun yaşadım ama sonra updateler ile şuan hiçbir sorun yok
    windows 8 için deseydiniz tamam haklısınız derdim ama adamlar bu işletim sistemini ücretsiz update ile verdiler ve isteyene
    microsoft saçma hatalar yapıyor ama başka gelişmiş ve yaygın işletim sistemi yok

Win8.1 kullanıyorum daha stabil. Notebook üreticim tarafından tam uyumlu cihaz damgasını yediğim halde. Marka Dell bu arada. Amerika pazarına apple ve hp nin yanında en hakim markalardan biri dell.

He yeni seri fabrika çıkışlı bir win10 cihaz kullanmadım onlar için konuşamam.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

Başka gelişmiş işletim sistemi yokmus puhhahahahhhahahhahahahahahahahhahahahahahhahahahahahahahhahahahahahahahahhahahahahahahhahahahahahahahahhahahahahahahahhahahahahahahahhahahahah

• quote:

Orijinalden alıntı: GenkaNuank

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: mfurkan0Allah belasını versin W 10nun...
    eğer memnun değilseniz kullanmayın ben birkaç sorun yaşadım ama sonra updateler ile şuan hiçbir sorun yokbir çok kullanıcı hala windows 7 kullanıyor windows 10 alışamayan ve memnun kalmayan geri dönüyor windows 8 için deseydiniz tamam haklısınız derdim ama adamlar bu işletim sistemini ücretsiz update ile verdiler ve isteyene microsoft saçma hatalar yapıyor ama başka gelişmiş ve yaygın işletim sistemi yok
    Başka gelişmiş işletim sistemi yokmus puhhahahahhhahahhahahahahahahahhahahahahahhahahahahahahahhahahahahahahahahhahahahahahahhahahahahahahahahhahahahahahahahhahahahahahahahhahahahah

18 li az basmışsın tuşlara 1-2 sayfa uzunluğunda yazmanı beklerdim .

• Hani bir söz vardır ünüm çıkmış 9'a inmez 8'e.. sen 9'a çıkacağını anlayınca atladın 10'a.. çok uyanıksın Microzort. :)

• Dx12 ekran karti olupta hala win10 sürümünden onceki versiyonu kullanan kullanıcılar varsa kendilerine yazik ediyorlar. Nvidia tarafi icin birsey diyemem ancak amd dx12 karti olupta win7 ve win10 arasinda gecis yapanlar ne dedigimi cok iyi biliyorlar. Bence mukemmel bir windows sürümü

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi vamp -- 2 Şubat 2016; 2:00:09 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: MALTHAEL

quote:

Orijinalden alıntı: GenkaNuank

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: mfurkan0Allah belasını versin W 10nun...
    eğer memnun değilseniz kullanmayın ben birkaç sorun yaşadım ama sonra updateler ile şuan hiçbir sorun yokbir çok kullanıcı hala windows 7 kullanıyor windows 10 alışamayan ve memnun kalmayan geri dönüyor windows 8 için deseydiniz tamam haklısınız derdim ama adamlar bu işletim sistemini ücretsiz update ile verdiler ve isteyene microsoft saçma hatalar yapıyor ama başka gelişmiş ve yaygın işletim sistemi yok

18 li az basmışsın tuşlara 1-2 sayfa uzunluğunda yazmanı beklerdim .

O kadae gulmedim hocam ancak bu kadar komikti

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GenkaNuank -- 2 Şubat 2016; 2:06:39 >

• GenkaNuank G kullanıcısına yanıt
    doğru dünyanın yüzde 90 gibi kısmı windows kullanıyor tabi siz diğer yüzde 10 olabilirsiz ama şu gerçek oyun birçok program windowsta daha çok
    belki mac os x kullanıcısı olabilirsiz ama normal pc kullanıcısını aptal olarak gören herşeyi dayatan firmanın bana hitap etmiyor
    linux sürümleri derseniz kişisel zevk derim gayet hızlı ve zevkli kullanımı var ama bir program kurarken yada driver vs için kod yazmak son derece sıkıcı
  • troll çok yapacak birşey yok bırak kendi haline sevinsin ya
  • W10 lu bir PC aldım şimdilik iyi uygulamalar kapalıyken 1.6 1.7 GB RAM yiyor bu normal mi ?

• quote:

Orijinalden alıntı: kadirirdem

W10 lu bir PC aldım şimdilik iyi uygulamalar kapalıyken 1.6 1.7 GB RAM yiyor bu normal mi ?

%100'e gelip disk belleğine yüklenmediği sürece her değer normal.

• kadirirdem kullanıcısına yanıt
    Boşda duran ram bi işe yaramaz kullanasın tabi

• Eskiler bilir : Windows 7 de bir zamanlar tepki cekti ve XP kullananlar daha yuksek bir orana sahipti .

Zamanla ne oldu ? Windows 7 efsanesi cikti ve populer oldu .

Simdi de ayni sanci Windows 10 icin kullanici tepkileri var . Windows 10 ilerde de gecmiste Windows 7 gibi efsane olacaktir ...

Windows 7 Vista rezaleti ile cikis yapti

Windows 10 ise Windows 8.x rezaleti ile cikis yapmaya basladi ...

Ilginc bir tekerrur yasanmakta ...

• çöp halen yarı tablet %40 desktop %10 telefon için işletim sistemi.

• quote:

Orijinalden alıntı: smart1978

Eskiler bilir : Windows 7 de bir zamanlar tepki cekti ve XP kullananlar daha yuksek bir orana sahipti .

Zamanla ne oldu ? Windows 7 efsanesi cikti ve populer oldu .

Simdi de ayni sanci Windows 10 icin kullanici tepkileri var . Windows 10 ilerde de gecmiste Windows 7 gibi efsane olacaktir ...

Windows 7 Vista rezaleti ile cikis yapti

Windows 10 ise Windows 8.x rezaleti ile cikis yapmaya basladi ...

Ilginc bir tekerrur yasanmakta ...

Tamamen katılıyorum. İlk çıktığında garipseniyor, sonradan alışılınca insanlar benimsiyor. Windows 10 kötü bir işletim sistemi değil, mesela aksine Vista çıktığında tutmayacağı belliydi.
    Windows 10'u şimdiden çoğu kişi beğeniyor, bir kaç service pack geldikten sonra harika olacaktır. Redstone ile çok stabil olacağını düşünüyorum ben.
    Bence Microsoft tüm yükünü desktopa verse daha iyi, zaten telefon sektöründe tutunamayacaklar.

• EULA'sı yüzünden bir kere kafadan gıcık kaptığım işletim sistemi. Yok klasörlerimize, dosyalarımıza kadar bakmalarını kabul ediyoruz, yok isterse kendisi otomatik silermiş bilmemne.

Bir çok kişi bundan rahatsız olmayabilir, aman saklayacak neyim var ki diyebilir, baksın istediği gibi diyebilir. Ama bu açıkça kişisel mahremiyete saldırıdır.

Örneğin sana telefon satayım, hem satayım, yani hem karşılığında senden para alayım, hem de diyeyim ki, içine bir program koydum, onun sayesinde tüm konuşmalarını, mesajlarını, fotoğraflarını falan istersem bende görecem. Ya ama istersem. Hem ben görsem ne olacak ki? Sen manitanla konuş. Kabul eder misiniz ? Yok sen Türk'sün diye kabul etmem, onlar yabancı, uzakta. Hem dilimizi anlamaz falan diye mi düşünüyorsunuz :)

Bir de bu firmaların Nsa ile ortak çalıştığı düşünülünce, al sana göstere göstere dünya takip sistemi. Bundan iyi casusluk yazılımı olur mu? Dünyanın %90'ının evine, dükkanına tüm bilgilerine, dosyalarına, klasörlerine erişim hakkı.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.