Şimdi Ara

Axess sevgililer günü kampanyasi (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
643
Cevap
36
Favori
18.467
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: abu55

quote:

Orijinalden alıntı: mustafasc

Cephaneci.com dan 3 gram sipariş verdim. 90 kuruş farkla hesabıma eft yapacaklar ödeme onaylanınca.. 9 tl ye 47 tl küsur puan kazanmış olucam.

Duzenlmeme: puanlar anında yüklendi. 2 kartım vardı 2 sinide kullandım.

Hocam işlemi biraz detaylı anlatirsaniz bizde oradan faydalanalim normal sepete ekle diyerek satinmi aldınız yoksa esktra başka birşey yaptinizmi

Cepten bağlıyım elimden geldiğince anlatayım.

Cephaneci.com yetkilisini aradım bilgi aldım. Gram altın siparişi verdim açıklama kısmına iban bilgimi ve altının bozdurularak eft yapılmasını istediğimi yazdım. Hesaba aktarımı değil kargo seçeneğini seçtim. 10 tl kargo ücreti de eklendi. Bu 10 tl hesabıma eft yapılırken eklenecek. Altın ücretinden gram başı 0.9 tl kesilecek. 3 gram sipariş verdim toplamda 2.7 tl kesinti olacak. Gerisi eft yapılacak. Birde 5 küsur tl kredi kartı komisyonu ödeme ekranında çıkıyor zaten. Bunun iadesi sozkonusu değil tabi. Bu işlemlerin hepsini site yetkilisini arayarak tespit ettik.

Siteye girin 3 gram altın sepete ekleyin bahsettiğim adımları zaten göreceksiniz o kadar da karmaşık değil.

Düzenleme: Eft nin ödeme onaylandıktan sonra yapılacağı söylendi. Yani dönem ici işlemlere düşmesi beklenecek. 1-2 gün alırmış.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mustafasc -- 1 Şubat 2016; 12:24:11 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: mat34

Cephaneci den sipariş verdim , Gelen sms de "Cephaneci Kuyum Turizm Ticaret Limited Şirketi" olarak gözüküyor ve sonuş da chip para gelmedi ...

Gözümüz aydın ...

Bana geldi. Akbank posunu değil diğer bankalar posunu seçtim. Bundan olabilir.

• quote:

quote:

Cephaneci den sipariş verdim , Gelen sms de "Cephaneci Kuyum Turizm Ticaret Limited Şirketi" olarak gözüküyor ve sonuş da chip para gelmedi ...

Gözümüz aydın ...

birisi mi söyledi de bu şekilde yaptınız yoksa tesadüfi mi?

ben de alacaktım ama deneyenlerin artmasını beklemek gerek sanırım :))
  • mustafasc kullanıcısına yanıt
    Sizin ki biraz şans benim de şansszılık . Alacaklar kesinlikle o zaman Axess seçip almasn , bir de ben sanal kredi kartı ile aldım , bunun ile de kaynaklı olabilir . Bankayla görüşmek kaldı ...

Siz hangi posu seçtiniz ve sanal kredi kartı ile mi aldınız ...
  • quote:

Orijinalden alıntı: matherica

Hocam farkettiyseniz hiç tecrübeniz oldu mu dedim şimdiki alışverişinizi kastetmedim eğer okyduysanız

Pardon hocam hiç fiziki alim yapmadım. Altın alacak olsamda bankaya havale isterim muhtemelen.

• Akbank poşu seçtiğinde hata verdi diğerini deneyim dedim öyle oldu.

Axess asıl kartımla aldım ama bununla alakalı olduğunu pek düşünmüyorum.

• mat34 M kullanıcısına yanıt
    Acaba bekleyen provizyonlarda gozukmesiyle alakasi var mi? Avon odemesi bekleyen provizyonlarda bekliyor yuklenmedi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aKSeL051 -- 1 Şubat 2016; 12:31:35 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • mat34 M kullanıcısına yanıt
    Ben Akbank posu seçip tek çekim (Sanal kart kullanmadım.) ödeme yaptım sorun olmadı. Bu durumda sorununuzun sanal karttan kaynaklı olacağını düşünüyorum.
  • Cephaneci'de iki seçenek var sanırım.

1. Altını alıyorsunuz ve hemen bozduruyorsunuz, cephaneci sizin TL hesabınıza EFT yapıyor. Gram başına 0.9 TL keserek.

Yani 3 gram aldığınızda 323 TL altına, 5 TL kart komisyonuna, 10 TL de kargoya ödüyorsunuz. Toplam 338 TL ödemiş oluyorsunuz. Buna karşılık adam 320,3 TL hesabınıza EFT ediyor. Toplam 17 TL masraf etmiş oluyorsunuz, 47 TL de çip para alıyorsunuz. 30 TL net kar ediyorsunuz.

Ancak bazı arkadaşlar konuşmuşlar, 10 TL kargo ücretini de EFT ile iade edeceğini söylemiş. Kargoyu iade ederse 3 gramda toplam 40 TL kar ediyor olunur, iade etmezse 30 TL.

2. Altını alıyorsunuz ve Altın hesabıma EFT diyorsunuz. Şirket sizin altın hesabınıza EFT yapıyor.

3 grama 323 TL, kart komisyonuna 5 TL, Altın EFT ücretine 3.23 TL ödüyorsunuz. Toplam 331 TL ediyor. Buna karşılık hesabınıza 3 gram altın yolluyor. Benim Halkbank'ta hesabım var. Burada alışı 106.7 TL'den yapıyor, 3 gramda 320 TL eder. Kartınızdan 331 TL kesiliyor, 320 TL'ye altını bozduruyorsunuz 11 TL masraf ediyorsunuz, 46 TL de çip para kazanıyorsunuz. Net karınız 35 TL oluyor.

SONUÇ OLARAK ELDE EDECEĞİMİZ KAZANÇ:
    Cephaneciye bozdurmada kargo alırsa 30 TL, kargoyu iade ederse 40 TL
    Kendi bankanıza bozdurmada ise 35 TL

Cephaneci Axess ile alan herkesin kargo parasını iade etsin, altını alıp ona bozduralım altın eft'siyle falan uğraşmayalım.

• quote:

quote:

Gözümüz aydın ...

Alırken posu nasıl seciyoruz ve siz neden akbank secmemistiniz neyi düşünerek yani

• Cephaneci için geçmişte yazılan yorumlar hiç iyi değil. (forum ara bölümüne cephaneci yazıp bakabilirsiniz)Bence garanti iş yapmak gerek grams daha hızlı ve GÜVENİLİR bence ....
  • Arkadaşlar cephaneci.com dan alışveriş yapacaksanız sabırlı bir insan olmanızı tavsiye ederim.Firma yardımcı oluyor ama işlemleri biraz zaman alır.Ortalama bir hafta 10 gün sürebilir bilginize.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mahinan

Cephaneci için geçmişte yazılan yorumlar hiç iyi değil. (forum ara bölümüne cephaneci yazıp bakabilirsiniz)Bence garanti iş yapmak gerek grams daha hızlı ve GÜVENİLİR bence ....

gramsın yaptığına da vurgun denir bence ,107,5 olan altını 115 den satıyor kargo masrafı bile yok,
  • quote:

Orijinalden alıntı: suatin

Bir ayda kazandığım miktar. Yani Ocak ayı chip miktarını gösteriyor. Bereketli bir ay oldu.

%14ü değerlendirmek isteyenlere bir tüyo vereyim. Kuyumcular yarım altından 6 TL fark alıyorlar. 348 TL yarım altın. Farkıyla 354 TL olur. Bir tane yarım altın size 304 TLye gelir. Hemen geri satsanız alış fiyatı 338 TL. 34 TL kafadan kar. Yok ben satmam derseniz benim gibi 304 TLye almış olursunuz güzel bir yatırım olur. Ben o şekilde değerlendireceğim. Mevcut chip paralarımla bir yarım bir de kartımla bir yarım 2 tane yarım olacak. Belki de Cumhuriyet alırım kuyumcuyla yapacağımız pazarlığa bağlı artık.

Kuyumcu da axess posu mu olmasi gerekiyor internet den alabileceğimiz site varmi

• gramaltindan 4 gram 111x4=444 5 TL de kargo 449
    Axess teki 73 TL chipparayı kullanıp gerisini karttan çekti. Anında 50 TL kazandınız mesajı geldi.
  • İşlerinize karışmak gibi olmasında internet üzeri kartla altın alıma caiz değil diye biliyorum.
    araştırmakta fayda var

• quote:

Orijinalden alıntı: bérkay

quote:

Orijinalden alıntı: mahinan

Cephaneci için geçmişte yazılan yorumlar hiç iyi değil. (forum ara bölümüne cephaneci yazıp bakabilirsiniz)Bence garanti iş yapmak gerek grams daha hızlı ve GÜVENİLİR bence ....

gramsın yaptığına da vurgun denir bence ,107,5 olan altını 115 den satıyor kargo masrafı bile yok,

Ya banane vurguncu veya değil.Ben hızlı ve güvenilir dedim zaten. Ben yaptığım alışverişi paylaştım ve firma hiç bir firma hakkında da ileri geri konuşmadım .Yalnızca geçmişteki yorumları göze alın dedim arkadaşım
    Yine fikir sizin tabiki ...

• Katılalım bakalım 315 liraya ne geliyor 50 TL kazanırsak iyi. hediye belli :)
  • Ürün Adı Ürün Kodu Miktarı Fiyatı Toplam
    İAR - 1 Gr. - 24 Ayar Sertifikalı Külçe Altın 1GR-İAR 3 107.49 TL 322.47 TL
    Ara Toplam: 322.47 TL
    Altın Hesabına Aktarım
    Açıklama Bölüne Altın Hesabı Bilgilerinizi Yazınız: 3.22 TL
    Banka Tek Çekim Komisyonu: 5.16 TL
    Toplam: 330.85 TL

açıklama kısmına enpara altın hesabını yazdım 46.31 chip anında yüklendi.

kargonun garantisi yok 1 tl cok chip kazanacam diye 10 tl risk etmeye gerek yok

edit: cephaneciden aldım

edit2 : akbank t.aş secip asıl kartla sipariş verdim

edit3: enpara olmuyormus arkadaslar. kuveyt,bankasya,halkbank söylediler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BRİLANB -- 1 Şubat 2016; 14:16:23 >
  • hangi pos cihazı seçtiniz? alan arkadaşlar bunu belirtirse faydalı olur

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi çaylaq -- 1 Şubat 2016; 14:06:49 >
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.