Şimdi Ara

nakil işleminde modem ve internet hakkında soru

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
2.331
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Yakın zamanda internet aboneligimi uzattım. Akabinde çok gecmeden bir süreligine is icin tasınmak zorunda kaldım. İnternet icin bugün de nakil icin tt ye basvurdum. Bulundugum binada fiber hat varmıs, benim int sözlesmem ise 16 mbps ye kadar ultranet, airties 5342 modemim var. Yetkili kişi 24 mbps ye kadar faydalanabicegimi fakat yeni modem de gerekebir dedi. Yahu arkadaş bunu bastan neden söylemiyorlar. İslemler bittikten sonra modem ile ilgili soru soruyorum sonra cvp aliyorum. Nakil islem randevusu yarınmıs tele msj geldi. Ben şimdi yeni modem almak zorunda mıym? Eğer öyleyse bu bir tüketici mağduriyeti degil mi? Bilgili bir kisi bu sorumu cvp larsa sevinirim. Şimdiden gelecek cvp lar için tşkkr ederim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• survi90 kullanıcısına yanıt
    Kullandığınız modem adsl 24mbps ve üstü hız almak için fiber modem almanız gerekir

Bildiğim kadarıyla fiber olan yerlere adsl hizmeti verilmiyor

24mbps ve üstü hız alacaksanız fiber modem almanız lazım elinizdeki modemi kullanamazsınız

• nakil için henüz arayan soran yok...bekliyorum bakalım.
    @ekremcee yanıtın için teşekkür ederim.
    Faydası olur mu bilmiyorum, Air5342 modem kutusunda 24mbps ye kadar adsl2 hizmeti sunar diye belirtilmis.
    Bir de Konuda yazmamisim lakin ben telefon hattımı da yeni adrese nakil talebinde bulundum.

• bulunduğum binadaki hat kutusu doluymuş, başka bir abone ayrılmadan bağlantı yapılamazmış. Ben de mecburen int ve tel i 3 ay süre ile dondurdum. Daha da olmazsa, int ve tel i toptan iptal edeceğim.

• bugün gündüz gözüyle bina int kutusuna baktım. Binada 12 daire olmasına karşın 10 luk bağlantı kurmuşlar. Nasıl böyle bir şey olabilir? Hatlar kimseye zimmetlenmiyor tsmam da en azından daire sayısı neden bir sayı gözetilmiyor?
    Apartman yöneticisi ile de görüştüm ki dairelerde oturanların neredeyse hepsinin kendi dairesi, hem durup dururken kim hattını bırakır da yerine geçerim. 3aylık sürede bunun olmasını beklemek hiç olmayacak bir şey.
    Kimi kime şikayet edeyim şaşırdım. 444 lü hattan durumu bildirsem sonuç alabilir miyim ki, nereye başvurayım?

• quote:

Orijinalden alıntı: survi90

bugün gündüz gözüyle bina int kutusuna baktım. Binada 12 daire olmasına karşın 10 luk bağlantı kurmuşlar. Nasıl böyle bir şey olabilir? Hatlar kimseye zimmetlenmiyor tsmam da en azından daire sayısı neden bir sayı gözetilmiyor?
    Apartman yöneticisi ile de görüştüm ki dairelerde oturanların neredeyse hepsinin kendi dairesi, hem durup dururken kim hattını bırakır da yerine geçerim. 3aylık sürede bunun olmasını beklemek hiç olmayacak bir şey.
    Kimi kime şikayet edeyim şaşırdım. 444 lü hattan durumu bildirsem sonuç alabilir miyim ki, nereye başvurayım?

Santrale yada BTK ya şikayet edin

• ne yazık ki hala bir sonuç alamadım. Bazı binalarda kutu bile olmadıgını belirterek dolu da olsa bir kutu olmasına şüküretmem gerektiğini söylediler. şaka gibi. Hizmet yok bir sey, dediklerine bakın.

• dün tt il merkezine teknik yetersizlige iliskin dilekçe verdim. Umarım ilgilenirler.

• nerden başvurdunuz bilmiyorum da. bayi ise onlar satış yöneticisine mail atıp port atanması talebinde bulunabilirler, mümkünse.

modem konusunda da fibernet (gpon) yani eve kadar fiber altyapısı varsa teknik ekip modemi kendi getiriyor ücretsiz, onu vermek zorunda. eğer altyapı fibernet (fttb) ise yani binaya kadar fiber altyapısı varsa vdsl modem gerekli. ki bunu da şu an ücretsiz modem kampanyası ile alabiliyorsunuz. adsl modemi olan müşterilere vdsl destekli altyapıları varsa vdsl modem veriyorlar.

şöyle bir durumda var. eğer gpon altyapısı değilse büyük ihtimal vdsl altyapısı da vardır sizin orada. ve fiber portları doluysa vdsl paketi girişi yapıldığında bağlanabiliyor. port sorunu olan müşterilere o şekilde bağlayabilmiştim interneti. hem okuyorum, hem türk telekom'da çalışıyorum da.

• yanıt için teşekkürler,
    İnternet ve telefon aboneliğimi önceki adreste ikamet ederken uzatmıştım. Bu durumda (eğer gerekiyorsa) bana yine modem tahsis ederler mi ki?
    Teknik yetersizlik konusunda dilekçe vermeden önce ayrıca tt abone birimine de danışmıştım, ki oradaki çalışan (geçmiş tecbelesine dayanarak) Türk Telekomun bu gibi durumlarla çok zor ilgilendiğini, fazla beklenti içinde olunmaması gerektiğini söyledi. Nakil işlemi için binaya gelen teknik ekip de benzer şekilde karamsar bir tablo çizmişti. Bu kurum nakil işlemlerinde bu kadar mı ilgisiz, yetersiz, özensiz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi survi90 -- 14 Şubat 2016; 21:53:10 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.