Şimdi Ara

Konsol satışlarında PS4'ün liderliği sürüyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
85
Cevap
1
Favori
1.367
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Konsol satışlarında PS4'ün liderliği sürüyor 

Yeni nesil konsollarda rekabet devam ediyor. Sony'nin Playstation 4'ü ve Microsoft'un Xbox One'ı arasındaki rekabette satış rakamları ilk günden beri Playstation'un önde olduğunu gösteriyordu. Xbox One zaman zaman ABD pazarında öne geçme hamleleri yapsa da genel satışlarda Sony üstünlüğünü korumaya devam ediyor.

2015 yılının son çeyreğine ait rapor da tablonun benzer şekilde devam ettiğini gösteriyor. Üç ayda 8.4 Milyon satışa ulaşan Playstaton 4 hala lider konumda. Bu satışlardan ise şirketin kasasına 4.89 Milyar dolar gibi önemli bir para girmiş. Sony'nin önümüzdeki yıldan beklentisi ise 17.5 Milyon daha Playstation 4 satmak.

2015 yılının sona ermesiyle birlikte ulaşılan son rakamlarda Playstation 4'ün satış rakamları 36 Milyonu devirmiş durumda. Xbox One'da rakibine kıyasla geride kalsa da 20 Milyon gibi önemli satış rakamlarına ulaşmayı başarmış.

• ps4 resmen 2 ye katlamış xbox one exclusive oyunları pcye çıkartmaya devam ederse aradaki farkı kapatamazlar

• İki konsolo da sahibim Ps4 single xbox multi oyunlarımı oynuyorum Ps4 grafikleri daha hoşuma gidiyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Uncharted 4 ün çıkışıyla aradaki farkın nekadar daha artacağını tahmin etmek zor degil.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • istediği kadar ikiye katlasın.. dualshock kontrolcüsünün kalitesi berbat sürekli bozuk kırık... xbox ise mükemmel

• Birisi ps4 alırsa arkadaşı da alıyor. Online oynamak için. Ps4 serverleri gittikçe kalabalıklaşıyor. Ps4 ü almak istemeyen bile sırf bu yüzden ps4 alır.. 200 lira bir oyuna verip online da adam bulamamak çok sıkıcı olur.

• xbox one gamepadi ps4'e uyumlu hale gelsin sen o zaman bak farka.

• konsol sosyete işi oldu iyice eskisi gibi değil ps 2 zamanı kopya cd ile vazgeçilmezdi şimdi pc fiyat performans oldu

• Çıkış tarihlerindeki satış rakamları

Konsol satışlarında PS4'ün liderliği sürüyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: dobrasam

konsol sosyete işi oldu iyice eskisi gibi değil ps 2 zamanı kopya cd ile vazgeçilmezdi şimdi pc fiyat performans oldu

Hocam iyi de 1500 liraya oyun PC'si alınmazki. Ben oyun oynamıyorum. En son aldığım oyun fifa 2008 ve nfs undercover. Ancak "gamer" olsam kesinlikle ps4 alırım. Yıllık 2-3 tane oyun alırım, ps üyeliği ile her ay 2 oyun da beleş alırım. Tüm bunlar hallice bi oyun PC'si kadar etmez fiyat olarak. Hem de orj olmuş olur, hem de online oynayabilirim vs vs vs. Tabi ben oyun dünyasından uzak olduğum için yanlış düşünüyor olabilirim.

• Konsol pahalı değil oyunda pahalı değil bir telefona 3000 bir vw 80000 verilen ülkede ucuz geliyor artık.

• quote:

Orijinalden alıntı: crazy585858

istediği kadar ikiye katlasın.. dualshock kontrolcüsünün kalitesi berbat sürekli bozuk kırık... xbox ise mükemmel

Asil Gears of War 4 le xbox cikis yakalayacak

• quote:

Orijinalden alıntı: Fenomenon

quote:

Orijinalden alıntı: dobrasam

konsol sosyete işi oldu iyice eskisi gibi değil ps 2 zamanı kopya cd ile vazgeçilmezdi şimdi pc fiyat performans oldu

Hocam iyi de 1500 liraya oyun PC'si alınmazki. Ben oyun oynamıyorum. En son aldığım oyun fifa 2008 ve nfs undercover. Ancak "gamer" olsam kesinlikle ps4 alırım. Yıllık 2-3 tane oyun alırım, ps üyeliği ile her ay 2 oyun da beleş alırım. Tüm bunlar hallice bi oyun PC'si kadar etmez fiyat olarak. Hem de orj olmuş olur, hem de online oynayabilirim vs vs vs. Tabi ben oyun dünyasından uzak olduğum için yanlış düşünüyor olabilirim.

aynı kaderi paylaşıyoruz sanırım bende ps 2 den sonra ara verdim ama şimdi baktığın zaman psn plus üyelik ücreti var en başta ve oyun fiyatlarını karşılaştırdım gerçekten uçurum var arada bunun yanında ortalama 3000 tl ye pc toplasak mesela epey gider ve pc sonuçta her iş için kullanırız ve oyun paralarından zaten kısa sürede aradaki farkı kapatırsın

• Doğru konsol fiyatı çok uçuk değil fakat oyunlar felaket
    Vita almayı düşünüyordum psn bakayım dedim bakmaz olaydım bundledan 1 dolara aldığım oyınlar tanesi 60 tl yuhh

• quote:

Orijinalden alıntı: Bloodborne

quote:

Orijinalden alıntı: crazy585858

istediği kadar ikiye katlasın.. dualshock kontrolcüsünün kalitesi berbat sürekli bozuk kırık... xbox ise mükemmel

O eskidendi yavrum

fanboyda burdaymış LOL
  • sony nin en başarılı olduğu alanlardan biri zaten diğeri de sensör birimi....

• PS4 daha fazla fark atacaktır, yan sanayi Dual Shock4'ler geldi, satış başlamadan herkes peşine düştü, sırf bu kollar geldi diye PS4 alanlar var şu anda.

• jailbreak cıkarsa sony 100 milyonda satar:D

• Bu satışların ps4'ün başarısı değil, xbox'ın başarısızlığı yüzünden aslında. İki konsolda çok zayıf donanımlarla çıktı, ama xbox daha da beter. Eski xbox 360'ımı özlüyorum resmen. Online daha iyiydi. Kola şarjlı pil takar bir ay kullanırdım. Ps4 kolu telefon gibi her gün şarjda. Canımdan bezdim resmen. Online paralı ama kalite ve içerik zayıf. Yine de güçlü bir pc olmasa da witcher 3 gibi efsane oyunları oynayabiliyoruz bu aletler sayesinde.

• 150-200 dolar aralığına gelse de bizler de alabilsek.

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.