Şimdi Ara

Samsung'un yeni mobil tarayıcısı, testlerde gövde gösterisi yapıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
25
Cevap
0
Favori
242
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Samsung'un yeni mobil tarayıcısı, testlerde gövde gösterisi yapıyor

Genelde Android cihazlarında karşımıza iki farklı internet tarayıcısı çıkıyor. Bir tanesi Google çekirdek hizmetleri arasında gelen Chrome, diğer de üreticinin kendi internet tarayıcısı. Pek çok üretici, Chrome tarayıcısı ile yola devam etmek istiyor ve ekstra bir tarayıcı geliştirmiyor. Samsung gibi üreticiler ise, kendi tarayıcısına daha çok önem veriyor ve en iyisi olması için çalışıyor. 

Samsung'un Galaxy mobil cihaz ailesinde kullanıma sunduğu internet tarayıcısı, dördüncü sürümüne yükselmeye hazırlanırken, kullanıcılara da en iyisini sunmaya çalışacak. Tarayıcının ilk beta izlenimleri son derece olumlu ve hız testlerinde Chrome tarayıcısını da geride bırakıyor. 

İlk izlenimlere göre, yeni tarayıcının sayfaları işleme süresi oldukça hızlanmış. HTM5 testlerinde Samsung tarayıcısı, Chrome dahil diğer pek çok mobil tarayıcıyı geride bırakıyor. Ayrıca zayıf internet bağlantıları olduğunda bile web uygulamalarının akıcı şekilde çalışması, anlık bildirimler, gizlilik modu, arka planda senkronizasyon gibi özellikler de mevcut. 

Tarayıcı ile ilgili dikkat çeken nokta ise, reklam engelleyici eklentilere yer veriyor olması. Kullanıcılar, Samsung tarayıcılarına farklı reklam engelleme uzantıları kurabilecek. Destek veren geliştiricilerin sayısı arttıkça, uzantıların sayısı da artacak. Firma, reklamlardan bunalan kullanıcılara alternatif olmayı amaçlıyor. 

Diğer bir ayrıntı, yeni versiyonun Gear VR sanal gerçeklik gözlüğü için hazırlanan içerik arayüzünde de varsayılan tarayıcı olarak kullanılması. Böylece kullanıcılar, Gear VR gözlükleriyle daha yoğun bir internet gezintisi yapabilecekler. Trendi giderek yükselen sanal gerçeklik konseptinde Samsung zaten oldukça aktif. Bununla birlikte, ilk kez sanal gerçekliğe uyumlu bir internet tarayıcısı gündeme geliyor ve Samsung büyük bir avantaj elde edebilir. 

Samsung'un önündeki en büyük engel, Chrome tarayıcısının ön yüklü olarak gelmesi ve kullanıcıların daha çok tercih etmesi. Galaxy S7 ile birlikte tanıtılması beklenen yeni Samsung tarayıcısı, yukarıda sayılan önemli özellikler ile kullanıcıları kendisine çekmeye çalışacak. Tarayıcının, Android 5.0 ve üzeri cihazlara güncelleme olarak geleceği belirtiliyor.  

• Samsung öyle samsung böyle diye diye amma şişirdiniz ya. Anasayfa samsung haberleriyle doldu taştı. Her sene samsung uçuyor kaçıyor haberleri bi bitmeyecek

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Valla bu saatten sonra ancak işini çok iyi yapan bir tarayıcı chrome u geçebilir. Yoksa microsoftun ki gibi illaki dayatacam, zorlayacam, varsayılan yapacam, puntosunu daha büyük yapacam, varsayılan kaldırılmak istenirse 40 kere bak eminmisin diye soracam falan filan kimse yemez.

Sen işini iyi yap, kaliteli ol, hızlı ol. O zaman zaten millet kendiliğinden geçer, senden daha bile güzel reklamını yapar, tavsiyelerde bulunur, çevresine de önerir.
  • Eğer reklam engelleme olursa bazı sitelerde bu tarayıcıyı kullanırım. Bazı mobil sitelerdeki reklamlar o kadar çok telefonu zorluyor ki telefondan bu sitelere giremiyorum iyi olacak.

• Bir kez kıl oldum ya Samsung' a artık hep en iyiyi yapsalar da almam, kullanmam.

• Sadece reklam engelleme için kullanmaya değer.

• İyi de fotoğraftaki html5test.com sitesi hız testi değil, tarayacının desteklediği özelliklerle ilgili bi test.
  • Samsungun yazılım da birşeyler yapabileceğine pek inanmıyorum, ama deneriz bakarız, önyargılı değiliz..

• quote:

Orijinalden alıntı: Riyaziyeci

Bir kez kıl oldum ya Samsung a artık hep en iyiyi yapsalar da almam, kullanmam.

tercih meselesi para senin hangisi sana hitap ediyorsa onu alırsın.

• Tarayıcı konusunda samsung exynos'lu modelleriyle birlikte en hizli deneyimi sunuyor. Boyle ozelliklerle cok cok iyi yapiyorlar.

• Zaten iyi çalışıyor gelsin bakalim

• işini düzgün yapan kazanır.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • İPhone 6 Plus kullanıyordum. Ve gerçekten telefonumdan çok şikayetçi olduğumdan ötürü, hayatımda ilk kez Android bir telefon kullanmaya karar verdim ve s6 edge Plus aldım. Ve Samsung tüm övgüleri hakkediyor. Safir mavi rengini aldım. Acayip hoş ve şık bir tasarım. İki tarafı kavisli ekran mükemmel bir ekran deneyimi sunuyor. Apple ın tahtında gözü var, telefonun tek eksi yanı şarjı, onu da ultra hızlı şarj aleti ile bir nevi telafi etmişler. 90 dakika gibi bir zamanda full şarj yapabiliyorum. Ve neredeyse tüm gün gidiyor gene de. Telefonun keşfettiğim özellikleri belki %30 lardadır. Kişiselleştirme adına birçok kullanışlı özellik mevcut. Gerçekten şunu söyleyebilirim. biraz bütçe ayırın ve s7 edge plusu bekleyin. Ve s7 3500 mph pil ile geliyor. İşte o zaman gerçekten bir telefon kullandığınıza inanacaksınız. Samsung u tebrik ediyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: DH Misafiri

İPhone 6 Plus kullanıyordum. Ve gerçekten telefonumdan çok şikayetçi olduğumdan ötürü, hayatımda ilk kez Android bir telefon kullanmaya karar verdim ve s6 edge Plus aldım. Ve Samsung tüm övgüleri hakkediyor. Safir mavi rengini aldım. Acayip hoş ve şık bir tasarım. İki tarafı kavisli ekran mükemmel bir ekran deneyimi sunuyor. Apple ın tahtında gözü var, telefonun tek eksi yanı şarjı, onu da ultra hızlı şarj aleti ile bir nevi telafi etmişler. 90 dakika gibi bir zamanda full şarj yapabiliyorum. Ve neredeyse tüm gün gidiyor gene de. Telefonun keşfettiğim özellikleri belki %30 lardadır. Kişiselleştirme adına birçok kullanışlı özellik mevcut. Gerçekten şunu söyleyebilirim. biraz bütçe ayırın ve s7 edge plusu bekleyin. Ve s7 3500 mph pil ile geliyor. İşte o zaman gerçekten bir telefon kullandığınıza inanacaksınız. Samsung u tebrik ediyorum.
    quote:

Orijinalden alynty: DH Misafiri

YPhone 6 Plus kullanyyordum. Ve gerçekten telefonumdan çok ?ikayetçi oldu?umdan ötürü, hayatymda ilk kez Android bir telefon kullanmaya karar verdim ve s6 edge Plus aldym. Ve Samsung tüm övgüleri hakkediyor. Safir mavi rengini aldym. Acayip ho? ve ?yk bir tasarym. Yki tarafy kavisli ekran mükemmel bir ekran deneyimi sunuyor. Apple yn tahtynda gözü var, telefonun tek eksi yany ?arjy, onu da ultra hyzly ?arj aleti ile bir nevi telafi etmi?ler. 90 dakika gibi bir zamanda full ?arj yapabiliyorum. Ve neredeyse tüm gün gidiyor gene de. Telefonun ke?fetti?im özellikleri belki %30 lardadyr. Ki?iselle?tirme adyna birçok kullany?ly özellik mevcut. Gerçekten ?unu söyleyebilirim. biraz bütçe ayyryn ve s7 edge plusu bekleyin. Ve s7 3500 mph pil ile geliyor. Y?te o zaman gerçekten bir telefon kullandy?ynyza inanacaksynyz. Samsung u tebrik ediyorum.

karde? hangi bayidesin elinizde stok falan kaldy herhalde?

• Pc'de de Chrome kullandığımdan Android versiyonuyla senkronize olabilmesi çok işime yarıyor benim. Kolay kolay da başka tarayıcıya geçmem bu yüzden daha hızlı olsa bile.

• Samsung yazılıma odaklanacak dendi doğruymuş meğer tabi dolaylı yoldan. E böylece j serisi falanda internette daha iyi gezebilir ki, yüksek ihtimal ios'un java avantajını elinden almak için böyle bir hamle yapmış.

• Samsung'un tarayıcıları aslında özelleştirilmiş Chrome.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Team McLaren

Pc'de de Chrome kullandığımdan Android versiyonuyla senkronize olabilmesi çok işime yarıyor benim. Kolay kolay da başka tarayıcıya geçmem bu yüzden daha hızlı olsa bile.

Aynen hocam...

Ben de bu nedenle başka tarayıcı kullanmıyorum.

Telefon LG, tabletler de iPad ve Samsung... Hepsinde Chrome kullanıyorum.

Senkronizasyon işi çok güzel işliyor. Masaüstü veya dizüstü bilgisayarda yarım kalan işlemler mobil cihazlarda kaldığı yerden devam ediyor. Ayrıca mobil Chrome'un mobil siteler haricinde masaüstü siteleri gösterim başarımı da çok iyi. Mesela ben telefon ve tablette DH'in masaüstü versiyonuna bakarım ve bu da en rahat Chrome'la oluyor.

• chrome deli gibi veri harciyor

daha iyisi cikana kadar opera turbo

• Samsungun orjinal tarayıcısını kullanıyorum ve oldukça memnunum üstelik şarjıda vampir gibi içmiyor gayet tasarruflu

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.