Şimdi Ara

Windows üzerindeki Chrome tarayıcısının büyük tasarım değişikliği başladı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
28
Cevap
0
Favori
278
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Windows üzerindeki Chrome tarayıcısının büyük tasarım değişikliği başladı

Android 5.0 Lollipop işletim sistemi ile birlikte Material Design adında yeni bir tasarım dili belirleyen Google, aradan geçen süre boyunca Android platformunun tüm unsurlarına bu dili yerleştirmeyi başarmıştı. Artık yavaş yavaş Chrome OS platformu ve Windows uygulamalarında da, aynı çizgileri görebiliyoruz. 

Windows işletim sistemi üzerinde çalışan Chrome tarayıcısında, ön izleme tarzında yeni tasarıma ait ilk izler görünmeye başladı. Kullanıcılar, nihai Chrome sürümünde bile çeşitli kodları çalıştırarak yeni tasarımı inceleyebiliyor. Örneğin chrome://settings-md komutunu adres satırında çalıştırarak, Ayarlar menüsünün yeni hali görülebiliyor. 

>>Google, 5 milyon Cardboard gözlüğü sattı

Yine chrome://flags komutunu çalıştırarak, tarayıcının farklı bölümleri için yeni tasarımı etkinleştirebiliyorsunuz. Ayrıca chrome://policies-md komutu ile halen yapım aşamasındaki sözleşme sayfasına erişebiliyorsunuz. Bu değişiklikler henüz varsayılan olarak kullanılmıyor ve bazı hatalara sahip olabilir. Bu bakımdan, tarayıcınızda donma veya kapanma gibi sorunlarla karşılaşabilirsiniz. 

Yeni tasarım şimdilik Windows platformu yanında Chrome OS platformunda çalışan Chrome tarayıcısında da görülebiliyor. Bunun haricinde Linux ve OS X platformlarındaki Chrome tarayıcısında çalışmaların ne zaman başlayacağına dair herhangi bir bilgi bulunmuyor.  

Windows üzerindeki Chrome tarayıcısının büyük tasarım değişikliği başladı 

• zihniyet değişmedikten sonra şekli değişsse ne olacak :)

• İyi hoş tarayıcı ama çok işlemci ve bellek tüketiyor. Tüketsin, eyvallah diyelim de, IDM bile iyi entegre olamıyor senelerdir. Firefox daha iyi sanki, o da arada bir şişiyor. Onun da çaresi tarayıcıyı kapatıp açmak :)

• özetle anlatılmak istenen nedir !?
    çünkü ben kafa yormadan okuduğumdan hiç bir şey anlamadım !
    kafa yorup okursam dahası anlamı ben katmış olurum !

bu nasıl bir teknoloji editörliği yazısı !?

• Chrome tabanlı diğer tarayıcılarda da geçerli mi bu?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Valla artik hepsinden gina geldi denemelerim sonucu yandex ve ucbrowser cok iyi performans veriyor.

• Vivaldi tam sürümü bekliyorum.Bir kaç değişiklik kaldı onlarıda halletseler geçeceğim.

• chrome her zaman bir adim onde... firefox kusura bakmasin versiyonu 100.0 olunca bi daha denerim :)

• daha çok ram hacamaz umarum

• VİRÜS KAPMASINDA BİLGİSAYAR DİĞERLERİNE GEREK YOK D:

• masaüstü için de mi geliyor bu tasarımlar ?

• quote:

Orijinalden alıntı: sertacaygun

İyi hoş tarayıcı ama çok işlemci ve bellek tüketiyor. Tüketsin, eyvallah diyelim de, IDM bile iyi entegre olamıyor senelerdir. Firefox daha iyi sanki, o da arada bir şişiyor. Onun da çaresi tarayıcıyı kapatıp açmak :)

Kendimi bildim bileli idm, Chrome da çalışıyor.

• Oldukça kötü görünüyor. Windows 10 tasarım diline uygun yapsalar ne olur sanki? Microsoft'ta android uygulaması çıkartırken onun tasarım diline uygun içerik yapsa keşke..

• yeni asus pc aldım microsoft edge kullanayım dedim ama beğenmedim ve yavaş geldi yine chrome a geçtim....

• Artık xp ve vistaya güncelleme gelmeyecek chrome tarayıcısından bunuda hatırlatmış olayım.

• Bi o eksik

• quote:

Orijinalden alıntı: Adoring

Artık xp ve vistaya güncelleme gelmeyecek chrome tarayıcısından bunuda hatırlatmış olayım.

ayrıca w7, w8, w8.1e de güncelleme desteği kesilmeli.

ve hatta sadece w10 threshold2 güncellemesi ve sonrasında çalışmalı.

• Gerçekten kullandıkları dili çözmek için dikkatlice okumak lazım. Şöyle bir göz gezdireyim derken meseleyi anlamadan kapattığım çok konu oluyor.

Windows için Chrome'un yeni sürümünde chrome://settings-md adresini girince ayarlar material design olarak görüntüleniyor.

Olay bu kadar.
  • Adamların derdi zaten kendi işletim sistemini görsel olarak tanıtmak diğer platformlarda.
  • quote:

Orijinalden alıntı: playstyle

özetle anlatılmak istenen nedir !?
    çünkü ben kafa yormadan okuduğumdan hiç bir şey anlamadım !
    kafa yorup okursam dahası anlamı ben katmış olurum !

bu nasıl bir teknoloji editörliği yazısı !?

Neyini anlamadın acaba?

Yeni tasarıma gidiliyor ve isteyen bunu test edebiliyor. Olay bu.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.