Şimdi Ara

Tecilin Bitmesi ve Bakayaya Kalmak

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
1
Favori
6.283
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar tecilim eylülde bitecek ve kasımda askere gitmem gerekiyor.

Şimdi ben para cezası neyse yemeye razıyım. Bakayalar gbt sorgusunda çıkıyor mu, beni gelip evden alırlar mı?

Bakaya olunca hemen her yerde yakalama kararı çıkıyor mu?

Yakalandığımı varsayalım yine gitmezsem ne olur?

Yani zamanı gelince askere gitmezsem ne olur. Prosedür nasıl işler?

Bedelli çıkana kadar bekleyeyim diyorum. Ailemde sadece ben çalışıyorum işten ayrılsam beni bir daha işe almama durumu var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi K.Kahriman -- 1 Şubat 2016; 0:04:30 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Bakayalar gbt sorgusunda çıkıyor evet.Evine gelip gelmeme durumları nedir tam bilmiyorum ama aranman olmadan alıp seni askerlik şubesine götüremezler.Sana tebligat vericekler 15 gün içinde askerlik şubesine gitmen gerektiğiyle ilgili falan.Ama polislerin geliş gidiş mevzusu da senin tecil bittikten sonra nerden baksan 7-8 ay sürer.
    İş konusunda çok bir bilgim yok ama mantık yürütücek olursak sigorta ödemen yapıldığı için bu direk devletin sisteminde görünücek bu da senin aleyhine bi durum olucaktır diye düşünüyorum
  • bakaya kalırsan gitmediğin zamana bağlı olarak idari para cezası alıyorsun.

• quote:

Orijinalden alıntı: -TRioN-

bakaya kalırsan gitmediğin zamana bağlı olarak idari para cezası alıyorsun.

İdari para cezası haricinde beni nasıl bir prosedür bekliyor? Cezaya razıyım.

Eylül 2016'da son muayeneye girmeyeceğim, kasım 2016 celbinde gitmem gerekiyor.

Ben hiçbir şey yapmayacağım nasıl bir durumla karşılaşacağım.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arama emrin cikar iş seyahatine gidersin polis raporunda gorunur dakikasinda inzibatlar glir alir sni ve karakola ceker :) yapma yoklama kacagi daha hafif bir durum ama yoklama olupta askere gitmemek direkt onlarin gozunde ben gitmek istmeiyorum demek bunu anlarlarsa sknti olur ha siciline işleenmeez ama karakollarda kalirsin :D ya da ilk sevkle seeni askere gonderirler :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: pavlus

Arama emrin cikar iş seyahatine gidersin polis raporunda gorunur dakikasinda inzibatlar glir alir sni ve karakola ceker :) yapma yoklama kacagi daha hafif bir durum ama yoklama olupta askere gitmemek direkt onlarin gozunde ben gitmek istmeiyorum demek bunu anlarlarsa sknti olur ha siciline işleenmeez ama karakollarda kalirsin :D ya da ilk sevkle seeni askere gonderirler :D

Asker kaçaklığı değil yoklama kaçağı durumunu merak ediyorum.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: YQQ4

Bakayalar gbt sorgusunda çıkıyor evet.Evine gelip gelmeme durumları nedir tam bilmiyorum ama aranman olmadan alıp seni askerlik şubesine götüremezler.Sana tebligat vericekler 15 gün içinde askerlik şubesine gitmen gerektiğiyle ilgili falan.Ama polislerin geliş gidiş mevzusu da senin tecil bittikten sonra nerden baksan 7-8 ay sürer.
    İş konusunda çok bir bilgim yok ama mantık yürütücek olursak sigorta ödemen yapıldığı için bu direk devletin sisteminde görünücek bu da senin aleyhine bi durum olucaktır diye düşünüyorum

2 dönem (6 ay) bakaya kaldım. GBT sorgulamasında falan gözükmüyor abartmayın. Çok uzun süre yoklama kaçağı durumunda kalırsanız muhtemelen GBT sorgulamasında gözükür. Eve gelip alma durumu yok diye biliyorum . Bunun dışında hemen askerlik şubesine başvururursanız iyi olur. Para cezası artmış sanırım. 715 lira idari para cezası gelecek bana.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ultiMance -- 1 Şubat 2016; 19:39:12 >

• ultiMance kullanıcısına yanıt
    Bakaya muhabbetinin gözükmesi 2013'de devreye girdi işleyişte pürüz varsa bilemicem..
  • ayni durumdayim tecil bitti hemen bakaya mi oluyorum

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.