Şimdi Ara

Talimatları vs. tamamen kullanan var mı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
831
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar merak ediyorum, her maç için ayrı talimat uygulayan, maç öncesi gözlemcilere takımları gözlemletip, tehlikeli oyuncularına göre taktik hazırlayıp oynayan var mı?
    Bana imkansız değilde çok zor gibi geliyor. Düz oynayıncada sanki bir şeyleri eksik yapmışım gibi geliyor. Tabii büyük takımlarla oynarken defansif oyna kontra atak falan onları yapıyoruzda böyle çok detaya girmeye gerek var mı, detaya giren var mı merak ettim. Tek tek rakip oyuncuyu inceleyip, mesela sol kanatları zayıfsa soldan oynatan falan var mı aramızda

• FM16'ya ilk başladığımda sorduğunuz şekilde uygulamaları yapıyordum..

Fakat oyunu oynayıp, mantığını ve gidişatı çözdükten sonra pekte bu kadar önemli olmadıklarını gördüm..

Şöyle ki; Mesela ilk başlarda oyuna yeni başladığımda, tek tek her takımın en iyi noktalarını ve en güçsüz noktalarını belirler, oyuncularıma ona göre talimat verirdim. Takım talimatlarınıda ona göre belirlerdim..

Fakat oyunu oynayalı 3 ayı geçti.. Yaklaşık olarak 400 saate yakın oynamışlığım var.. Belkide 9-10 kariyer yaptım ve en az 15-20 tane takımla oynadım..

En üst liglerden tutunda, en alt liglere kadar bir çok maç yaptım. Belkide 2000'den fazla

İlk başlarda genel bir taktiğin başarılı olamayacağına inananlardandım. Fakat sonra sonra maç motorunu çözdükten sonra anladım ki herşey takım ve oyuncu talimatlarından ibaret!

Yani elinizdeki oyuncunun role olan uygunluğu (yatkınlık) yada o rol için belirli özelliklerin pekte maç motoruyla alakalı olmadığı gördüm..

Oyunda 400 saat harcadıktan sonra, sonunda kendi taktiğimi, DS 4-3-3 Rhino diye bir taktik yarattım. Ve deneme amaçlı yaptığım test kariyerlerinde, taktiğe uyumlu olmayan oyuncularla bile çok başarılı olabildiğini gördüm..

Ve emin oldum ki FM sadece takım talimatı ve oyuncu talimatlarından ibaret! Yaptığım taktikle Umut Bulut gibi bir adama sahte forvet rolünde ligde 22 gol attırmayı başardım.

• quote:

Orijinalden alıntı: -The Stig-

FM16'ya ilk başladığımda sorduğunuz şekilde uygulamaları yapıyordum..

Fakat oyunu oynayıp, mantığını ve gidişatı çözdükten sonra pekte bu kadar önemli olmadıklarını gördüm..

Şöyle ki; Mesela ilk başlarda oyuna yeni başladığımda, tek tek her takımın en iyi noktalarını ve en güçsüz noktalarını belirler, oyuncularıma ona göre talimat verirdim. Takım talimatlarınıda ona göre belirlerdim..

Fakat oyunu oynayalı 3 ayı geçti.. Yaklaşık olarak 400 saate yakın oynamışlığım var.. Belkide 9-10 kariyer yaptım ve en az 15-20 tane takımla oynadım..

En üst liglerden tutunda, en alt liglere kadar bir çok maç yaptım. Belkide 2000'den fazla

İlk başlarda genel bir taktiğin başarılı olamayacağına inananlardandım. Fakat sonra sonra maç motorunu çözdükten sonra anladım ki herşey takım ve oyuncu talimatlarından ibaret!

Yani elinizdeki oyuncunun role olan uygunluğu (yatkınlık) yada o rol için belirli özelliklerin pekte maç motoruyla alakalı olmadığı gördüm..

Oyunda 400 saat harcadıktan sonra, sonunda kendi taktiğimi, DS 4-3-3 Rhino diye bir taktik yarattım. Ve deneme amaçlı yaptığım test kariyerlerinde, taktiğe uyumlu olmayan oyuncularla bile çok başarılı olabildiğini gördüm..

Ve emin oldum ki FM sadece takım talimatı ve oyuncu talimatlarından ibaret! Yaptığım taktikle Umut Bulut gibi bir adama sahte forvet rolünde ligde 22 gol attırmayı başardım.

Hocam şimdi siz fm sadece takım talimatından ibaret falan diyince oynama hevesim kaçıyor gibi oldu Aldığımız antrenörler yaptığımız taktik oyuncu seçimleri transferler konuşmalar toplantılar antremanlar vs işe yaramıyor mu

• Dikkat edersen mac motoru ile ilgili kismindan bahsettim..

Oyuncu gelisimi icin altyapi ve antrenman sahalari, antrenorler falan hepsi iliskili zaten..

Takimin basarili olmasi oyuncu mutluluklari ilede cok alakali..

Benim bahsettigim sey oyunun mac motoruyla olan kismiydi.. yani caninizi yemege gerek yok her mac icin ayri taktik ve talimatlarla ugrasmak icin..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bir süre sonra sıkmasının nedeni bu belki de
  • Ben karşı takım talimatlarını yardımcıya bırakıyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: Thablion

Ben karşı takım talimatlarını yardımcıya bırakıyorum.

Karsi takim talimatlarini kullanmanizi pek tavsiye etmem.. hele ki asistanlara birakmak..

Yaptiginiz taktik ve talimatlarla, asistanin bir oyuncuya uygulayacagi pres veya markajla hersey arap sacina donebilir..

Eger rakip takim icin oyuncu talimati uygulayacaksaniz kendiniz vermeniz daha dogru olur..

Ben daha once kullaniyordum fakat taktik sablonunun bozuldugunu gordum..

• Asistanımı kendim buluyorum kötü sonuçlar vermiyor aslında.

• quote:

Orijinalden alıntı: Thablion

Asistanımı kendim buluyorum kötü sonuçlar vermiyor aslında.

Asistaninizin taktik bilgisi iyi ve oyuncu degerlendirmesi yuksek ise isabetli tercihler verir..

Ben genel anlamda kotu demedim zaten.. sadece cok dogru tercihler yapamiyorlar bazen..

Belli basli bir taktik ile oynuyorsaniz, duzenli olarak ve verdiginiz talimatlara gore oyuncularinizin oynamasini istiyorsaniz kullanmamaniz daha dogru olur benim demek istedigim buydu..

Atiyorum fiziksel ozellikleri kotu olan bir stoperin rakip oyuncuya sıkı markaj uygulamasi basa beladir..

Ben bu tur talimatlari bireysel olarak oyunculara kendim verme taraftariyim..

• Evet haklısın kendim yapsam %100 verim alırım belki asistanla %70 alıyorum ama olsun asistana görev verince asistan gelişiyor.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.